Кубкові європейські турніри, які завжди викликають великий інтерес у шанувальників футболу і збирають повні трибуни, у самому розпалі. Погоду в провідних клубах роблять і їхні дебютанти, які влітку за великі гроші поміняли команди і країни.
2,81 мільярда євро витратили на купівлю гравців клуби АПЛ. Французька Ліга 1 «розщедрилася» на 898,84 млн, італійська Серія 1 — на 856,3 млн, німецька Бундесліга — 748,1 млн, іспанська Ла Ліга — 440,8 млн.
Подивимося на витрати англійських клубів. 462,1 млн євро витратив на дебютантів «Челсі», 248,6 млн — «Тоттенгем», 241,1 млн — «Манчестер Сіті», 234,9 млн — «Арсенал», 206,7 млн — «Манчестер Юнайтед», 172 млн — «Ліверпуль».
А ось шість клубів, які більше за інших заробили на трансферах: «Челсі» (267 млн євро), «Лейпциг» (240,7 млн), «ПСЖ» (203 млн), «Брайтон» (190,2 млн), «Саутгемптон» (183,3 млн), «Баварія» (173,2 млн).
Три півзахисники, два нападники
Ось п’ятірка гравців, ноги яких коштували занадто дорого для власників клубів. Англійський півзахисник Деклан Райс перейшов із «Вест Гема» в «Арсенал» за 116,6 млн євро, за 116 млн еквадорець Мойзес Кайседо поміняв «Брайтон» на «Челсі». Ще один англійський півзахисник Джуд Беллінгем, який виступав за дортмундську «Боруссію», тепер за 103 млн виступає за мадридський «Реал». Англійський нападник Гаррі Кейн перейшов із «Тоттенхема» до «Баварії» за 100 млн. Нарешті, француз Рендалл Коло Муані, який виступав за «Айнтрахт» із Франфурт-на-Майні, тепер захищає кольори «ПСЖ», який виклав за нього 95 млн.
Ось який він сьогоднішній великий футбол. Money, money... І не тільки європейський. Так, наприклад, клуби саудівської Про-ліги на купівлю зірок футболу не пошкодували 956,8 млн євро. Бразилець Неймар перейшов із «ПСЖ» до «Аль-Хіляля» за 90 млн євро, Кріштіану Роналду став гравцем «Аль-Насра», водночас дістався своєму новому клубу безоплатно, як не заплатив «Реалу» за Каріма Бензема жодної копійки й «Аль-Іттіхад».
І наостанок кілька новин футбольного закулісся.
* * *
ФІФА опублікувала звіт про виплати клубам за участь їхніх гравців на ЧС-2022, що проходив у Катарі та був виграний збірною Аргентини.
На 4,6 млн доларів поповнив свій бюджет англійський «Манчестер Сіті», на 4,5 млн — «Барселона», на 4,3 млн — «Баварія». За цією трійкою йдуть «Реал» (3,83), «ПСЖ» (3,8), «Манчестер Юнайтед» (3,32), «Челсі» (3,25), «Атлетіко» (3,23), «Ювентус» (3,04), «Тоттенгем» (2,83). Загальний розмір фонду ФІФА склав 209 млн доларів. Примітно, що всі клуби африканського континенту отримали на 0,3 млн доларів менше, ніж один «Манчестер Сіті».
* * *
За матчем між американським «Інтер Маямі» та мексиканським «Крус Асулем» біля екранів телевізорів стежили 12,5 млн глядачів. Це рекордний показник трансляцій футбольних матчів у США. Такий ажіотаж був викликаний тим, що у складі «Інтера» дебютував чемпіон світу аргентинець Ліонель Мессі. Аудиторія поєдинку, в якому представник МЛС переміг, перевищила рейтинг фіналу НБА (12,4 млн).
Щоправда, ці показники значно поступаються телетрансляціям фінальних матчів дуже популярного в Штатах американського футболу — Супербоулу.
* * *
Луїс Рубіалес, президент Федерації футболу Іспанії, подав у відставку. Причина? Футбольна громадськість країни сильно обурилася на те, що він поцілував у губи футболістку збірної Іспанії, чемпіонку світу-2023 Дженні Ермосо. Сталося це під час нагородження іспанської команди після перемоги у фіналі світової першості над Англією.
33-річна Ермосо заявила, що поцілунок був не за обопільною згодою і подала на Рубіалеса до суду. Сувора жінка!.. І тепер незрозуміло, чи повернеться з часом у своє президентське крісло футбольної федерації Рубіалес. Як бачимо, поцілунки бувають не тільки солодкими, а й гіркими...
Олександр ЛИПЕНКО для Dynamo.kiev.ua
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости