Минулої суботи, 24 серпня, Україна відзначила 33-й День Незалежності, причому третій — в умовах повномасштабної російської агресії.
Попри щоденні ракетні обстріли, повітряні тривоги, бойові сутички країна продовжує обстоювати своє право залишатися вільною, устремленою в майбутнє, що стоїть і розвивається всім ворогам наперекір.
Без втрат — «Олександрія» та «Динамо»
Із черговим святом співвітчизників, героїв фронту й тилу, усіх українок та українців привітали керівники держави, лідери громадської думки, політики, діячі культури та спорту. Не залишилися осторонь і футбольні авторитети. Серед них голова УАФ Андрій Шевченко та головний тренер національної збірної Сергій Ребров.
«Наша незалежність — це найвища цінність, яку українці щодня виборюють на полі бою. 10 років ми стоїмо незламно», — цитує свого керівника офіційний сайт асоціації. (uaf.ua, 24.08.24)
Від імені ФК «Динамо» до співгромадян звернувся президент клубу Ігор Суркіс: «Щиро дякую нашим звитяжним захисникам, які проявляють свою силу, сміливість, витримку, мужність і героїчно виборюють нашу незалежність, свободу та державність. Вони роблять усе для того, щоб навіть у найважчі моменти Україна зберегла національну гідність, єдність і мала вільне та щасливе майбутнє, а синьо-жовтий прапор майорів у всіх куточках нашої країни, в усіх українських містах і селах». (Fcdynamo.com, 24.08.24).
«Я впевнений, що Україна обов’язково переможе. — йдеться у привітанні президента ФК „Шахтар“ Ріната Ахметова. — Ми обов’язково переможемо — щоб жити і працювати на своїй вільній землі. Разом ми відбудуємо наші міста і села, відродимо нашу країну, зробимо її ще сильнішою і прекраснішою. Я бажаю кожному сил вистояти в цій боротьбі — заради себе, заради рідних і близьких, заради майбутніх поколінь, які житимуть у вільній і процвітаючій Україні. Я бажаю всім нам згуртованості, що дає сили рухатися вперед, не втрачаючи надії».(Shakhtar.com, 24.08.24).
У суботу ж стартував 4-й тур 34-го чемпіонату незалежної України. І одразу центральним матчем ігрового дня, в якому зустрілися «Олександрія», що не втратила до цього жодного очка, і один із двох головних фаворитів першості — донецький «Шахтар». Гірники після перемоги в стартовому поєдинку над «Ворсклою» (5:0) примудрилися програти «Поліссю» (0:1) і з великим напруженням узяли гору над дебютантом із «Лівого Берега» (1:0).
В Олександрії до 26-ї хвилини донеччанам, здавалося, ніщо не загрожує — вони вели в рахунку з перевагою у два м’ячі завдяки автоголу Шабанова і голу Криськіва.
«Для команди Пушича все розпочиналося впевнено, — зазначав сайт Sport.ua. — Звичний пресинг, контроль м’яча, на які господарі намагалися відповідати, але однаково поступилися ініціативою і відійшли в глибокий захист. А там у команди Руслана Ротаня знову було не все гаразд. Та біда для „Шахтаря“ полягала в тому, що на двох забитих м’ячах футболісти зробили висновок — усе, можна готуватися до інших матчів. А треба було думками залишатися у вирі подій» (24.08.24).
Як наслідок, банальна помилка Азарова і гол Філіппова. Минуло ще кілька хвилин, і Калюжний пострілом із правого флангу в ближній верхній кут шокував воротаря гірників Різника. Побиття продовжилося на початку другої половини зустрічі. Спочатку все той самий Філіппов реалізував пенальті за руку у Бондаря, а потім із глибини поля втік від трьох переслідувачів.
«А далі Ротань увімкнув свій фірмовий футбол, і його команда стала монолітною перешкодою на шляху суперників. Та ще й такою, що легко могла дати опонентам чергового ляпаса під час контратаки, що ледь не сталося на 66-й хвилині, коли від чергового красивого дальнього удару від Кравченка гостей врятувала поперечка, а Шабанов на добиванні двічі влучив просто в Різника з кількох метрів»(Sport.ua, 24.08.24).
