«Динамо» завершило рік перемогою. 17-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Оболонь» — 2:0. Огляд матчу, статистика

2023-12-11 16:56 Цього вікенду відбуваються матчі 17-го туру чемпіонату України сезону-2023/24, який закриває програму турніру в 2023 році. ... «Динамо» завершило рік перемогою. 17-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Оболонь» — 2:0. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 17-го туру чемпіонату України сезону-2023/24, який закриває програму турніру в 2023 році. В одному з них у понеділок, 11 грудня, зустрічалися київські «Динамо» і «Оболонь». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Юрій Юр'єв

Чемпіонат України. 17-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ОБОЛОНЬ» (Київ) — 2:0 (0:0)
Голи:
Беніто (67), Ванат (89 пен.)

Попередження: Волошин (31), Дубінчак (44), Бражко (90+3), Андрієвський (90+4) — Мороз (74), Карась (75), Суханов (81), Лук’янчук (88)
Вилучення: Вовкун (13, фол останньої надії), Мороз (84, повторне попередження)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 25.Дячук, 34.Сирота, 44.Дубінчак (2.Вівчаренко, 62) — 6.Бражко, 10.Шапаренко (18.Андрієвський, 66) — 91.Волошин (77.Беніто, 62), 29.Буяльський (К), 22.Кабаєв (20.Караваєв, 90) — 11.Ванат (21.Супряга, 90).
Запасні: 35.Нещерет, 23.Малиш, 30.Діалло, 32.Михавко, 37.Царенко, 40.Біловар, 92.Рамадані.

«Оболонь»: 13.Кичак (К), 24.Прокопенко, 16.Лук’янчук, 34.Вовкун, 2.Карась, 9.Мединський, 4.Мороз, 19.Косовський (33.Нагієв, 46), 17.Черненко, 8.Тарануха (25.Груша, 70), 95.Краснопір (55.Суханов, 80).
Запасні: 1.Федорівський, 23.Рибка, 5.Осман, 7.Муха, 14.Чернов, 18.Даниленко, 20.Фатєєв, 25.Груша, 70.Корх.

Початок матчу проходив у відносно рівній боротьбі, проте на 13-й хвилині зустрічі ситуація для «Оболоні» ускладнилася: Вовкун вирішив ціною фолу останньої надії запобігти виходу Ваната віч-на-віч з Кичаком і очікувано отримав червону картку. Так «пивовари» залишилися в меншості, по суті, на всю гру.

І майже одразу «Динамо» ледь не реалізувало свою чисельну перевагу: на 20-й хвилині матчу після подачі з кутового Ванат завдав удару головою в падінні з якихось п’яти метрів, однак у ціль не влучив — м’яч просвистів у лічених сантиметрах від штанги. А на 28-й хвилині «біло-сині» були ще ближчими до успіху: Кабаєв блискучим пасом вивів Ваната сам на сам із Кичаком, але переграти воротаря нападник «Динамо» не зумів.

Надалі динамівці продовжували володіти повною перевагою, але до честі «Оболоні» треба сказати, що вона досить надійно тримала оборону. Та й винахідливості «біло-синім» у їхніх атакувальних діях дещо бракувало. Як результат, у час, що залишився в першому таймі, у динамівців не було явних гольових нагод, і на перерву команди пішли з нулями на табло.

У другому таймі перевага «Динамо» стала ще більш відчутною, «Оболонь» опинилася буквально замкненою на своїй половині поля, а удари по воротах Кичака завдавалися практично безперервно. Але в одних випадках м’яч летів повз ціль, а в інших — блискуче грав воротар «пивоварів».

Однак, на 67-й хвилині матчу динамівці все ж таки домоглися свого: Андрієвський перехопив м’яч у центральній зоні на половині поля «Оболоні», зіграв на Беніто, який, увірвавшись до штрафного майданчика праворуч, спрямував м’яч поміж ніг Кичаку — 1:0.

Цей гол жодним чином не позначився на малюнку гри, але потім динамівці все ж трохи скинули оберти. Втім, до цього моменту було зіграно вже близько 80 хвилин, тож цілком очікувано, що провівши гранично інтенсивно такий часовий інтервал, «біло-сині» банально втомилися.

У будь-якому разі, це не завадило підопічним Олександра Шовковського не тільки довести матч до переможного завершення, а й розвинути свій успіх — це Ванат на 89-й хвилині зустрічі реалізував пенальті, призначений за фоли на Буяльському — 2:0, перемога «біло-синіх».

Після зіграних матчів «Динамо» має у своєму активі 28 очок і посідає 5-те місце в турнірній таблиці першості, відстаючи від лідируючого «Кривбасу» на 6 очок, але маючи при цьому три матчі в запасі («Динамо» — «Зоря», «Динамо» — «Верес», «Минай» — «Динамо»).

На цьому програму матчів «Динамо» у 2023 році завершено. Чемпіонат України йде на зимову перерву і відновиться наприкінці лютого матчами 18-го туру (базовий день туру — 24 лютого). «Біло-сині» у своєму першому поєдинку наступного року зіграють у гостях із харківським «Металістом 1925».