Відомий журналіст Микола Несенюк висловився з приводу обставин, в яких донецький «Шахтар» здобував своє чемпіонство поточного сезону.
«Причиною дострокового здобуття командою „Шахтар“ звання чемпіона України з футболу стала, як на мене, зміна атмосфери у нашому футболі, яка сталася наприкінці нинішньої зими. До цього все було інакше — команди боролися за перемогу у кожному матчі, втрачали і набирали очки, лідери змінювали один одного на чолі турнірної таблиці. А потім щось сталося. Якийсь вітер раптом повіяв у нашому футболі і все змінилося — одна команда виграла цього року чотирнадцять матчів поспіль і достроково здобула титул чемпіона!
Спочатку думав, що мені це здалося, що несподіване зарахування „Олександрії“ поразки у грі з „Шахтарем“, яка закінчилася внічию, було випадковістю, таким собі „ексцесом виконавця“, який несподівано забув покласти один папірець в потрібне місце, або вчасно натиснути потрібну клавішу комп’ютера.
Але вже наступна гра все прояснила. Щойно „Кривбас“ насмілився зрівняти рахунок у грі з „Шахтарем“, як арбітр дозволив згаданому „Шахтарю“ забити підлий м’яч у той момент, коли гравець команди „помирав“ на футбольному полі волаючи про допомогу, через що „Кривбас“ зупинився. Цікаво, що будуть розповідати своїми дітям Зубков, який „помирав“, і Криськів, який в цей момент забивав у ворота розгублених суперників? Чи вони будуть соромитися цього епізоду, чи навпаки, казатимуть: „Учітєсь пацани!“? Нагадаю, що арбітр не лише зарахував той гол, а на додаток ще й вилучив згодом з поля центрального півзахисника „Кривбасу“. Про всяк випадок.
Тому коли у грі „Шахтаря“ проти „Зорі“ арбітр що у першому таймі вилучив з поля центрального захисника останньої та роздав гравцям суперника стільки жовтих карток що у наступній грі проти того ж „Шахтаря“ не змогла зіграти половина основного складу, я вже не дивувався. Був певний, що коли „шахтарі“ не заб’ють переможний м’яч зі гри, то арбітр „знайде“ спосіб призначити рятівний одинадцятиметровий і його будуть пробивати стільки разів скільки треба щоб забити. Ну а історія з „Чорноморцем“, чиї керівники на голубому оці запевняли, що їм зручніше зіграти домашній матч з „Шахтарем“ не в Одесі, а у Києві, вже взагалі виглядала як поганий і не смішний анекдот.
Запитаєте, чому я не пишу про вирішальний матч лідерів у Львові? Тому що спочатку слід згадати як змінена футбольна атмосфера вплинула на „Динамо“, проти якого раптом подув сильний зустрічний вітер. Тому що писати про гру „Шахтар“ — „Динамо“ не згадавши як арбітр вигадав одинадцятиметровий у ворота киян на 97-й хвилині гри проти „Вереса“, забувши про виссане із пальця вилучення Волошина у грі з „Олександрією“, провокацію із вилученням Тимчика в матчі проти „Дніпра“ та інші менш помітні епізоди, якось не виходить. Тому що українські футбольні вітри очевидно для всіх показували, що „Шахтарю“ не дадуть програти, а „Динамо“ не дадуть виграти.
Почну з того, що про це все чудово знали всі без винятку гравці та тренери обох команд напередодні гри у Львові. Чи може бути рівною боротьба коли гравці однієї команди бояться зробити зайвий різкий рух аби не отримати штрафний, пенальті, попередження чи вилучення, а гравці другої знають, що їм ні за що нічого не буде і варто лише спокійно дочекатися призначення „переможного“ одинадцятиметрового? Ох, де мої шістнадцять років, коли перед грою юнацьких команд арбітр Михайло Милятин шепотів мені на вухо: „Коля, забєгай в штрафную і падай!“ Але ж у ту „штрафную“ ще треба було забігти…
Та повернемось до Львова і стану команд перед грою. На мою особисту думку за рівнем гравців нинішні „Динамо“ і „Шахтар“ приблизно рівні — більшість цих хлопців досхочу награлися разом у юнацьких збірних і поки що не викликали у скаутів зарубіжних клубів настійливого бажання заплатити за них купу мільйонів. Байки про „стомільйонного“ Судакова не пропонувати. Так само не варто зважати на привезений до „Шахтаря“ табун молодих бразильців, випустити яких на поле проти „Динамо“ побоялися. Можливо, щоб не пояснювати потім за що заплачені такі шалені за нинішніми часами гроші.