Таким чином, «Олександрія», набравши в трьох матчах 9 очок, очолила турнірну таблицю. Немає втрат і в київського «Динамо», але підопічні Олександра Шовковського провели на матч менше — поєдинок біло-синіх із «Ворсклою» перенесено. Як і гра стартового туру з... «Олександрією». А наступний матч киян запланований на 1 вересня — у гості до динамівців приїде черкаський ЛНЗ.
Тим часом сайт Footballhub.ua повідомив:«Київське "Динамо» увійшло до топ-10 клубів Європи з найпродуктивнішими академіями. Згідно з рейтингом CIES Football Observatory, 56 вихованців біло-синіх наразі задіяні в чемпіонатах різних країн світу — це 6-й показник серед усіх клубів континенту. Вище за киян лише «Реал» (67 гравців), «Барселона» (64), «Аякс» (61), «Црвена Звезда» (60) та «Бенфіка» (59)« (22.08.24).
Безсумнівно, минулорічний чемпіонський сезон динамівської команди U19 відкриє двері у великий футбол і для інших талановитих гравців клубної академії. Тим паче що і в новому сезоні кияни є претендентами на золото. Принаймні, перемога в 4-му турі над "Ворсклою» (3:0) залишила дуже гарне враження.
«Ми почали гру дуже добре, забили три швидкі м’ячі, перший — уже на другій хвилині, а до 12-ї вели в рахунку 3:0. Потім взяли м’яч під контроль. Із того, що планували, вдалося зробити майже все, але могли краще зіграти в другому таймі, реалізувати свої моменти», — розповів голкіпер біло-синіх В’ячеслав Суркіс, який у двох останніх матчах виконував обов’язки капітана команди(Fcdynamo.com, footclub.com.ua, dynamo.kiev.ua, 1927.kiev.ua, footboom1.com, sport.ua, ua-football.com, isport.ua, sport-express.ua, sport.bigmir.net, 23.08.24).
А з приводу своїх нових функцій зауважив, що вони пов’язані з травмою штатного капітана Назара Балаби, якому В’ячеслав побажав якнайшвидшого одужання і повернення на поле. Але при цьому зізнався, що капітанська пов’язка надихає, додає впевненості...
«Зальцбург» в атаці та обороні
Минулого ж тижня основний склад «Динамо» разом із «Кривбасом» продовжили виступи у кваліфікації єврокубків, поступившись в умовно домашніх матчах своїм суперникам з однаковим рахунком 0:2.
Кияни на заключному етапі відбору до основного раунду Ліги чемпіонів програли в польському Любліні австрійському «Зальцбургу», а команда Кривого Рогу в боротьбі за право продовжити боротьбу в Лізі конференцій у словацькому Кошице склала зброю перед іспанським «Бетісом».
Зрозуміло, що ці матчі й превалювали серед тем у вітчизняних футбольних медіа.
Динамівці, пройшовши на попередніх етапах сербський «Партизан» (6:2 та 3:0) і шотландський «Рейнджерс» (1:1 та 2:0), завдяки не лише результатам, а й насамперед якісній, іскрометній, яскравій грі помітно підвищили рівень своїх домагань. І водночас — очікувань.
Те, що на старті європейського сезону бачилося справою вельми віддаленою, тепер опинилося на відстані витягнутої руки. А саме — груповий турнір головного з клубних змагань Старого Світу. При тому, що завдання-мінімум динамівці виконали ще після перемог над сербами, забезпечивши собі гідну осінь у Лізі Європи.
Адже недарма на передматчевій пресконференції в Любліні досвідчений Андрій Ярмоленко зізнався: «Ми давно не грали в Лізі чемпіонів, тому дуже хочеться отримати путівку в основний етап. Розуміємо, наскільки важливою буде завтрашня гра. Звісно, нам важче, бо ми не можемо грати в Києві. Знаємо, що багато наших воїнів є шанувальниками "Динамо». Але й тут нас підтримують уболівальники, спасибі їм за це«(Dynamo.kiev.ua, 20.08.24).
Динамівці востаннє виступали в груповому турнірі Ліги чемпіонів три роки тому. Їхній черговий суперник — "Зальцбург» завсідник основного етапу турніру протягом останніх п’яти сезонів. Щоправда, особливих лаврів у ньому не здобув. Приміром, в останньому розіграші фінішував у групі четвертим — слідом за «Інтером», «Бенфікою» та «Реалом Сосьєдад».
Проте саме австрійці напередодні поєдинків із киянами вважалися фаворитами, зокрема й на виїзді — у Любліні. Букмекери навіть на чужому полі віддавали їм невелику перевагу в ставках на перемогу: «Зальцбург» — коефіцієнт 2,47, «Динамо» — 2,84.
Не на користь киян було і порівняння трансферної вартості складів — сумарна оцінка гравців суперника перевищувала динамівську більш ніж на 100 мільйонів євро. При цьому п’ятеро футболістів клубу, що є дітищем концерну «Ред Булл», який спеціалізується на виробництві енергетичних напоїв, оцінювалися в 10 і більше мільйонів, а півзахисник Оскар Глух і нападник Карім Конате в усі 25.
Але головне надбання «Зальцбурга» — це гра. Чітко вибудувана, агресивна, швидка, з миттєвим переходом в атаку, пошуком і створенням вільних зон, використанням слабкостей у діях опонента.
«Вважаю, що це найсильніший суперник, який у новому сезоні дістався киянам. Був переконаний, що „Партизан“ і „Рейнджерс“ команда Олександра Шовковського повинна проходити. Але тепер у протистоянні із „Зальцбургом“ у мене такої впевненості немає», — підливав масла у вогонь тележурналіст Ігор Циганик(Dynamo.kiev.ua, 20.08.24).
Водночас низка оглядачів зазначали, що і на старуху буває проруха. Минулого сезону вперше за останні десять років «Зальцбург» поступився званням чемпіона Австрії «Штурму» і тепер змушений долати кваліфікацію. Влітку клуб залишили три важливі виконавці, причому втрата центрального захисника Страхіньї Павловича, який за 18 мільйонів євро перейшов до «Мілана», стала ключовою.
Щоправда, серйозним підсиленням, на думку експертів, стало запрошення на посаду головного тренера 41-річного голландця Пепейна Лейндерса, який упродовж багатьох років був помічником Юргена Клоппа в «Ліверпулі» та відповідав за тактику. Утім, у Пепа, як його всі називають, немає досвіду самостійної роботи. Що, однак, не завадило йому розпочати новий сезон із п’яти перемог у шести матчах.
Єдина нічия (3:3) припала на матч-відповідь на виїзді з голландським «Твенте» в попередньому раунді Ліги чемпіонів, причому два голи у ворота австрійців господарі забили ударами головою після подачі кутових — маленький вузлик на пам’ять.
«Вони не тримають гравців персонально, діють зонально. З-під їхніх захисників вискакують, пробивають. У принципі, „Зальцбург“ міг і не пройти „Твенте“. Я побачив, що велика група гравців недопрацьовує до кінця, буває — залишають двох захисників проти трьох атакувальних виконавців, очевидно, розраховуючи на швидкий перехід на наступ. Тобто, діють за принципом „ми заб’ємо вам більше, ніж ви нам“, — обнадіював динамівську аудиторію заслужений тренер України В’ячеслав Грозний(Eurofootball.com.ua, 20.08.24).
Водночас Грозний додав: „Швидше за все, австрійці спробують із перших секунд увімкнути високий темп. У них висока інтенсивність гри. Їх не влаштовує, коли суперник контролює м’яч. Вони грають дуже вертикально, роблять багато передач за спину, тому потрібна підстраховка. Індивідуально один в один вони можуть обіграти кого завгодно“(Eurofootball.com.ua, 20.08.24).
Другий вузлик — велика кількість травмованих у складі „Зальцбурга“. Як повідомляв офіційний сайт клубу, у матчі проти „Динамо“ в Любліні на поле не могли вийти одразу семеро гравців, зокрема й найкращий бомбардир команди минулого сезону івуарець Карім Конате.
Напевно, тому Пеп Лейндерс вербально мотивував резервістів: „Ми повинні розподілити навантаження між усіма гравцями. Запасні теж дуже затребувані, вони привносять у гру багато енергії і темпу. Нам потрібно якомога більше свіжих гравців, і хлопці, які виходять з лавки, повинні посилювати гру. Як це було в грі з ЛАСКом“,—(Footboom1.com, 19.08.24).
