Збірна України — на Євро-2024! Фінал плей-оф кваліфікації. Україна — Ісландія — 2:1. Огляд матчу, статистика

2024-03-26 23:36 У вівторок, 26 березня в одному з фінальних матчів плей-офф раунду відбіркового циклу Євро-2024, збірна України ... Збірна України — на Євро-2024! Фінал плей-оф кваліфікації. Україна — Ісландія — 2:1. Огляд матчу, статистика

У вівторок, 26 березня в одному з фінальних матчів плей-офф раунду відбіркового циклу Євро-2024, збірна України обіграла збірну Ісландії та, таким чином, вийшла до фінальної частини чемпіонату Європи.

Фото — Оксана Васильєва

Євро-2024. Відбірковий цикл, плей-офф раунд, шлях «B», фінал

УКРАЇНА ІСЛАНДІЯ — 2:1 (0:1)
Голи: Циганков (54), Мудрик (84) — А. Гвюдмюндссон (30)

Предупредження: Малиновський (42), Зінченко (90+2) — Харальдссон (21), Інгасон (56), Й. Гвюдмюндссон (90)

Україна: 23.Лунін — 2.Конопля, 13.Забарний, 22.Матвієнко (К), 16.Миколенко — 14.Бражко, 8.Малиновський (17.Зінченко, 64) — 15.Циганков (4.Таловеров, 88), 7.Судаков, 10.Мудрик — 9.Яремчук (11.Довбик, 72).
Запасні: 1.Бущан, 12.Трубін, 3.Михайличенко, 5.Сидорчук, 6.Шапаренко, 11.Довбик, 18.Ванат, 19.Бондар, 20.Зубков, 21.Тимчик.

Ісландія: 12.Вальдімарссон, 3.Торарінссон (14.Фіннссон, 63), 4.Пальссон, 5.Інгасон, 7.Й. Й. Гвюдмюндссон (К), 9.Торстейнссон (8.Еллертссон, 87), 10.А. Гвюдмюндссон, 17.Харальдссон (16.Андерсон, 87), 18.Гретарссон, 21.Траустасон, 22.А. Гуд’юндсен (20.Оскарссон, 63).
Запасні: 1.Е. Олафссон, 13.П. Гуннарссон, 2.Сампстед, 6.Херманнссон, 11.Фіннбогассон, 15.В. Віллюмссон, 19.Йоуханнессон, 23.К. Хлінссон.

Обидві команди обережно почали цей матч, але це не завадило їм обмінятися гольовими моментами вже в дебюті зустрічі. На 14-й хвилині Торстейнссон завдав небезпечного точного удару метрів з 25-ти, і Луніну довелося добряче попрацювати, щоб у кидку дотягнутися до м’яча. А всього за хвилину збірна України відповіла ударом Миколенка зльоту з меж штрафного майданчика — поруч зі штангою.

Надалі гра проходила у відносно рівній боротьбі, українці могли похвалитися хіба що незначною перевагою в плані контролю м’яча, але не більше того. У такій ситуації гостроти ні в одних із воріт не виникало, але на 30-й хвилині матчу ісландці знайшли свій момент і зуміли його реалізувати — це Гвюдмюндссон із лінії півкола завдав ідеального за точністю удару: м’яч після нього влетів точно під штангу воріт збірної України. Лунін за всього свого старання і вміння виручити не зумів — 0:1.

Само собою, збірна України, пропустивши, кинулася в атаку. І почала створювати моменти. Спершу Судаков пробив із правої частини штрафного майданчика збірної Ісландії в ближній кут воріт — воротар зреагував і перевів гру на кутовий. Потім Забарний завдав чіткого удару головою після подачі з кутового — знову ісландський голкіпер був бездоганний. Нарешті, на 37-й хвилині матчу Судаков виконав діагональний навіс у праву частину штрафного майданчика збірної Ісландії, там Циганков головою виконав скидання у воротарський майданчик на Яремчука, який у дотик переправив м’яч у сітку, і головний арбітр цей гол зарахував, проте VAR взяття воріт скасував через офсайд. У підсумку, перший тайм цього поєдинку так і завершився з рахунком 1:0 на користь збірної Ісландії.

Утім, уже в стартовому відрізку другого тайму збірна України рахунок все-таки зрівняла: на 54-й хвилині зустрічі в контратаці «синьо-жовтих» Циганков узяв гру на себе і в підсумку ударом із лінії штрафного майданчика вразив ціль — 1:1.

Надалі гра проходила під знаком переваги збірної України, але явної гостроти біля воріт ісландської збірної не виникало. У цьому відрізку матчу можна відзначити лише удар Яремчука з правої частини штрафного майданчика, після якого м’яч влучив у зовнішній бік сітки воріт, а також удар Судакова зі штрафного під поперечину, з яким упевнено впорався воротар.

А ось на 74-й хвилині матчу збірна України зобов’язана була виходити вперед: Миколенко внаслідок чудового пасу Бражка опинився віч-на-віч із голкіпером збірної Ісландії, однак, пробиваючи з лінії воротарського майданчика, влучити у ворота не зумів. Утім, ісландці тут же відповіли — це Торстейнссон ударом з кута штрафного майданчика спрямував м’яч точно в дальню «дев’ятку» воріт української збірної, але Лунін зумів виручити свою команду від вірного гола. А за кілька хвилин після грубої обрізки Забарного Гвюдмюндссон пробивав метрів із шести, і м’яч ледь не чиркнув об штангу воріт «синьо-жовтих».

Ну а наприкінці другого тайму збірна України зуміла схилити шальки терезів на свою користь — це Мудрик ударом сходу метрів із 18-ти відправив м’яч точно в нижній кут воріт збірної Ісландії — 2:1.

Таким чином, збірна України зуміла здобути путівку до фінальної частини чемпіонату Європи 2024 року. Згідно з жеребкуванням, що відбулося раніше, на груповій стадії турніру «синьо-жовті» зіграють у групі «E» з Бельгією, Словаччиною та Румунією. У стартовому матчі Євро-2024 українська національна команда зіграє 17 червня в Мюнхені зі збірною Румунії.