«Динамо» почало рік із перемоги. 18-й тур чемпіонату України. «Металіст 1925» — «Динамо» — 2:4. Огляд матчу, статистика

2024-02-25 17:23 Цього вікенду відбуваються матчі 18-го туру чемпіонату України сезону-2023/24, який відкриває програму турніру в 2024 році. ... «Динамо» почало рік із перемоги. 18-й тур чемпіонату України. «Металіст 1925» — «Динамо» — 2:4. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 18-го туру чемпіонату України сезону-2023/24, який відкриває програму турніру в 2024 році. В одному з них у неділю, 25 лютого, зустрічалися харківський «Металіст 1925» і київське «Динамо» та харківський «Металіст 1925». Поєдинок є номінально домашнім для харків’ян, але за домовленістю між клубами проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Юрій Юр’єв

Чемпіонат України. 18-й тур

«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) — «ДИНАМО» (Київ) − 2:4 (1:1)
Голи:
Гармаш (5), Фрімпонг (72) — Кабаєв (43), Ванат (62, 75), Буяльський (69)

Попередження: Гармаш (30), Борячук (74), Фрімпонг (80), Юрченко (80), Курило (87) — Шапаренко (33)

«Динамо»: 1.Бущан — 20.Караваєв, 4.Попов, 32.Михавко, 2.Вівчаренко — 6.Бражко, 10.Шапаренко (8.Шепелєв, 78) — 9.Волошин (30.Діалло, 88), 29.Буяльський (К) (37.Царенко, 78), 22.Кабаєв (77.Беніто, 90+2) — 11.Ванат (21.Супряга, 88).
Запасні: 35.Нещерет, 51.Моргун, 18.Андрієвський, 25.Дячук, 34.Сирота, 90.Гусєв.

«Металіст 1925»: 37.Мозіль, 2.Капінус, 32.Імереков, 17.Курило, 74.Фаріна, 20.Червак (24.Фрімпонг, 70), 28.Габелок (К), 10.Русин (21.Бичек, 80), 80.Юрченко (40.Обінайя, 90), 19.Гармаш (14.Юсов, 46), 9.Борячук.
Запасні: 1.Сидоренко, 23.Проценко, 3.Ткачук, 7.Арі, 21.Бичек, 22.Дмитренко, 24.Фрімпонг, 30.Безуглий.

Матч розпочався з холодного душу для «Динамо». Уже на п’ятій хвилині одна з атак «Металіста 1925» через центральну зону завершилася ударом Гармаша з лінії штрафного майданчика, і м’яч влетів під поперечину воріт Бущана — 1:0.

Загалом харків’яни виглядали дуже впевнено не тільки під час гри в обороні, а й під час гри в атаці, але на 12-й хвилині динамівці зуміли створити перший гольовий момент — це Попов пробив головою після подачі з кутового і м’яч просвистів над поперечиною воріт «Металіста 1925». А за дві хвилини вже Бражко завдав виття фірмового потужного удару з дальньої дистанції — поруч зі штангою.

Після цих двох моментів «Динамо» вдалося заволодіти відчутною перевагою і гра перемістилася на половину поля харківської команди. Ось тільки довгий час киянам ніяк не вдавалося довести свої дії до фактичної гостроти біля воріт Мозіля. Закінчилося це все тим, що видавши гранично інтенсивний відрізок гри, динамівці в завершальному відрізку першого тайму змушені були зменшити оберти, і цим відразу ж скористався «Металіст 1925»... — гра практично вирівнялася.

Проте динамівці ще до свистка на перерву створили біля воріт суперника кілька дуже небезпечних моментів і, в підсумку, зуміли зрівняти рахунок. Спершу стовідсотковий шанс змарнував Ванат — він реалізував вихід один на один (Мозіль зумів ногою відбити м’яч після удару форварда «біло-синіх»). Потім відбувся удар Волошина з лінії штрафного майданчика, з яким голкіпер «Металіста 1925» впорався з величезними труднощами. Ну а на 43-й хвилині матчу після подачі з кутового Ванат віддав передачу на Кабаєва і ударом сходу метрів з 14-ти відправив м’яч під поперечину — 1:1, саме з таким рахунком і завершився перший тайм.

Друга половина зустрічі також пройшла під знаком переваги «Динамо», і на 62-й хвилині гри підопічні Олександра Шовковського вийшли вперед: Шапаренко вдало зіграв на перехопленні, через центральну зону просунувся з м’ячем до штрафного майданчика «Металіста 1925», віддав ліворуч на Волошина, який у дотик зіграв на дальню стійку в розрахунку на Ваната, і той не підвів, холоднокровно вразивши ворота харківської команди — 1:2.

А всього через сім хвилин «біло-сині» закріпили свій успіх — це Буяльський результативно зіграв на добиванні після того, як Мозіль відбив перед собою м’яч, зреагувавши на удар Волошина — 1:3.

Щоправда, майже одразу ж «Металіст 1925» один гол відіграв: Юсов виграв боротьбу в Михавка на фланзі, увірвався до штрафного майданчика, зіграв на вільного Фрімпонга, і той у дотик із близької відстані відправив м’яч у ворота Бущана — 2:3.

Однак і «Динамо» в боргу не залишилося: за три хвилини Шапаренко, увірвавшись до штрафного майданчика зліва, завдав удару, м’яч влучив у штангу, відскочив прямо до Ваната, і той свого шансу не змарнував — 2:4. І тільки на цьому команди вирішили зупинитися.

Після зіграних матчів «Динамо» має у своєму активі 31 очко і посідає 5-те місце в турнірній таблиці першості, відстаючи від лідируючого «Кривбасу» на 6 очок, але маючи при цьому три матчі в запасі.

Додамо, що в наступному турі на «Динамо» чекає домашній матч з одеським «Чорноморцем». Цей поєдинок відбудеться найближчої суботи, 2 березня, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок — о 15:30).