Тому гра заздалегідь мала бути цікавою із рівними шансами для обох команд. Та чи реально це було у нинішній атмосфері в нашому футболі? Так, „Динамо“ не вразило. Команді ще рости і рости, вчитися і вчитися. Але як навчити притискати руки до тіла за соті долі секунди, поки в тебе з відстані двох метрів летить удар з усієї сили? Набагато легше навчитися розгледіти „гру рукою“ у мікроскоп і призначити довгоочікуваний замовлений заздалегідь (закреслено) цілком справедливий одинадцятиметровий. Згадайте, що іще окрім цього одинадцятиметрового створив „Шахтар“ біля воріт „Динамо“ у „чемпіонському“ матчі? Згадали? Отож!
За логікою я мав би після цього зауважити, що аби виграти у Львові „Динамо“ мало би бути на голову сильніше за „Шахтар“. Але я цього не напишу. Тому що впевнений — чемпіонат, де одна команда на голову сильніше за інших, нам не потрібен. Тому що чемпіонат, де одна команда виграє абсолютно всі матчі, можливий лише там, де, як у нас, існує особлива футбольна атмосфера і все залежить від того, куди дутиме футбольний вітер.
Ледь не забув. У коридорах зовсім занедбаної частини першого поверху „Львів-Арени“ повно бруду і пилюки. Можна навіть необережно вступили у собаче лайно. Ви би там хоч прибрали, чи що?», — написав Несенюк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
И не то, что можно спорить, что Шахтёр болотное сообщество абсолютно гнилых людей, начиная с владельца, и заканчивая срнами и палкиными и иже с ними мальчиками для подачи мячей. Но проблемы Динамо - в Суркисах, а это данный писака пытается скрыть за ширмой своего очередного обильного выделения.
Пенальти в пользу ДК 7
Пенальти в пользу кротов 5
КК Динамо 6 (3 жк/кк 3 кк)
КК кроты 7 (1 жк/кк 6 кк)
Давайте не пенять на судейство? Статистика показывает, что в сезоне Динамо по судейским решениям уж никак не в проигрыше.
ПС насчет фейрплей полностью согласен, не для кротов писано. Но это не значит, что соперник может остановиться без свистка.
Но статистика сезона никак не подтверждает тезис одностороннего судейства в пользу кротов.
Для сравнения - сезон назад Динамо заработало 6 пенальти, кроты 9.
Т.е. была разница -3 не в нашу пользу, а стала + 2 в нашу.
Т.е. баланс пенальти изменился на + 5 за год. В пользу Динамо.
Интересно?
Я предполагаю, что одностороннее судейство в пользу какой-то команды обязательно отразится в статистике пенальти и карточек.
Если же перекоса статистики нет, тогда скорее всего односторонние судейские решения не стали системным фактором.
например, Динамо могло проводить больше атак вообще/больше атак в последней трети поля/больше действий в штрафной площади соперника и т.д. и т.п.
Команда, которая играет первым номером и владеет мячом намного больше соперника, и которая предпоситает действовать в штрафной площади, имеет намного большую вероятность получить пенальти в свою пользу, чем команда, три раза за матч выскакивающая в контратаки...
То же самое относительно предупреждений/удалений. У команд поменялись тренеры, поменялась тактика...
В первом круге шахта не настроилась на то, что в этом сезоне ВАР будет на каждом матче и на то, что на грубость будут закрывать глаза, как обычно, поэтому получила кучу стопроцентных удалений. В втором круге поняли, что переть буром выходит не всегда (хотя иногда арбитры откровенно жалели), поэтому грубить стали меньше.
Но речь идет о двух самых атакующих и забивающих командах чемпионата.
У них и статистика должна быть сопоставимая.
Интересна не голая цифра, а тенденция сопоставления с прошлым годом.
Очевидно, что одностороннее судейство прошлого сезона существенно выровнялось.
В этом году было немного получше, но это имело место больше во втором круге - там зашкваров было явно меньше, хотя и аккуратная работа по вырезанию Зари перед вторым матчем с кротовней никуда не делась.
А первый круг мало чем отличался от прошлого чемпионата - одно (точнее, два:) ) судейство в матче Вереса и шахты чего стоит...
В первом круге кроты набрали 5 прямых красных. И по очкам существенно просели. Если бы не лажа с тренером, можно было бы от них оторваться.
Но в обычных матчах скандалы присутствовали.
Во втором круге было поспокойнее - по большому счету, скандал был с судейством первого матча кротов с Зарей, когда вырезали основных игроков перед вторым матчем. Даже тот самый болельщик Зари вынужден был признать, что Ахметов поработал с судьей.
А так да - основные потери Динамо были в первом круге. Хотя и во втором хватило - все три матча, в которых потеряли очки, не соответствовали ходу игры. Но шит хэппенс, как говорят у них.
Не хочется напоминать, что та же Заря вышла на Киев вторым составом из-за невыплаченных премий.