У „ЛАСКа“, у складі якого виступає захисник збірної України Максим Таловеров, в останньому перед візитом до Любліна матчі „Зальцбург“ виграв 1:0.
„Це дуже сильна команда, не думаю, що вона стала слабшою порівняно з минулим сезоном, хоча пік "Зальцбурга“ був років із п’ять тому, — поділився враженнями Таловеров, який брав участь у грі, із сайтом Ukrfootball.ua. — Тож нині конкурувати з ним більш реально. „Штурм“ торік це довів, не дозволивши супернику здобути жодного внутрішнього трофея.
Що змінилося? Вони почали грати більш ризиковано в обороні. Часто залишають гравців один в один. Вважаю, що при перехопленнях суперником м’яча у них виникатимуть зони, куди можна спрямовувати контратаки, чим гравці „Динамо“ можуть скористатися. До того ж на початку сезону через ротацію їм потрібен певний час, щоб звикнути один до одного. Тому вразливі місця в них можна знайти„(Ukrfootball.ua, 20.08.24).
Водночас динамівський наставник Олександр Шовковський був гранично стриманий і коректний в оцінці сили суперника:
"Зальцбург“ — молода, амбітна команда, грає у швидкісний футбол, намагається диктувати свої умови. Безумовно, від їхньої ланки атаки потрібно очікувати загострень і бути гострими під час організації своєї гри в обороні. Ми розуміємо, якому супернику протистоятимемо, тому, враховуючи його сильні сторони, спробуємо знайти слабкі. Гра складається з багатьох факторів, і кожен важливий. Ми вивчали суперника і готові пред’явити йому свої аргументи„(Dynamo.kiev.ua, 20.08.24).
Перший матч — як перший тайм
За великим рахунком, якщо абстрагуватися від результату, "Динамо“ мало в чому поступилося „Зальцбургу“, якщо поступилося взагалі. Але рахунок 0:2, як то кажуть, на табло, і танцювати доводиться від нього.
Обидва пропущені голи киян стали наслідком індивідуальних помилок. Захисник Попов на 29-й хвилині надто ризиковано викинувся на малійця Йео, і за спиною в Дениса утворилася вільна зона, в яку й було спрямовано м’яч на земляка Йео Доржелеса. А Караваєв на початку другого тайму невдало вставив ногу все тому ж Йео, намагаючись перехопити передачу — пенальті не викликав сумніву в самого Олександра.
Тим часом перебіг поєдинку ніяк не віщував сухої поразки номінальних господарів. Та й почали динамівці здорово.
„Уже на четвертій хвилині Піхальонок міг віддавати гольовий пас на Ваната у швидкій контратаці, але його вчасно накрив захисник. Невдовзі Шапаренко вивів Ярмоленка віч-на-віч, але капітан "Динамо“ затягнув із рішенням», — перераховував перспективні ситуації оглядач «Футбольного клубу» Влад Миренко.
«На 17-й хвилині Піхальонок здорово знайшов Ярмоленка у штрафному майданчику, але динамівська сімка не зміг обробити м’яч — можливо, через рясний дощ. Хвилин за десять той самий Ярмоленко ледь не перехопив невдалий пас ван дер Бремпта, а в наступному підході Ванат отримав м’яча за п’ять-шість метрів від воріт, але його удар заблокував захисник», — так завершував опис першої півгодини гри Миренко(Footclub.com.ua, 21.08.24).
Пропущений гол, однак, на думку автора, дещо вибив біло-синіх із колії, і до перерви «Зальцбург» створив іще два небезпечні моменти — в одному з них Бущан парирував складний удар К’єргора.
«Динамівці й до того були дуже заряджені, а тут узагалі розійшлися — боролися, стелилися в підкатах, шукали будь-який шанс. А вже після свистка на перерву Шапаренко з Дедичем навіть трішки почубилися й отримали по жовтій. З таким зарядом підопічні Шовковського вийшли на другий тайм, але... майже одразу пропустили з пенальті», — відстежував подальший перебіг подій портал «Пресинг»(Pressing.net.ua, 21.08.24).
До честі киян, такий поворот подій не позбавив їх бажання продовжувати шукати удачу в атаці, хоча при цьому нікуди не випарувалася гострота і біля власних воріт. Знову чудеса реакції продемонстрував Бущан, коли зреагував на удар Глуха з кількох метрів. А вже під завісу поєдинку ледь не відзначився аргентинець Капальдо, який вийшов на заміну.
