20-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Минай» — 2:0. Огляд матчу, статистика

2023-04-08 14:53 Цього тижня відбуваються матчі 20-го туру чемпіонату України. В одному з них у суботу, 8 квітня, ... 20-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Минай» — 2:0. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 20-го туру чемпіонату України. В одному з них у суботу, 8 квітня, зустрічалися київське «Динамо» і «Минай». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 20-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «МИНАЙ» (Минай)2:0 (1:0)
Голи: Царенко (35), Ванат (62)

Попередження: Яцик (83) — Горін (57)

«Динамо»: 35.Нещерет — 24.Тимчик, 4.Попов, 25.Дячук, 44.Дубінчак (2.Вівчаренко, 71) — 5.Сидорчук (К), 22.Лонвейк — 77.Беніто (19.Гармаш, 61), 37.Царенко (9.Перріс, 71), 8.Шепелєв (14.Яцик, 82) — 11.Ванат (15.Рамірес, 82).
Запасні: 51.Моргун, 3.Боль, 18.Андрієвський, 23.Малиш, 34.Сирота, 91.Волошин, 92.Рамадані.

«Минай»: 13.Бандура (К), 73.Мельник, 33.Гончар, 5.Кравчук, 23.Немчанінов (78.Рогозинський, 81), 8.Булеза, 44.Вітенчук (32.Петько, 65), 76.Шишка (25.Горін, 46), 7.Гечев (17.Воробчак, 46), 26.Коломоєць (77.Вишневський, 65), 22.Твердохліб.
Запасні35.Кемкін, 2.Дмитрук, 3.Трубочкін, 4.Чуєв, 9.Колесник, 21.Паламар, 78.Рогозинський.

«Динамо» дуже активно почало цей матч, але «Минай» не дозволив притиснути себе до воріт, нав’язавши киянам жорстку боротьбу і пресинг. Проте вже в дебюті зустрічі господарі поля цілком могли відкрити рахунок. На 12-й хвилині гри динамівці були максимально близькі до успіху: після подачі кутового з лівого флангу Попов до м’яча не дотягнувся, але той щасливим чином долетів до абсолютно вільного Лонвейка, який пробив сходу метрів із 7-ми, і вразив поперечину в районі «дев’ятки». А через дві хвилини відзначився в атаці вже Беніто, який хльостко пробив з лівої частини штрафного майданчика «Миная», і м’яч пролетів зовсім поруч із дальньою штангою.

Ці два моменти немов підстьобнули динамівців, вони зуміли заволодіти тотальною перевагою, і цього разу «Минай» таки опинився притиснутим до своїх воріт. А на 21-й хвилині «Динамо» створило чергову гольову нагоду — це Ванат увірвався у штрафний майданчик гостей справа, пробив низом, і Бандура не без проблем зумів відбити м’яч.

«Динамо» й надалі продовжувало вести інтенсивну атакувальну гру, раз у раз доставляло м’яч до штрафного майданчика «Минаю» (і навіть — до воротарського), але щоразу підопічним Луческу щось заважало поставити фінальну крапку: в якихось випадках дії суперника, в якихось — технічний брак (той самий Ванат не влучив у ворота, пробиваючи з кількох метрів).

Однак на 35-й хвилині матчу кияни, нарешті, домоглися свого. Лонвейк пробив метрів із 25-ти, м’яч зачепив Кравчука, відскочив до Царенка, який, не розгубившись, ударом сходу метрів із 8-ми відкрив рахунок — 1:0.

Домігшись успіху, «Динамо» не стало зменшувати тиску на ворота «Минаю», і на 42-й хвилині матчу виник ще один гольовий момент: Сидорчук, підключившись до атаки своєї команди, увірвався до штрафного майданчика гостей праворуч та хльостко пробив — м’яч ледь не чиркнув об дальню штангу. Нарешті, перед самим свистком на перерву Шепелєв непогано виконав штрафний, спрямувавши м’яч над самою поперечиною в районі «дев’ятки». У результаті, на перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь «Динамо».

Після перерви малюнок гри кардинальних змін не зазнав, але перевага «Динамо» вже не була такою очевидною, як це було в першому таймі. Та й сама гра стала проходити в більш сумбурному ключі — у ній зросла кількість помилок і фолів.

Однак це не завадило киянам розвинути свій успіх. На 62-й хвилині Шепелєв вивів у прорив через центральну зону Ваната, той увірвався у штрафний майданчик і попри опіку Булези хльостким ударом відправив м’яч у нижній кут воріт «Миная» — 2:0.

У час, що залишився до кінця матчу, «Динамо» продовжило вести гру першим номером. Але явної гостроти біля воріт суперника вже не створювало. А ось «Минай» на 77-й хвилині зустрічі мав шанс скоротити розрив рахунок — це Немчанінов завдав потужного удару зльоту метрів з 8-ми, але Нещерет, демонструючи блискучу реакцію, у кидку перевів гру на кутовий. У підсумку, матч так і завершився перемогою команди Мірчі Луческу з рахунком 2:0.

Після зіграних матчів «Динамо», як і раніше, посідає четверте місце в турнірній таблиці чемпіонату України. «Зоря», що йде третьою, випереджає киян на одне очко, але свій поєдинок поточного туру вона ще не дограла.

У наступному, 21-му турі «Динамо» зіграє у Львові з місцевим «Рухом». Цей поєдинок відбудеться найближчої п’ятниці, 14 квітня (початок — о 15:00).