Если долго искать проблемы, они найдутся обязательно. Но статистика показывает тенденции. Впрочем, если даже после матча Динамо с кротами пенять на судейство, прогресса Динамо не будет.
Вон Вивчаренко дал кучу интервью о том, что мяч ему якобы в грудь попал. Вместо того, чтобы признать ошибку, зачем он выставил руку, а не убрал ее за спину.
Если искать проблемы во внешних факторах, чемпионат не выиграть. Напомню, Ребров дважды выиграл с составом, с которым Блохин брал 4е место, а Луческу с тем же составом сделал +11 из -23 при Михайличенко. Т.е. побеждать можно и нужно. И этот чемпионат мы подарили Шахтеру прежде всего тренерской чехардой. Луческу после 4го места было необходимо менять. А судейство - отмаза для лузеров.
И пеналь с красной - не просто свисток. Удаление крота вообще редкий случай и всегда влияет на исход игры. Играть в меньшинстве - двойная нагрузка.
ДК + 7 -3 =4
Шахта +5 -1 =4
А если еще и посмотрите тенденцию с прошлого года к нынешнему... 5 добавившихся в сумме для Динамо - это серьезно
Вацик енд ко знайшли таки винуватого - хтось невідомий з Динамо після матчу Ю-19 вдарив невідомого 15-річного шахтьора. Обіцяє показати відео. Бєлік сказав, що Динамо звинуватило його граючи на випередження!!!!
Благородство шахтьора цвіте дурним цвітом.
Отлил статейку про то, почему кроты выиграли чемпионат, и масса болельщиков закивала- да, суки, всё куплено и продано!
И только некоторые зададут себе вопрос- а почему Динамо проиграло чемпионат? Ведь по ходу даже опережали землероек.
И вспомнят некоторые просёр Полесью в большинстве, ничью с Вересом на последней минуте, ступор с румыном, лажи центральных защитников, сдавшего до нуля некапитана, стоячего Ярмоленка, никакущего Шапаренка, два поражения от кротов без моментов с нашей стороны... Да ещё кое-чего вспомнят.
Но почитают Мыколу- а, нет, это не мы, это сепары, мы не при чём в этом чемпионате.
Но почему-то активно эксплуатируется идея о том, что те, кто говорит о некотором ...скажем так, предпочтении судьями одного клуба, не могут это обсуждать и вообще противопоказано что-то говорить о судьях, потому что надо выигрывать в 100% матчей (а желательно и в 120 :) ), и что те, кто обсуждает какие-то судейские ошибки - упоротые по своей сути...
Практика же показывает то, что даже Байер в этом сезоне теряет очки:) и без потерь можно пройти разве что чемпионат Лихтенштейна, в котором будет участвовать Вадуц:)
А в случае, когда в чемпионате играют примерно равные по силе команды, дополнительно влияют и иные факторы (например, Ч-морец не захотел переносить свой матч, который Динамо играло сразу после матча плейофф, зато с радостью провел оба матча в месте обитания шахтьора)...
Вы же не будете отрицать, что почти трехлетний бан на назначение пенальти в ворота шахты, даже когда Товаре безнаказанно выбивал рукой мяч из ворот, ни на что не повлиял?
Ублюдочность кротов никак не оправдывает проигрыша в большинстве Полесью, не?
Как и ничью с Вересом, который во втором матче мы вынесли вперёд ногами.
А я бы хотел почитать критический анализ игры ДК в этом сезоне от Несенюка.
А пока- это второй Тищенко, как дважды два доказавшего, что приобретения Динамо не нужны, молодёжь всё порешает.
То есть, просто размывание ответственности с руководства Динамо и его игроков.
Совсем не в этом. Эта причина находится внутри клуба, если искать.
Несенюк не ищет.
А причина, почему кроты выиграли чемпионат, как болельщика ДК, меня абсолютно не интересует.
Их ублюдочность давно и всем известна, работы для соответствующих органов много, пусть занимаются.
Меня больше интересует причина невыигрыша чемпионата Динамо.
А Несенюк рассуждает об ублюдочных кротах.
Просто тут, на сайті з'явилось багато людей, які просто не знають біографію Несенюка, як журналіста. Кому цікаво, той знайде в інтернеті багато цікавого.
В цілому Несенюк - це породження періоду засилля в українській журналістиці жовтої преси, а практика писати "під замовлення" дає свої плоди і досі.
Проте, у нього залишилась можливість викладати свої думки лише на де-кількох сайтах, тому що від аналітичної спортивної журналістики в "опусах" цього кадра нічого не залишилось.
Просто в умовах тотальної діджиталізації, коли розумна людина сама може дати собі раду із інформацією, що лежить в інтернет просторі, байки Несенюка виглядають, як шкільний твір п'ятикласника.