Але й підопічні Олександра Шовковського мали всі підстави розраховувати на гол, а то й не один. Брагару на дальній штанзі мав замикати передачу Шапаренка. Піхальонок не скористався перспективним штрафним. Із чистої гольової позиції пробивав Шапаренко. А Попов після подачі кутового влучив у штангу...
«Відверто кажучи, підсумковий рахунок, як це не банально звучить, зовсім не по грі. Кияни точно напрацювали на гол-два, а у свої ворота пропустили переважно через індивідуальні тактико-технічні помилки. Звісно, відігратися на виїзді буде дуже важко, але рівень футболу — і загалом прогрес команди — у будь-якому разі заслуговує на відзнаку», — резюмував «Пресинг» (21.08.24).
А ось журналіст Ua-football.com Владислав Личик у спробі зрозуміти, чому ж динамівцям цього разу не вдалося відзначитися, зазначав: «Із завершенням атак в українців ну ніяк не складалося. Чи то через дощ, чи через щось інше, але не йшло з прийомом м’яча в Ярмоленка. При цьому Андрій часто вигадував, як він уміє, цікаві рішення попереду, проте якогось компонента весь час не вистачало. До речі, той же дощ і мокре поле в Любліні зовсім не вплинули на естетичне сприйняття цього протистояння. Це справді було цікаве та якісне футбольне дійство. Передусім, завдяки підопічним Олександра Шовковського» (21.08.24).
Цікаву думку з цього приводу на своїй сторінці у Facebook висловив головний редактор «Футбольного клубу» Ігор Линник: «На мій погляд, у першій грі із „Зальцбургом“ у київського „Динамо“ стався перехлест з емоціями. Таке в спорті трапляється — ти готовий, упевнений у собі, налаштований на перемогу і жадаєш її настільки, що це бажання починає керувати тобою, підміняючи собою раціональні, розумні дії. Далі з нього виростає метушня, поспіх, нечіткість, на які потім легко лягає роздратування...
Суперникові часом не потрібно нічого особливого проти тебе і робити — йому буває достатньо просто грамотно і холоднокровно перенаправити твої емоції на твоє ж саморуйнування. На щастя, у грі із „Зальцбургом“ до цієї, крайньої, стадії справа не дійшла — „Динамо“ до останньої секунди намагалося змінити ситуацію, створювало моменти, але забити хоча б один гол не змогло», — процитував Лінника популярний ресурс Dynamo.kiev.ua (22.08.24).
Як вважає цей автор, напередодні матчу-відповіді саме емоційно-часовий аспект може стати для киян ключовим. До матчу в Зальцбурзі у команди Шовковського було достатньо часу, щоб заспокоїтися, а також проаналізувати допущені індивідуальні та колективні помилки. Линник упевнений, що співвідношення сил у цій парі і навіть рахунок 0:2 дозволяють киянам сподіватися на реванш в Австрії.
Із журналістом згоден і відомий у минулому захисник збірної України Артем Федецький: «Рахунок, звісно, неприємний, проте не безнадійний. Рівень гри, продемонстрований киянами в Любліні, дає підстави сподіватися, що не все втрачено. Створені номінальними господарями гольові моменти підтверджують, що захисники „Зальцбурга“ не безгрішні, і кияни здатні взяти реванш (Sport.ua, 22.08.24).
Функціональна готовність динамівців — на високому рівні. Тому наразі дуже важливо підійти до повторного протистояння психологічно загартованими. Також у нагоді має стати те, що у киян цього разу не буде проблем із відновленням. Календарний матч чемпіонату УПЛ із „Ворсклою“ перенесено.
Висновки? У Зальцбурзі киянам треба діяти у звичному стилі, але постаратися забити якомога швидше. Тоді інтрига відразу повернеться, і молода австрійська команда може почати нервувати й помилятися„(Sport.ua, 22.08.24).
Зрозуміло, що в стані суперника очікування зовсім інші. Генеральний директор "Зальцбурга“ Штефан Райтер ще напередодні першого поєдинку заявив, що головна перевага його команди в тому, що повторну зустріч австрійці проведуть на своєму полі. А офіційний сайт клубу не забув нагадати, що динамівці за весь час виступів у єврокубках жодного разу не відігравалися з рахунку 0:2.
Підступ такої статистики в тому, що рано чи пізно подібні серії мають властивість закінчуватися. Чому б киянам не винести уроки і не довести це? Тим паче що і головний тренер „Динамо“ Олександр Шовковський після гри в Любліні був хоч і засмучений, але аж ніяк не занепав духом.
„Безумовно, я незадоволений результатом, він не відображає перебіг подій, — зауважив наставник(Dynamo.kiev.ua, 22.08.24). — Ми мали чудові нагоди, щоб забити, причому не один м’яч. Але результат складається саме з голів, а не з того, що ми створили. На жаль, нам забити не вдалося.
У якомусь сенсі незадоволений я і діями арбітра. На Ярмоленку був стовідсотковий фол. І якщо це не пенальті, то дуже небезпечний штрафний удар... Але в нас є матч-відповідь, будемо до нього готуватися. Це протистояння ще не закінчено“(Dynamo.kiev.ua, 22.08.24).
За великим рахунком експерти і фахівці не хизуються, висловлюючи свої надії на реванш „Динамо“. Тим паче, у всіх перед очима зараз свіжий приклад „Олександрії“, яка з рахунку 0:2 зуміла не просто ухилитися від поразки в грі проти „Шахтаря“, а й домогтися перемоги над ним...
„Кривбас“: після „Бетіса“ — „Шахтар“!
Якщо котирування букмекерів на перемогу однієї з команд у матчі „Динамо“ — „Зальцбург“ були досить близькими, то в парі „Кривбас“ — „Бетіс“ перевага іспанців виглядала пригнічуючою — 1,48 проти 8,00. Пригнічувала і трансферна вартість гравців севільського клубу — 158,7 мільйона євро проти 15,25 у підопічних Юрія Вернидуба.
При цьому найдорожчий у складі піренейців, опорний півзахисник збірної США з бразильським корінням Джонні Кардозо, оцінюють майже вдвічі дорожче за всіх криворіжців. Але ж під рукою у 70-річного чилійського футбольного гуру Мануеля Пеллегріні є ще й такі майстри, як Пабло Форнальс, Ектор Бельєрін, Марк Бартра, Вільям Карвальо, Набіль Фекір. Нарешті, Іско Аларкон, який, утім, травмований, через що не взяв участі в Євро-2024.
Щоправда, більшість своїх лідерів чилієць залишив у запасі, вирішивши, що й без них зуміє здолати український клуб на шляху до групового турніру Ліги конференцій, до плей-оф відбору якої „Бетіс“ кваліфікувався як сьома команда минулої першості країни. „Кривбас“, третій призер минулого чемпіонату України, до цього часу встиг вилетіти з Ліги Європи, двічі поступившись чеській „Вікторії“ з Пльзена (1:2 і 0:1).
„Очікуємо на непростий матч, адже граємо із сильним суперником, — зізнавався напередодні Вернидуб. — Побачимо, наскільки ми готові до такого опонента. Гра обіцяє бути цікавою, ми готові до битви“(Fckryvbas.com, 21.08.24).
Наставник також повідав, що перемога над „Вересом“ (2:0) у чемпіонаті країни підняла його підопічним настрій — не те, що перед повторною грою з „Вікторією“ на тлі поразки від „Карпат“ (0:3). Що вивчили гру „Бетіса“ у стартовому матчі сезону проти „Жирони“ (1:1), і тепер важливо, щоб його гравці засвоїли, як іспанці можуть атакувати й захищатися. І що, незважаючи на європейські випробування, „Кривбас“ не має наміру переносити матчі внутрішнього календаря.
„Чи може "Кривбас“ перемогти? Футбол тим і прекрасний, що в ньому може трапитися що завгодно, — не мудруючи лукаво зауважив один із колишніх тренерів криворізького клубу Юрій Максимов. — Проти „Бетіса“ в якомусь плані може бути навіть легше, ніж проти „Вікторії“. Іспанці грають у технічний футбол із контролем м’яча. Вони і самі грають, і дають грати супернику. „Кривбас“ може спіймати „Бетіс“ на контратаках. У криворізькій команді є кому втекти„(Sport-express.ua, 22.08.24).
