Колонка Олександра Липенка. 33-й набирає хід

2023-09-25 11:49 Набирає обертів 33-й чемпіонат української Прем’єр-ліги. Серед 16-ти його учасників — три дебютанти: «Полісся» (Житомир), ЛНЗ ... Колонка Олександра Липенка. 33-й набирає хід

Набирає обертів 33-й чемпіонат української Прем’єр-ліги. Серед 16-ти його учасників — три дебютанти: «Полісся» (Житомир), ЛНЗ (Черкаси) та «Оболонь» (Київ).

У першій частині чемпіонату, який має завершитися 9 грудня, будуть зіграні матчі 17 турів. Продовження нашого головного турніру заплановано на 24 лютого. Заключний, 30-й тур, орієнтовно буде зіграно 25 травня.

Відновився розіграш Кубка України. Уже в цьому популярному турнірі зафіксовано багато несподіваних результатів. Володар же трофею має визначитися також у травні наступного року. Нагадаю, по 13 разів Кубок вигравали динамівці Києва та «Шахтар».

Поговоримо про тренерів. Влітку в «Динамо» розпочав свій 17-й сезон в УПЛ найстарший тренер нашого чемпіонату Мірча Луческу. Румунський фахівець перебуває на третьому місці в реєстрі тренерів-старожилів вищого українського дивізіону. Вісім разів вигравав золоті медалі, очолюючи «Шахтар», один раз, працюючи вже в «Динамо». При цьому Луческу — найбільш дорослий тренер у європейському футболі.

Для наставника «Минаю» Володимира Шарана це десятий сезон у його тренерській роботі, стільки ж має у своєму активі й коуч «Кривбасу» Юрій Вернидуб. Поки що їхні команди чемпіонат України не вигравали. Нагадаю прізвища тренерів, які приймали вітання із завоюванням золотих медалей чемпіонату України: Луческу — 9 разів, Лобановський — 5, Фонсека — 3, Михайличенко — 2, Сабо — 2, Ребров — 2.

По одному разу чемпіонами ставали команди, які очолювали Анатолій Заяєв («Таврія»), Михайло Фоменко («Динамо»), Микола Павлов («Динамо»), Невіо Скала («Шахтар»), Анатолій Дем’яненко («Динамо»), Юрій Сьомін («Динамо»), Луїш Каштру («Шахтар»), Ігор Йовічевич («Шахтар»).

Серед дебютантів тренерського корпусу 33-го чемпіонату України Олександр Ковпак (ЛНЗ), Валерій Іващенко («Оболонь»), Ненад Лалатович («Зоря»). До речі, серб Лалатович (уже звільнений із луганського клубу, як і Ковпак із черкаського) став 61-м тренером-легіонером за всю історію національних чемпіонатів, починаючи з першого в 1992-му. Позаду вже 32 чемпіонати нашої країни, і головними тренерами команд за цей час було 288 фахівців.

Регламент не змінився

Якщо на українській футбольній «грядці» буде все гаразд, а в це хочеться вірити, у травні 2024 року завершиться 33-й чемпіонат УПЛ, визначиться володар Кубка країни, учасники єврокубкових турнірів наступного сезону.

Регламент нашого головного турніру не змінився. Клуби, що посіли 15 і 16 місця в турнірній таблиці, покинуть Прем’єр-лігу безпосередньо, поступившись своїми місцями у вищому дивізіоні двом найкращим командам Першої ліги. 13-та і 14-та команда за підсумками 33-го чемпіонату проведуть спарені матчі з 3-ю і 4-ю командами Першої ліги за право залишитися і в наступному сезоні в еліті.

Лауреати минулого сезону

Після закінчення 33-го чемпіонату УПЛ за традицією визначить найкращих у різних номінаціях. Я ж нагадаю, хто став лауреатом минулого сезону чемпіонату країни.

Найкращим футболістом УПЛ 2022/2023 названо форварда «Дніпра-1» Артема Довбика, який забив 24 м’ячі в сезоні. Тепер продовжить засмучувати воротарів, виступаючи за іспанську «Жирону» разом зі ще одним українцем Віктором Циганковим.

Найкращий воротар — Анатолій Трубін («Шахтар»).

Найкращий молодий гравець — Георгій Судаков («Шахтар»).

Найкращий тренер — Патрік ван Леувен із Нідерландів («Зоря»).

Найкращий арбітр — Катерина Монзуль (Харків). Це вже третій успіх футбольної леді.

Друзі, любіть футбол, грайте у футбол — і футбол відповість вам взаємністю. І нехай не засмучують вас улюблені команди.