Відомий журналіст Микола Несенюк поділився спогадами з історії українського футболу на тлі скандальної ситуації навколо матчу 18-го туру чемпионату України між «Олександрією» та донецьким «Шахтарем» (0:0). Нагадаємо, в цьому поєдинку брав участь півзахисник господарів поля Иван Калюжний, який не був на той момент заявлений за свою команду, і тепер олександрійському клубу загрожує технічна поразка.
«Перший скандал з приводу виступу за одну із команд чемпіонату України гравця, який не мав на це права, стався, а потім не стався понад тридцять років тому.
Але спочатку нагадаю що це були за часи. Інтернету не існувало. Телевізійні трансляції матчів були рідкістю. Вівся лише технічний запис гри однією камерою формату VHS. Про результат тої чи іншої гри можна було почути (чи не почути) лише у випусках спортивних новин по республіканському радіо чи телебаченню. Не встиг на новини — чекай на „Спортивну газету“ або тижневик „Український футбол“, який давав всі протоколи матчів усіх ліг, за що і мав десятки тисяч передплатників. Не було також післяматчових прес-конференцій. Пригадую як надиктовував по телефону колегам із інших міст технічні результати (так званий „компот“) і короткі звіти про матчі, що проходили у Рівному.
Як наслідок — скандалів вистачало. Головним вважався скандал із визначенням чемпіона — рішення про те, хто стане першим у випадку рівності очок у двох команд, приймалося на ходу за кілька турів до кінця змагань. Але головний скандал так і залишився таємницею, про яку знають тепер лише декілька людей — все ж таки тридцять років минуло. Я теж знав але забув подробиці. Тепер ось згадую.
У другому чемпіонаті незалежної України (тоді це слід було підкреслювати), який проходив з літа 1992-го до літа 1993-го, взяло участь 16 команд. Перед останнім тридцятим туром „на виліт“ із вищої ліги претендувало аж сім команд. У підсумку останні два місця посіли луганська „Зоря“ та рівненський „Верес“. Але вони нікуди не вилетіли — вже після закінчення чемпіонату футбольна федерація („професійної футбольної ліги“ та „прем’єр-ліги“ тоді ще не існувало) вирішила… розширити вищий дивізіон з шістнадцяти до вісімнадцяти команд.
У Рівному всі подумали, що це справа рук Валерія Короткова, який саме не знав куди витратити несподівані великі гроші і фінансував „Верес“. Я навів довідки. Мені сказали, що таких грошей у Короткова немає. І взагалі наша футбольна федерація не продається!
Причиною ж несподіваного бажання розширити вищу лігу стало те ж саме, про що українські любителі футболу говорили останній тиждень — в одному із матчів за одну із команд зіграв футболіст, який не мав на це права. Той, хто це „викопав“, звернувся до федерації з вимогою зарахувати команді, що порушила регламент, поразку. І це було би правильно! Але тоді слід було переписувати всю турнірну таблицю. А це нікому не було потрібно! Звісно, окрім тих, хто „вилетів“. Звістка про „неправильний матч“ вмить облетіла всю футбольну спільноту без усякого інтернету, таке у тодішні часи траплялося. Тож аби нікого не образити і уникнути скандалу федерація залишила у вищій лізі тих, хто „вилетів“, і всі залишились задоволені.
Можливо, я помилився у якихось деталях але в загальному ситуація виглядала саме так. Задавати запитання до федерації тоді не було кому, тож скандал зам’яли, а про „неправильного“ гравця забули. Можливо, хтось доповнить ці мої спогади додатковими подробицями. Буду вдячний. А поки що порівняйте ситуацію тридцятирічної давнини і нинішню. І зробіть висновки. Самі зробіть», — написав Несенюк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Та що ж це за журналісти , які нічого конкретного не говорять ?!!
Це ж де так навчають ?!
Де назва команди порушника ?
Хто з футболістів не мав права грати ?
То і я так можу щось "згадати" , що було 30 чи 25 років тому. Чи не було ))
Да, VHS, да, трансляции одной камерой. Но в "лихие 90-е", как приятно сейчас их обзывать, без всякого труда смотрел матчи интересующих меня команд. Тогда это было Динамо, потому, что именно Динамо тогда и составляло основной костяк сборной. Были из Шахтёра, Черноморца, Таврии... При желании и времени тоже всегда удавалось без труда включить трансляцию, и посмотреть интересующий меня матч (при совпадении времени превалировала, конечно, трансляция игры Динамо).
Сейчас же, чтобы посмотреть матч чемпионата (включая Динамо), нужно совершить ритуальные танцы с бубнами, и подписаться на всяких там сектант или игого, которые лично мне не тарахтели и в...
Сравните, как говорит "известный журналист" (где? кому?) с ситуацией 30-летней давности.
А казусы с заявлением игрока были, есть и будут всегда. Как и манипулирование результатами игр.
Даже если бы его допрашивал дедушка Мюллер и Николай бы ему во всем признался, то тот бы всё равно ни хрена не понял, и ничего бы для себя не узнал.:-)))
Прям как в той знаменитой песне тех времен:
"Наша служба и опасна и трудна,
И на первый взгляд, как будто не видна.
Если кто-то кое-где у нас порой
Честно жить не хочет.
Значит с ними нам вести незримый бой
Так назначено судьбой для нас с тобой-
Служба дни и ночи".
Начало матча утверждают не дядя Вася с дядей Петей, добро даёт Лига.
Там кто-то следит за регламентом?
Ну, и не могут же они выпороть самих себя.
"Головним вважався скандал із визначенням чемпіона — рішення про те, хто стане першим у випадку рівності очок у двох команд, приймалося на ходу за кілька турів до кінця змагань"
А висновок з даної ситуації наступний - коли Динамо мало змогу вирішувати питання кулуарно - нажаль ми це робили. Зараз такої можливості немає. Зараз Шахтар має таку можливість. Тому, нажаль , обоє рябоє. Це не красить наш футбол і не робить його сильнішим. Суркіс і Ахметов обидва виходці з кримінального середовища , тому і методи вирішення питань не сильно відрізняються.
30 років тому все було дуже погано як з організацією футбольних змагань, так і з корупційною складовою, а також із журналістською етикою та незаангажованістю.
Зараз хоча б роблять вигляд (іноді) що все відбувається за регламентом
Из чего-то сделал что-то.
Это что-то, не пустяк,
Кто-то сделал кое-как.
Тот, кому слепили что-то,
Для чего-то сел во что-то,
Оттолкнулся кое-чем
И поехал кой за чем.
Вдруг заметил кое кто:
Что-то вроде бы не то.
Что-то внутрь просочилось,
Что-то набок накренилось
Кто-то закричал тону,
Кто-то явно шел ко дну.
Хорошо на этот раз
Кое-кто кого-то спас.
А тому, кто сляпал что-то
Из чего-то для кого-то,
Надавали …… По чему-то!!!!
Ох и врезали ему
Кое-чем по кой-чему. (с)
Та що ж це за журналісти , які нічого конкретного не говорять ?!!
Це ж де так навчають ?!
Де назва команди порушника ?
Хто з футболістів не мав права грати ?
То і я так можу щось "згадати" , що було 30 чи 25 років тому. Чи не було ))