На жаль, ні втекти, ні пред’явити будь-які інші козирі українській команді не вдалося. Забивши в кожному з таймів по голу (Авіла і Родрі), "Бетіс“ навіть напіврезервним складом здобув цілком комфортну перемогу.
При цьому сайт Footclub.com.ua зазначав: „Кривбас“ не збирався відсиджуватися в обороні, час від часу великими силами переходив на половину поля суперника, проте, наближаючись до чужої штрафної площадки, гальмував: варіанти продовження атаки були відсутні. Не дивно, що в першому таймі по воротах суперника не було завдано жодного влучного удару. Водночас не полишало відчуття, що „Бетіс“ не показує свого максимуму, діє із запасом і в разі потреби зможе додати„ (22.08.24).
Необхідності додавати не виникло. А після другого забитого гостями голу, як зазначали оглядачі, гру можна було закривати. Єдиною небезпечною дією з боку "Кривбасу“ став дальній удар Кузика, після якого м’яч просто закрутився в руки голкіперу.
„Важко щось коментувати, — тільки й залишалося визнати Юрію Вернидубу. — Нам протистояв дуже потужний суперник. Матч був важким для нас. Але мені сподобалося, що хлопці не відсиджувалися в захисті, а намагалися грати. Атакував і суперник, і ми. Різниця лише в тому, що у гравців "Бетіса“ більше майстерності. Зараз треба все спокійно проаналізувати. У будь-якому разі такі поєдинки європейського рівня вчать і мене, і гравців, до чого треба прагнути в майбутньому„(Fckryvbas.com, 23.08.24).
Звісно, не обійшлося і без критичних ноток на адресу криворіжців. Утім, не тільки їхніх. Оглядач сайту Sportanalytic.com Ігор Цвик, приміром, написав: “Криворізька команда, яку ще недавно пафосно називали третьою силою в УПЛ, показала, що хоч якоюсь силою вона справді може бути лише на внутрішній арені. І три поразки в трьох поєдинках у Європі цілком прозоро натякають на той факт, що у нас немає не те що п’яти команд для єврокубків, а й трьох. Крім „Динамо“ і „Шахтаря“, ніхто не здатен набирати очки навіть у перших раундах цих турнірів„ (23.08.24).
А колега Цвіка Артур Валерко додає: "За величезної поваги до "Кривбасу“, це вкрай слабкий бронзовий призер навіть за мірками злиденної УПЛ. Тільки три гравці команди провели в єврокубках 10 і більше матчів. Тільки три з досвідом збірних. Можливо, за кілька років „Кривбас“ виходитиме в групові етапи, отримуватиме регулярні відрахування, які посилять бюджет. Поки ж Вернидуб зробив усе, що в його силах» (Fanday.net, 23.08.24).
І ще про один нюанс. Матч «Кривбас» — «Бетіс» у Кошице обслуговувала турецька бригада арбітрів на чолі з Ардою Кардешлером. Тим самим, який у березні їздив до Москви судити спаринг тамтешньої збірної із сербами і, таким чином, дискредитував себе в очах українців.
Керівництво криворізького клубу, щоб уникнути пересудів, дізнавшись про призначення Кардешлера на поєдинок за участю своєї команди, завчасно звернулося до вищих інстанцій із побажанням замінити рефері. Однак організатори змагань визнали таку ініціативу надмірною, і турецький арбітр вивів команди на поле.
Справедливості заради зазначимо, що якихось професійних нарікань щодо якості його роботи в матчі Ліги конференцій, на щастя, не виникло, а ось «Кривбас» за три дні після матчу з «Бетісом» втратив очки ще й у рамках УПЛ, зігравши внічию з «Інгульцем» (1:1), що певною мірою відображає нинішній функціонально-психологічний стан команди Вернидуба.
Тим часом після матчу-відповіді з іспанцями 29 серпня на «Кривбас» уже 1 вересня чекає дуже важлива для нього гра чемпіонату України проти «Шахтаря». Її проведення заплановано в Кривому Розі, куди Вернидубу і його підопічним доведеться добиратися щодуху на перекладних із Севільї...
Віктор ЖУРАВЛЬОВ
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Коментарів поки що немає. Станьте першим!