9-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Олександрія» — 4:2. Огляд матчу, статистика

2023-10-01 20:55 Цього вікенду відбуваються матчі 9-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у неділю, 1 ... 9-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Олександрія» — 4:2. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 9-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у неділю, 1 жовтня, зустрічалися київське «Динамо» та «Олександрія». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 9-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ОЛЕКСАНДРІЯ» (Олександрія) — 4:2 (2:1)
Голи: Бражко (14, 82), Ванат (44), Буяльський (90+3) — Джевані (42), Скорко (47)

Попередження: Волошин (49), Шепелєв (90+4) — Сігєєв (14), Скорко (51), Калитвинцев (71)

«Динамо»: 1.Бущан — 20.Караваєв (24.Тимчик, 83), 4.Попов, 34.Сирота, 44.Дубінчак — 6.Бражко, 18.Андрієвський (8.Шепелєв, 71) — 7.Ярмоленко, 29.Буяльський (К), 91.Волошин (22.Кабаєв, 71) — 11.Ванат.
Запасні: 35.Нещерет, 51.Моргун, 23.Малиш, 25.Дячук, 30.Діалло, 37.Царенко, 40.Біловар, 77.Беніто, 92.Рамадані.

«Олександрія»: 44.Єрмаков, 4.Кравченко, 6.Ковалець (К) (15.Андрейчук, 76), 8.Сігєєв, 9.Калитвинцев, 11.Шулянський (7.Микитишин, 62), 12.Ернандес (71.Шостак, 23), 22.Скорко (2.Гарькавенько, 76), 23.Джевані (33.Безерра, 62), 24.Мартинюк, 55.Смирний.
Запасні: 1.Долгий, 14.Кулаковський, 17.Базаєв, 19.Плакса, 20.Ващенко, 31.Таран, 88.Погорілий.

«Динамо» традиційно для всіх останніх матчів активно розпочало і сьогоднішній поєдинок, і дуже швидко створило перші гольові моменти. На 8-й хвилині зустрічі «біло-сині» провели комбінацію в центральній зоні, Ванат увірвався до штрафного майданчика, зіграв на вільного Буяльського, який без перешкод сходу завдавав удару метрів із 10-ти, але його заблокували кимось із польових гравців «Олександрії». На цьому епізод не закінчився: м’яч відскочив до Дубінчака, який пробив метрів із 18-ти, однак у цьому випадку гостей виручив Єрмаков. Не минуло й хвилини, як ще й Бражко небезпечно пробив з-за меж штрафного майданчика — м’яч ледь не чиркнув об штангу.

Ну а на 14-й хвилині матчу «Динамо» відкрило рахунок. Після подачі зі штрафного з лівого флангу Караваєв на ближній штанзі виграв боротьбу в повітрі, подовжив передачу на дальню штангу, де Бражко з кута воротарського впевнено відправив м’яч у сітку — 1:0.

Домігшись успіху, кияни не стали збавляти обертів, як і раніше, активно атакували, і надалі гра проходила виключно на половині поля «Олександрії». Але ось із гольовими моментами у динамівців у цьому відрізку матчу були проблеми. Відзначити можна, хіба що, удар Ярмоленка з лінії штрафного на 30-й хвилині зустрічі, після якого м’яч пролетів над поперечиною.

Закінчилося це все тим, що ближче до кінця тайму «Олександрія» практично вирівняла гру. А на 39-й хвилині гості взагалі були дуже близькі до голу — це Шулянський, розвиваючи контратаку своєї команди, прорвався лівим флангом, прострілив до штрафного майданчика «Динамо», де Джевані в дотик пробив із п’яти метрів, однак Бущан грамотно вибрав позицію, що дало йому змогу ногою відбити м’яч. Втім, за чотири хвилини «Олександрія» все ж зрівняла рахунок: після подачі кутового з лівого флангу Сирота хоч і виграв боротьбу в повітрі, але зіграв прямо на Джевані, який на дальній штанзі впритул розстріляв ворота «Динамо» — 1:1.

Однак «Динамо» зуміло практично миттєво повернути собі перевагу в рахунку: на 44-й хвилині Ярмоленко, увірвавшись до штрафного майданчика гостей праворуч, зіграв на Ваната, який набігав на ворота, а той упевненим ударом вразив ціль ударом метрів із п’яти — 2:1, саме за такого рахунку команди й пішли на перерву.

А вже на другій хвилині другого тайму «Олександрія» знову зрівняла рахунок. Калитвинцев виконав подачу зі штрафного, призначеного на лівому фланзі, Караваєв спробував перехопити цей пас, але зіграв прямо на Скорка і той пробив зльоту метрів з 18-ти точно в кут воріт «Динамо» — 2:2. Ба більше, на 51-й хвилині матчу Шулянський небезпечно пробив із лівої частини штрафного майданчика, однак у цьому випадку «біло-синіх» виручив Бущан.

Після цього гра певний час йшла в рівній боротьбі, але ближче до середини тайму «Динамо» зуміло заволодіти позиційною перевагою. І на 65-й хвилині «біло-сині» мали шанс вийти вперед, але м’яч після удару Ваната пролетів над поперечиною. Тривалий час цей гольовий момент залишався єдиним біля воріт воріт «Олександрії», але на 82-й хвилині матчу кияни не тільки зуміли створити ще один гострий епізод, а й утілити його в гол: після подачі з кутового Ванат виграв боротьбу в повітрі, подовжив передачу на дальню стійку, де Бражко, який звільнився від опіки, з метра розстріляв ворота — 3:2. Ну а в компенсований час другого тайму крапку в цьому матчі поставив Буяльський, замкнувши на лінії воротарського майданчика передачу Кабаєва, який ефектно прорвався лівим флангом — 4:2.

Після дев’яти турів чемпіонату «Динамо» має у своєму активі 15 очок (за шести зіграних матчів) і посідає 5-те місце в турнірній таблиці першості, відстаючи від лідируючого «Шахтаря» на три очки.

У наступному, 10-му турі на «Динамо» чекає гостьовий матч із дебютантом УПЛ, житомирським «Поліссям», що відбудеться найближчої п’ятниці, 6 жовтня, у Житомирі на Центральному міському стадіоні «Полісся» (початок — о 15:00).