Відбір на Євро-2024. Україна — Північна Македонія — 2:0. Огляд матчу, статистика

2023-10-14 17:55 У суботу, 14 жовтня, збірна України провела свій черговий матч у рамках відбіркового турніру Євро-2024 — ... Відбір на Євро-2024. Україна — Північна Македонія — 2:0. Огляд матчу, статистика

У суботу, 14 жовтня, збірна України провела свій черговий матч у рамках відбіркового турніру Євро-2024 — у Празі, проти збірної Північної Македонії.

Фото - Олександр Попов

Євро-2024. Відбірковий турнір. Група C.

УКРАЇНА — ПІВНІЧНА МАКЕДОНІЯ — 2:0 (1:0)
Голи: Судаков (30), Караваєв (90+6)

Предупредження: Малиновський (69) — Серафімов (90+2), Адемі (90+4)

Україна: 12.Трубін — 2.Конопля, 22.Матвієнко, 13.Забарний, 16.Миколенко — 6.Степаненко (К), 17.Зінченко (5.Сидорчук, 76) — 20.Зубков (8.Малиновський, 67), 7.Судаков (4.Сваток, 87), 10.Мудрик (21.Караваєв, 87) — 11.Довбик (9.Яремчук, 76).
Запасні: 1.Бущан, 23.Різник, 3.Михайличенко, 14.Буяльський, 15.Назаріна, 18.Піхальонок, 19.Ванат.

Північна Македонія: 1.Дімітрієвскі, 4.Серафімов, 6.Мусліу, 15.Манев (11.Чурлінов, 46), 3.Ашковскі (14.Дімоскі, 76), 17.Елезі (13.Дорієв, 74), 21.Атанасов (5.Адемі, 63), 10.Барді (К), 8.Аліоскі, 7.Ельмас, 20.Міовскі (9.Трайковскі, 84).
Запасні: 12.Алексовскі, 22.Шішковскі, 2.Ілясовскі, 16.Мітровскі, 18.Алімі, 19.Рістовскі, 23.Тодороскі.

Стенограма матчу та статистика >>>

Післяматчева пресконференція >>>

Турнірна таблиця відбіркової групи С, календар ігор >>>

Поєдинок розпочався, як і очікувалося, з атак нашої збірної. Вочевидь, Сергій Ребров вимагав від своїх підлеглих не повторювати помилок першого матчу з македонцями, коли ми відверто слабко виглядали в першому таймі. Щоправда, не обійшлося без «валідолу» і в сьогоднішній грі.

Перший момент у матчі вдалося створити саме збірній України — Довбик протягнув м’яч на правому фланзі та, увірвавшись до штрафного майданчика суперника, пробив із близької відстані прямо в голкіпера. Буквально ідентичний момент за кілька хвилин створив і Мудрик — також увійшовши до штрафного майданчика Північної Македонії, півзахисник не зумів переграти Дімітрієвскі.

Примітно, що після цього епізоду хавбек «Челсі» став ще більше грати сам в атаці, часто не пасуючи на партнерів, які були у вигідніших позиціях. До того ж, Мудрик відверто не встигав за своїм візаві в захисті, коли наша команда оборонялася. Однак, ближче до середини тайму, нашій команді все ж вдалося відкрити рахунок! Судаков, відібравши м’яч у суперника біля його штрафного майданчика, змістився в центр і пробив метрів із двадцяти — «снаряд», зачепивши дорогою захисника гостей, залетів у ворота — 1:0!

І ось тут почалося щось незрозуміле. Забивши гол, підопічні Реброва чомусь відійшли назад і дозволили опонентам подовгу контролювати м’яч. У підсумку — відразу два супергольових моменти біля наших воріт. Спершу Трубін надійно зіграв після виходу з ним віч-на-віч Міовскі, а потім парирував удар Елмаса, якого упустив на фланзі Мудрик. Здавалося, що кінцівка тайму буде повністю за македонцями, але перед свистком на перерву рахунок подвоїти міг Довбик, однак пробив головою трохи неточно...

Але ось початок другого тайму був все ж таки за футболістами Північної Македонії. Провівши низку замін, Благоя Мілевскі вирішив посилити лінію нападу. Саме Чурлінов, який вийшов на заміну, міг зрівнювати рахунок на 54-й хвилині. Форвард прорвався через трьох наших захисників у штрафний майданчик і якимось дивом із двох метрів пробив повз ворота.

Македонці відверто грали першим номером, але саме в такій ситуації в нас було два чудових шанси, щоб зняти всі питання щодо переможця зустрічі. Спочатку прекрасну контратаку розігнав Судаков, віддавши на Довбика. Нападник «Жирони» вивів пасом віч-на-віч із Димитрієвським Мудрика, але й цей момент українець не реалізував. За хвилину гостей виручила поперечина після удару головою від Матвієнка!

Ближче до завершення поєдинку швидкості трохи спали, адже фізичні кондиції в обох команд були не безмежні. Але навіть за такої «тихої» гри наша національна команда мала чудовий шанс забити другий гол. На 84-й хвилині Судаков наважився на дальній удар — і тільки сейв Димитрієвського врятував Північну Македонію — м’яч відлетів у поперечину!

Але все ж ефектну крапку в грі поставив уже в додатковий час динамівець Караваєв. Пробігши лівим флангом, захисник оцінив, де перебуває Дімітрієвський і пробив по порожніх воротах! 2:0! Важка, але надзвичайно важлива перемога нашої національної збірної!

Нагадаємо, свій наступний матч у відбірковому циклі до Євро-2024 збірна України проведе вже у вівторок, 17 жовтня. Суперником команди Сергія Реброва буде збірна Мальти. Початок зустрічі — о 21:45.