Відбір на Євро-2024. Північна Македонія — Україна — 2:3. Огляд матчу, статистика

2023-06-16 23:44 У п’ятницю, 16 червня, збірна України провела свій другий матч у рамках відбіркового турніру Євро-2024 — ... Відбір на Євро-2024. Північна Македонія — Україна — 2:3. Огляд матчу, статистика

У п’ятницю, 16 червня, збірна України провела свій другий матч у рамках відбіркового турніру Євро-2024 — у Скоп’є, проти збірної Північної Македонії.

Фото - uaf.ua

Євро-2024. Відбірковий турнір. Група C

ПІВНІЧНА МАКЕДОНІЯ УКРАЇНА 2:3 (2:0)
Голи: Барді (31 пен.), Ельмас (39) — Забарний (62), Конопля (67), Циганков (82)

Попередження: С.Рістовскі (8), Мусліу (55) — Довбик (45+1)
Вилучення: Мусліу (72, повторне попередження)

Україна: 12.Трубін — 18.Тимчик (17.Конопля, 46), 13.Забарний, 22.Матвієнко, 16.Миколенко — 6.Степаненко, 21.Судаков — 15.Циганков (20.Зубков, 90+3), 10.Мудрик (5.Сидорчук, 90), 7.Ярмоленко (К) (8.Малиновський, 66) — 11.Довбик (9.Ванат, 46).
Запасні: 1.Бущан, 23.Лунін, 2.Соболь, 3.Сваток, 4.Кривцов, 14.Буяльський, 19.Ігнатенко.

Північна Македонія: 1.Дімітрієвскі, 8.Аліоскі, 6.Мусліу, 4.Зайков, 13.С. Рістовскі, 3.Ашковскі (2.Брдаровскі, 64; 20.Доріан Бабунські, 90), 5.Адемі (11.Атанасов, 64), 10.Барді, 7.Ельмас, 23.Несторовскі (19.М. Рістовскі, 64), 9.Трайковскі (17.Дорієв, 76).
Запасні: 12.Ілієв, 22.Шішковскі, 14.Велковскі, 15.Манев, 16.Давид Бабунські, 18.Елезі, 19.М. Рістовскі, 21.Дімоскі.

Збірна Північної Македонії впевнено розпочала матч і з плином часу методично покращувала контроль над м’ячем. При цьому господарі поля не гребували тактикою дрібного фолу. У збірної ж України гра явно не складалася.

Такий хід матчу вилився у велику кількість стандартних положень біля воріт збірної України, одне з яких і стало причиною першого голу. Під час подачі кутового Матвієнко зіграв рукою, і арбітр після використання системи VAR призначив пенальті, який чітко реалізував Барді, розвівши Трубіна і м’яч по різних кутах воріт — 1:0.

Гол надихнув македонців, і незабаром голкіпер збірної України врятував свою команду від другого голу, у кидку відбивши м’яч після дальнього удару. Однак, на 39-й хвилині зустрічі збірна Північної Македонії все ж таки розвинула свій успіх — це Ельмас завдав ефектного удару метрів із 25-ти, закрутивши м’яч точно в «дев’ятку» воріт гостей — 2:0. Більше того, під завісу першого тайму македонці були дуже близькі до третього голу: Аліоскі, виконуючи штрафний удар, спрямував м’яч під поперечину, Трубін зумів до нього дотягнутися, але відбив його прямо на Трайковського, який грав на добиванні з близької відстані, але в цій ситуації збірну України врятував уже Степаненко, зігравши в ролі голкіпера.

У другому таймі збірна Північної Македонії грала максимально за рахунком, обороняючись великими силами, контратакуючи без ризику і затягуючи час у будь-яких відповідних для цього ситуаціях. Проте на 62-й українці зуміли скоротити розрив у рахунку — це Забарний результативно відгукнувся на подачу Циганкова з кутового і ударом головою оформив свій дебютний гол за збірну України — 2:1. А через п’ять хвилин Конопля ударом сходу метрів із 14-ти зрівняв рахунок — 2:2 (і це також дебютний гол).

Нарешті, на 72-й хвилині матчу ситуація для македонців погіршилася вилученням Мусліу за другу жовту картку. І тут же небезпечно зі штрафного пробив Циганков — м’яч пролетів над хрестовиною воріт господарів поля. Невдовзі після цього хавбек «Жирони» пробивав уже з гри і з меж воротарського майданчика (!), але примудрився спрямувати м’яч вище воріт. Однак на 82-й хвилині матчу Циганков усе ж оформив гол: відгукнувшись на діагональну навісну передачу Мудрика, він вискочив віч-на-віч із воротарем збірної Північної Македонії та ударом головою метрів із восьми відправив м’яч під поперечину — 2:3, вольова перемога збірної України!

В іншому матчі групи «C» Англія обіграла в гостях Мальту — 4:0. У підсумку, поточне турнірне становище в групі набуло такого вигляду:

1. Англія — 9 очок (3 матчі)
2. Італія — 3 (2)
3. Україна − 3 (2)
4. Північна Македонія — 3 (2)
5. Мальта — 0 (3)

Додамо, що в наступному турі в цій групі зіграють: Україна — Мальта, Англія — Північна Македонія. Обидва матчі відбудуться 19 червня.