Відомий український журналіст Микола Несенюк зробив цікавий допис у своєму Facebook.
У грудні 1981 року кияни та гості української столиці побачили унікальну картину. Висотний будинок на тому місці, де тодішня вулиця Лєніна, а тепер Богдана Хмельницького, впирається у Хрещатик, був повністю закритий величезним портретом Брєжнєва — тодішнього керівника Радянського Союзу. Лівий бік його піджака прикрашав ряд одразу з п’яти зірок Героя. Останню йому щойно дали на день народження. Народ тоді обговорював із цього приводу лише одну проблему — чи влізуть усі п’ять зірок на піджак реального Брєжнєва, а не того, що на картині. Не влізли.
За певний час Брєжнєв вийшов на люди з гірляндою із зірок Героя — три згори та дві знизу, чим грубо порушив геральдичне правило, згідно з яким зірки Героя мають розміщуватися на лівому погрудді нагородженого в один ряд. Хто ж міг подумати, що колись цих зірок даватимуть без ліку на день народження «вождя»? Сам Брєжнєв був на той час хворий, і нагородити його ще одною, двома, а то й десятьма зірками Героя не встигли — він помер восени 1982-го.
Усе це я згадав, коли дізнався, що футболіста Мессі, який уже практично не грає у футбол, визнали найкращим у світі за минулий 2023 рік. Чому ні? Чітких критеріїв для такого визнання, так само як для нагородження зіркою Героя Радянського Союзу, не існує. Тож Мессі можна ще не один рік визнавати найкращим у світі й нагороджувати «за внесок у розвиток футболу». Зі здоров’ям у нього, на відміну від Брєжнєва, все ніби гаразд. Тож можна продати ще не один десяток мільйонів футболок із його прізвищем і не один мільйон квитків на матчі з його участю. І нічого, що ці ігри не мають турнірного значення, — Мессі все одно герой. Як і Брєжнєв.
Микола Несенюк
И по поводу свит, которые что-то там делали (см. комментарий ниже). Свита Месси - это его мастерство. И "ЗМ" вручал он себе не сам и не по своему заказу. А Брежневу нравились "цацки", которыми обдаривали его "соратники".
- Хто такий Брежнєв?
- Дрібний політичний діяч в епоху Алли Пугачовой...
Леонид Ильич умел не мешать тогдашним советским коррупционерам, за что те в благодарность сотворили ему культ личности. Правда, безвкусный: по причине излишней помпезности.
Лионель Месси не имел конкурентов в сотворенную им эпоху: по части мастерства рядом с ним никто не стоял.
Однако объединяет их именно количество: у одного - золотых звезд, у второго - золотых мячей. Но критикуя обоих за пристрастие к золотым побрякушкам и прочим золотым цацкам, не следует забывать, что увешивали одного и другого их свиты. А не они сами. Причем Месси в создании своей свиты виноват намного меньше, чем Брежнев - хотя оба были мастерами своих дел: Лионель умел играть в футбол, Леонид - в подковерные игры.
Почему же свита Лионеля столь свободно действует даже в условиях, когда Месси фактически закончил играть в футбол? Ответ прост и ясен: его конкуренты могут опираться лишь на количественные показатели, которые со временем неизбежно будут перекрыты. А вот эпоха Месси все равно забыта не будет - точно так же, как не забываются эпохи Пеле, Марадоны и многих других звезд: их ведь поминают вовсе не за количество забитых ими голов.