1/8 фіналу Кубка України. «Оболонь» — «Динамо» — 1:0. Огляд матчу, статистика

2023-09-27 18:56 Цього тижня відбуваються матчі 1/8 фіналу Кубка України сезону-2023/24. В одному з них у середу, 27 ... 1/8 фіналу Кубка України. «Оболонь» — «Динамо» — 1:0. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 1/8 фіналу Кубка України сезону-2023/24. В одному з них у середу, 27 вересня, зустрічалися київські «Оболонь» і «Динамо», поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Оболонь-Арена».

Фото - Оксана Васильєва

Кубок України. 1/8 фіналу

«ОБОЛОНЬ» (Київ) — «ДИНАМО» (Київ) — 1:0 (0:0)
Гол: Суханов (57)

Попередження: Дубко (86), Мороз (90+1) — Буяльський (53), Шепелєв (76)

«Динамо»: 35.Нещерет — 20.Караваєв, 4.Попов, 40.Біловар (34.Сирота, 62), 44.Дубінчак — 6.Бражко (92.Рамадані, 62), 18.Андрієвський — 7.Ярмоленко, 29.Буяльський (К), 30.Діалло (91.Волошин, 46) — 77.Беніто (8.Шепелєв, 74).
Запасні: 1.Бущан, 23.Малиш, 24.Тимчик, 25.Дячук, 37.Царенко.

«Оболонь»: 13.Кичак (К), 2.Карась (16.Лук’янчук, 80), 3.Приймак, 34.Вовкун, 20.Фатєєв (9.Мединський, 80), 5.Осман (24.Прокопенко, 70), 19.Косовський (17.Черненко, 80), 37.Дубко, 4.Мороз, 55.Суханов (8.Тарануха, 62), 95.Краснопір.
Запасні: 1.Федорівський, 14.Чернов, 25.Груша, 33.Нагієв.

«Динамо» спробувало зі стартовим свистком притиснути «Оболонь» до воріт, і це підопічним Луческу в якомусь сенсі вдалося, проте до фактичної гостроти свої дії динамівці в цьому відрізку зустрічі довести не змогли — господарі поля оборонялися, в цілому, надійно. При цьому «пивовари» й самі наполегливо шукали шанси в атаці. І на 12-й хвилині зустрічі «Оболонь» могла відкрити рахунок: Бражко грубо помилився на своїй половині поля, не влучивши по м’ячу, унаслідок чого Суханов вийшов віч-на-віч із Нещеретом, однак забарився під час опрацювання м’яча, і момент було втрачено.

«Динамо» ж уперше близьким до успіху було на 21-й хвилині зустрічі, коли багатоходівка через центральну зону завершилася передачею Буяльського в штрафний майданчик «Оболоні» на Беніто, той без перешкод завдавав удару метрів із восьми, але спрямував м’яч над поперечиною.

Однак після цього «Оболонь» протягом якихось п’яти хвилин створила цілу серію найнебезпечніших моментів біля воріт «Динамо». Спершу, на 28-й хвилині матчу, після подачі з лівого флангу від Османа захисники «біло-синіх» геть проґавили Краснопіра, і той завдав чіткого, підготовленого і, головне, влучного удару головою з кута воротарського майданчика, і тільки реакція Нещерета врятувала «біло-синіх» від пропущеного гола. Через дві хвилини Суханов, отримавши передачу на лівому фланзі, легко обіграв Біловара, змістився в центральну зону і пробив з лінії штрафного майданчика — м’яч ледь не чиркнув об дальню хрестовину воріт «Динамо». Потім після подачі кутового головою пробив Приймак — Нещерет знову зіграв надійно. Зрештою, на 33-й хвилині зустрічі чергова атака «Оболоні» завершилася ударом Краснопіра з правої частини штрафного майданчика — цього разу воротар «Динамо» в кидку не без зусиль дотягнувся до м’яча.

Гості на це відповіли ще одним ударом Беніто із забійної позиції, але, пробиваючи метрів із 10-ти, нападник «Динамо» знову спрямував м’яч повз ворота Кичака. Також запам’ятався удар Андрієвського зльоту з-за меж штрафного майданчика, але і він виявився неточним. У підсумку ж, на перерву команди так і пішли з нулями на табло.

У другому таймі команди демонстрували більш позиційний футбол, діючи з меншим ступенем ризику і з більшою оглядкою на свої тили. Проте вже на 57-й хвилині «Оболонь» зуміла домогтися успіху — це Суханов, отримавши передачу в центральній зоні, хльостко пробив метрів з 18-ти, і м’яч, потрапивши спершу в штангу, потім відскочив у сітку — 1:0.

Цікаво, що, повівши в рахунку, «Оболонь» навіть не подумала «відкотитися» на свою половину поля, а як і раніше прагнула контролювати м’яч. Але, звичайно, з плином часу прагнення «Динамо» відігратися переважило, і приблизно з 65-ї хвилини матчу гра стала проходити під знаком позиційної переваги «біло-синіх», а «пивовари» тепер концентрували свої зусилля на обороні й контргрі.

Але лише на 84-й хвилині матчу «Динамо» зуміло, нарешті, створити гольовий момент — це Буяльський влучно та сильною пробив низом, і Кичаку коштувало великих зусиль, щоб у кидку перевести на кутовий. А після подачі з кута поля Ярмоленко примудрився у складній ситуації пробити головою, однак знову «Оболонь» виручив Кичак — він дотягнувся на до м’яча біля самої лінії своїх воріт. Нарешті, на 87-й хвилині зустрічі Буяльський, пробиваючи зі штрафного, влучив у поперечину.

Ну а більшого «Динамо» цього вечора домогтися не змогло, тож головний арбітр, у підсумку, зафіксував мінімальну перемогу «Оболоні» — 1:0. Таким чином, «Динамо» не зуміло вирішити завдання виходу до 1/4 фіналу Кубка України (нагадаємо, жодна зі стадій турніру не передбачає поєдинків у відповідь).

Додамо, що у своєму наступному матчі «Динамо» зіграє з «Олександрією» в рамках 9-го туру чемпіонату України. Цей поєдинок відбудеться найближчої неділі, 1 жовтня, у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок — о 19:00).

Олександр ПОПОВ зі стадіону «Оболонь-Арена»

27.09.2023, 18:56