Збірна України під керівництвом Сергія Реброва зіграє проти Боснії і Герцеговини в рамках півфіналу плей-офф відбору до Євро-2024. Цей поєдинок розсудить німецька бригада арбітрів на чолі з Феліксом Цвайєром. Цей фахівець уже працював на матчі нашої збірної проти боснійців. Це сталося на груповому етапі кваліфікації ЧС-2022. Тоді у Львові національні команди розійшлися миром — 1:1. Суддівський експерт, екс-арбітр FIFA Мирослав Ступар поділився думками з приводу призначення Цвайєра на цю зустріч.
— Напередодні стало відомо, що матч між Україною та Боснією розсудить німецька бригада на чолі з Феліксом Цвайєром. Як прокоментуєте це призначення?
— Так, бригада, яка вже судила нас раніше. Тут немає нічого дивного чи екстравагантного. Що ось він (прим. — Цвайєр) раніше судив, і буде зараз судити. Ми ту гру, до речі, не виграли у Львові — 1:1 зіграли. Це нормальне явище, що арбітр, який судить уже не перший рік, може зустрічатися з командою по кілька разів. Я думаю, що щодо суддівства, як і щодо вибору суддів, тут не повинно бути жодних питань. Або якихось припущень. Це досвідчений арбітр, разом із VAR. Сьогодні простіше, якщо арбітр припуститься помилки, то є VAR, який його підправить.
Я думаю, що питання — у готовності команд. Хто в якому стані, хто буде грати або травмований, і так далі. Тут вибір тренера, і я думаю, що Ребров здатен налаштувати так команду, щоб вона цей півфінал виграла.
— Виходячи з цього. Після матчу проти Італії в груповому етапі відбору в багатьох українських фанатів є певні побоювання щодо об’єктивності суддівства в наш бік. Зокрема, йдеться про непризначений пенальті на Мудрику, який не поставив іспанський арбітр Хесус Хіль Мансано наприкінці тієї зустрічі. Чи виправдані ці побоювання?
— Боснія і Герцеговина — не Італія. Не той імідж, і взагалі рівень. Так, звичайно, у боснійців теж є футболісти, які грають у зарубіжних чемпіонатах. Але рівень України та Боснії і Герцоговини має об’єктивно оцінюватися. Тим паче, підігрів таких тез як недовіра арбітру не додає нам користі. Треба просто виходити й обігравати боснійців. І не дивитися на те, як відбуватиметься суддівство. Я не кажу, що хтось буде обіцяти — дайте іншого арбітра, і він пообіцяє, що буде чисте й об’єктивне суддівство. Суддівство і футбол — це такі речі, що трапляються непередбачувані моменти. У силу якихось об’єктивних чи суб’єктивних причин арбітр міг припуститися помилки. Є людський фактор, але його сьогодні може підправити система VAR, яка повинна виконувати свій внесок об’єктивно, чесно і справедливо. Ну не так, правда, як у матчі Україна — Італія.
— Чи можуть якимось чином вплинути слова президента УЄФА Чеферіна про те, що Боснія має бути на Євро, на суддівство в поєдинку проти нашої збірної? Оскільки перед матчем з італійцями глава УЄФА заявляв аналогічне. І у що це вилилося — ми знаємо.
— Розумієте, імідж збірної Італії та Боснії різний. І те, що сказав Чеферін... Ну, сказав. Можливо, хтось трактував це по-різному. Але це не є сигналом для арбітра, що ти дивись, тому що так сказав Чеферін. Ми це проходили не один раз, і не такі люди говорили. Нормальні арбітри цьому значення не надають, а судять на полі те, що є. І з честю виходять із будь-якої ситуації. Тим паче, що сьогодні не три-чотири арбітри на футбольному полі, а ціла система з відеоасистентами, які теж відповідають за дії головного арбітра і можуть їх підправити. Я не думаю, що для нас це має бути якоюсь проблемою і ми повинні думати про арбітра. Для нас головне — гра. Щоб наші хлопці, особливо ті, які грають у закордонних клубах, себе проявили. І я думаю, їм багато говорити не потрібно, вони все розуміють. Це один матч, його потрібно виграти. Далі другий матч, — Ізраїль або Ісландія. І вже ми там.
Владислав ЛИЧИК
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости