Помилки варто визнавати і виправляти. Коли цього не робити, невизнані помилки призведуть з часом до не дуже добрих, а часом і катастрофічних наслідків. Саме такою помилкою, на моє глибоке переконання, було запровадження в Україні футбольного сезону «осінь-весна».
Нагадаю, що до цього все було природньо — наставала весна, сходив сніг, підсихала земля. На свіжу траву виходили грати у футбол і грали аж до пізньої осені поки знову не випаде сніг. Грали всі — від малих дітей до футболістів найвищого рівня. Так було від початку минулого століття, коли у нас з’явилися першу футбольні команди, аж до 1992 року, коли українські футбольні керівники вирішили запровадити «європейський календар» розпочинаючи чемпіонат у липні і завершуючи на початку червня із зимовою перервою від трьох до п’яти місяців. Гадаю, настав час проаналізувати що це нам дало.
Перше — ініціатори переведення нашого чемпіонату обіцяли перевести наш футбол на «європейський календар». І збрехали! На практиці друге коло чемпіонату назвали першим, а перше другим, запровадивши окрім зимової, ще й літню паузу в змаганнях, яка щороку збільшувалась. Що це дало? Футболістам і тренерам — додаткову літню відпустку на додаток до звичної зимової. І це практично все. Про глядачів ніхто не думав — а хто і коли у нас про них думав?
Переходимо до другого — розірваний навпіл футбольний чемпіонат автоматично зменшив число тих, хто ним цікавиться. Уявіть собі автоперегони на двісті кілометрів, які припиняють на середині дистанції і пропонують учасникам зібратися за місяць на тих місцях там, де їх зупинили, і продовжити змагання.
Приблизно так виглядає наш футбольний чемпіонат — після кількамісячної зимової перерви більшість команд щонайменше наполовину оновлює свій склад, запрошує новачків, часом змінює тренерів...
Навесні догравати чемпіонат виходять практично вже інші команди, які терплячі уболівальники, яких у нас нині чи не менше ніж футболістів і тренерів, попервах не можуть впізнати — вчорашні кумири вже грають не за, а проти твоєї команди чи навпаки.
Саме тому в усіх чемпіонатах, що проходять з осені до весни, перерви або немає зовсім, або вона триває не більше кількох тижнів поки уболівальники відсвяткують Різдво на інші зимові свята. Окрім традиції тут є і здоровий глузд — футбольний чемпіонат із безглуздою перервою у три місяці набагато складніше продати спонсорам та рекламодавцям. У нас це теж нікому не цікаво — наші футбольні очільники «продають» чемпіонат один одному, перекладаючи гроші з одної кишені до іншої.
(далі буде)
Микола НЕСЕНЮК
Давайте уж назовем вредителей поименно! И первым будет Лобановский.
Прокукарекать забота петуха. Но за наступление рассвета он никакой ответственности не несет. Он вообще кукарекает для кур.
Подивіться, що це не вся стаття, яку написав Микола Несенюк, а тільки якась частина її...
В кінці написано "далі буде".
Несенюк оголосив лише два пункти з десяти.
Ось коли сайт опублікує всі 10 причин від Несенюка - тоді і потрібно дискутувати.
На його обурення губернатор відповів - Сір, на це є 10 причин. Перша - немає пороху. Далі продовжувати?..
Так і тут. Далі, здається, немає чого читати.
Лобановський свого часу дав відповідь на таку маячню
Я пам'ятаю, що відповів на це Валерій Васильович.
На сьогодні "осінь-весна" про що написав Несенюк, це не актуальна тема. І ось подивіться вже він зібрав 25 коментарів, і думаю, що це ще не кінець. Тому я так і написав.
Я ж Вам казав - чи варто далі читати?
А взагалі, мені здається, переважна більшість того, що виходить з-під пера Несенюка - нЕсенітниці.
Всі його аргументи перевертаються навпаки :
Я пам'ятаю , як виходила влітку грати на Єврокубки зовсім інша команда і програвала , хоча восени демонструвала хороший футбол і стала чемпіоном або призером !
Я пам'ятаю як тодішні команди виходили грати в лютому і березні , а у нас чемпіонат ще не розпочався і вони не в кондиції .
Та і клімат змінився , якщо Несенюк не знає!) Влітку в Україні стало значно тепліше (м'яко кажучи). Значно важче стало футболістам вибігати при таких температурах. Та навіть глядачам (при наявності їх).
Про спонсорів і рекламу я уже мовчу! У нас їх толком не було , та і зараз немає. Я впевнений , що це не залежить від формули проведення.
2 - при системе весна-осень чемпион страны начинает евротурнир год спустя. Это уже совсем не та команда!
3 - несколько туров европейских турниров будут сыграны до начала нашего чемпионата. Либо форсировать форму на евротурнир с ямой по ходу чемпионата, либо сразу отказываться от Европы
2 Тут згоден, хоча у 1986 і 1975 роках це не було на заваді.
3 Це не означає, що заради одного клубу всі команди мають грати в грязюці чи на мооозі. Не кажучи про те, що не завжди ми попадаємо у євровесну.
Ну и что делать, если мы вдруг попали на чемпионат мира? Закрывать украинский?
Ну и клубам с чемпионатом весна-осень нечего делать в еврокубках.
Що до клубів - згадайте Динамо зразка 75 та 86
Не сделай Арарат дубль, пиковое Динамо 74-75 не играло бы в еврокубке. Поскольку сезон назад что-то не сложилось. Тут нам просто подфартило.
Дійсно - так і бачу в рік чемпіонату світу/Європи (а є ще Ліга Націй) збірна на базі Київського Динамо (дай то Бог) грає в турнірі + підготовка до нього, а в ЧУ грає півтора місяці їх дубль...
А чого ж зупиняти чемп "заради одного клубу"?
учетная запись этого пользователя была удалена
Давайте уж назовем вредителей поименно! И первым будет Лобановский.