26-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Чорноморець» — 2:3. Огляд матчу, статистика

2023-05-13 15:53 Цього вікенду відбуваються матчі 26-го туру чемпіонату України. У центральному з них у суботу, 13 травня, ... 26-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Чорноморець» — 2:3. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 26-го туру чемпіонату України. У центральному з них у суботу, 13 травня, зустрічалися київське «Динамо» та одеський «Чорноморець». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 26-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) — 2:3 (0:2)
Голи: Ванат (53), Буяльський (55) — Єрмаков (4), Демченко (11, 70)

Попередження: Беніто (22), Дячук (58), Дубічнак (72) — Салюк (76)

«Динамо»: 35.Нещерет — 20.Караваєв, 34.Сирота, 25.Дячук, 2.Вівчаренко (44.Дубінчак, 71) — 5.Сидорчук (К), 18.Андрієвський (22.Лонвейк, 78) — 91.Волошин (37.Царенко, 71), 29.Буяльський, 77.Беніто (9.Перріс, 71) — 11.Ванат (15.Рамірес, 84).
Запасні: 1.Бущан, 3.Боль, 8.Шепелєв, 14.Яцик, 19.Гармаш, 23.Малиш, 92.Рамадані.

«Чорноморець»: 44.Паст, 9.Путря (К), 5.Гучек, 79.Салюк, 89.Політило, 3.Єрмаков, 7.Кузик (8.Задоя, 88), 10.Хадида (77.Шторгін, 46; 11.Гладкий, 80), 39.Бадібанга, 18.Демченко, 19.Алефіренко (31.Чорткоєв, 90+2).
Запасні: 1.Варакута, 12.Непогодов, 21.Ухань, 25.Войтіховський, 29.Білий, 33.Селін.

Матч розпочався з холодного душу для «Динамо». Уже на другій хвилині зустрічі Алефіренко якось абсолютно спокійно просунувся з м’ячем через центральну зону і пробив низом з-за меж штрафного майданчика — Нещерет у кидку не без зусиль перевів гру на кутовий. Після розіграшу цього стандартного положення вже Кузик завдав дальнього удару — цього разу Нещерет витягнув м’яч з-під поперечини. Ну а після подачі з другого кутового Єрмаков, залишений без опіки в центрі штрафного майданчика, ударом головою метрів з 10-ти вразив нижній кут воріт «Динамо» — 0:1.

Утім, киян такий бентежний початок поєдинку з пантелику не збив. Підопічні Шовковського вже за хвилину після пропущеного м’яча відповіли непоганим, але трохи неточним ударом Андрієвського. Інша річ, що «Чорноморець» почувався дуже впевнено і не тільки не дозволяв суперникові наближатися до своїх воріт, а й прагнув атакувати великими силами. І, зрештою, такий хід гри призвів до другого голу у ворота «Динамо»: на 11-й хвилині зустрічі чергова атака «моряків» завершилася навісною передачею з правого флангу, яку ударом головою результативно замкнув Демченко — 0:2.

Якщо перший гол ніяк не позначився на психології «Динамо», то після другого пропущеного м’яча кияни трохи розгубилися. Господарі поля стали діяти з явним побоюванням, і через це їхні атаки виглядали зім’ято і не несли в собі особливих проблем для оборони «Чорноморця», який грамотно перебудувався на гру другим номером. Перебудувався, і тепер став турбувати «біло-синіх» контратаками. Одна з яких на 28-й хвилині зустрічі завершилася найнебезпечнішим ударом Алефіренка метрів із 20-ти, після якого м’яч пролетів за півметра від штанги воріт Нещерета. Утім, лише за хвилину вже динамівці були максимально близькі до голу: Караваєв навісив праворуч на дальню стійку, де Волошин пробив із двох метрів — м’яч влучив у стійку, опустився на газон у лічених сантиметрах від лінії воріт, і там свою команду врятував Салюк, підстрахувавши свого воротаря і лише на якусь мить випередивши Беніто.

Ще два найнебезпечніших моменти «Динамо» створило в завершальному відрізку першого тайму. Спершу Буяльський обігрався з Ванатом у штрафному майданчику «Чорноморця» і пробив по воротах з якихось п’яти метрів, однак у ціль не влучив — м’яч ледь не чиркнув об штангу. А за хвилину Ванат, отримавши передачу на правому фланзі, взяв гру на себе, увірвався до штрафного майданчика та пробив із близької відстані, цілячись у дальній кут воріт «моряків», але м’яч знову пролетів у безпосередній близькості до стійки. Ну а більшого в першій половині матчу кияни домогтися не зуміли, і на перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь «Чорноморця».

Якщо початок першого тайму став холодним душем для «Динамо», то стартовий відрізок другої половини такі ж неприємності приніс уже «Чорноморцю». З відновленням матчу після перерви «біло-сині» перевели гру на половину поля суперника і дуже швидко досягли успіху. На 53-й хвилині зустрічі Ванат узяв гру на себе, на швидкості обігрався з Беніто, увірвався до штрафного майданчика і ударом приблизно з 11-метрової позначки відправив м’яч у сітку — 1:2. А всього за дві хвилини динамівці оформили і другий гол: Караваєв прорвався правим флангом, віддав у штрафний майданчик на Буяльського, який, зігравши «в стіночку» з Ванатом, ударом сходу вразив «дев’ятку» воріт одеситів — 2:2.

Надалі гра продовжувала проходити під диктовку «Динамо», але на 64-й хвилині матчу «Чорноморець» ледь знову не вийшов уперед — це Єрмаков, отримавши передачу у штрафному майданчику киян, ефектно пробив зльоту метрів з 10-ти, але Нещерет зумів виручити свою команду.

Цей момент змінив характер боротьби на футбольному полі. «Чорноморець» остаточно прийшов до тями після двох поспіль пропущених м’ячів і вирівняв гру. А на 70-й хвилині зустрічі «моряки» зуміли повернути собі перевагу в рахунку: гості результативно зіграли на перехопленні на половині поля «Динамо», внаслідок чого м’яч опинився в Демченка, який ударом метрів із 25-ти вразив нижній кут воріт Нещерета — 2:3.

Залишок матчу очікувано пройшов на половині поля «Чорноморця», який усіма силами намагався зберегти переможний для себе рахунок. Динамівці протягом короткого відрізка часу провели величезну кількість атак, але до реальної гостроти біля воріт гостей справу довести так і не зуміли, не рахуючи удару Царенка з лінії штрафного, після якого м’яч просвистів над поперечиною. У підсумку — 3:2, перемога «Чорноморця».

Після зіграних матчів «Динамо», як і раніше, посідає четверте місце в турнірній таблиці чемпіонату України, відстаючи на п’ять очок від луганської «Зорі», яка йде третьою, але та свій поєдинок поточного туру ще не провела (завтра луганчани зіграють в Ужгороді з харківським «Металістом»).

У наступному, 27-му турі на «Динамо» чекає гостьовий матч з «Олександрією», який відбудеться найближчої суботи, 20 травня, в Олександрії на стадіоні «Ніка» (початок — о 15:00).