Президент УЄФА Александер Чеферін зізнався, що залишається при своїй скептичній думці про VAR.
— Ми звикли до VAR, хоча я все ще вважаю, що деякі речі працюють некоректно. По-перше, ніхто точно не знає, коли це рука, а коли ні. У той момент, коли суддя йде дивитися VAR, у мене складається враження, що кожен раз, коли м’яч торкається руки гравця, призначається пенальті. А згідно з Правилами, це не повинно бути так. По-друге, коли справа доходить до офсайду, як юрист я вважаю, що кожне правило повинно мати сенс. Чи є сенс для вас перебувати в офсайді, якщо ваш ніс або розмір взуття більші? Я думаю, що слід трохи виправити питання про те, що є пенальті чи офсайдом, а що ні. VAR дуже допоміг, але ця лінія має бути товстішою.
Я вважаю, що арбітри на полі все мають вирішувати самі. І іноді арбітри занадто багато взаємодіють із кімнатою VAR, замість того, аби приймати рішення самостійно. Якби рішення суддів у звичайних судах залежали виключно від технологій, ми б потерпали від робота, який ухвалював би рішення на основі штучного інтелекту. Футбол — це щось живе. Ми зібрали 15 найкращих тренерів на одній конференції. Гвардіолу, Клоппа, Моурінью, Анчелотті, усіх великих. Ми показали їм момент з можливим порушенням і запитали, чи було порушення. Семеро сказали «так», а вісім сказали «ні». І ми говоримо про найбільших футбольних експертів світу. А хіба можливо, щоб фанати домовилися? Кожен побачить, що йому підходить. Зрештою, гравці теж помиляються, чому б і не судді. Деякі пропонують карати суддів за помилку. Мені це здається марним. Їх можуть покарати, якщо вони зробили це навмисно або якщо це корупція. А помилки — це частина футболу, — сказав він в інтерв’ю Infolibre.
учетная запись этого пользователя была удалена
Офсайд определяется с помощью генератора случайных чисел, игра рукой в половине случаев не заметна.
Да, при желании можно манипулировать как с ВАР, так и без него (ВАР тут не помощник жуликам, но и не помеха). Но в большинстве обычных игр ВАР помогает судье увидеть ситуацию.
Раньше судили на глазок, и недовольные болелы в 50% случаев кричали судью на мыло. Теперь, нравится или нет, есть материальное объяснение офсайда. А дальше уже вопрос к специалистам, как засчитывать офсайд. Для человеческого глаза этот вопрос не стоит. Это как вернуться от щлектронного секундомера к ручному.