9-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Кривбас» — 2:1. Огляд матчу, статистика

2024-10-06 19:55 Цього вікенду відбуваються матчі 9-го туру чемпіонату України сезону-2024/25. В одному з них у неділю, 6 ... 9-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Кривбас» — 2:1. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 9-го туру чемпіонату України сезону-2024/25. В одному з них у неділю, 6 жовтня, зустрічалися київське «Динамо» і криворізький «Кривбас». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 9-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «КРИВБАС» (Кривий Ріг) — 2:1 (2:1)
Голи: Рубчинський (5), Буяльський (25 пен.) — Михавко (45+3, автогол)

Попередження: Андрієвський (85) — По (47), Бізімана (64), Аморозо (90+4), Іліч (90+4)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 4.Попов, 32.Михавко, 2.Вівчаренко — 15.Рубчинський (18.Андрієвський, 79), 91.Михайленко — 7.Ярмоленко (22.Кабаєв, 62), 29.Буяльський (К) (10.Шапаренко, 62), 45.Брагару (9.Волошин, 79) — 39.Герреро (11.Ванат, 87).
Запасні: 35.Нещерет, 3.Дячук, 20.Караваєв, 23.Малиш, 33.Саленко, 40.Біловар, 44.Дубінчак.

«Кривбас»: 33.Кліщук, 25.Бандейра (7.Понедельник, 46), 3.Романчук, 15.Драмбаєв, 21.Кузик, 94.Задерака, 8.Бізімана (23.Іліч, 67), 22.Вакулко (К), 14.Луньов (27.Аморозо, 30), 20.Микитишин (97.По, 46; 61.Каменський, 77), 9.Соса.
Запасні: 1.Хома, 30.Маханьков, 11.Твердохліб, 64.Шевченко.

Початок матчу вдало склався для «Динамо»: вже на 5-й хвилині зустрічі кияни відкрили рахунок. У гольовій атаці Тимчик прорвався правим флангом, прострілив у штрафний майданчик, де Герреро відкинув м’яч на Рубчинського, удар того блокував гравець «Кривбасу», але з другої спроби динамівський новачок зумів відправити м’яч у ворота — 1:0.

Надалі «Динамо», загалом, контролювало перебіг гри, проте особливої свободи дій у підопічних Шовковського не було — гості високо пресингували і прагнули гостро контратакувати. Проте свій момент «біло-сині» незабаром знайшли — це Герреро на 20-й хвилині зустрічі пробив від лівого кута штрафного майданчика, м’яч по дузі летів у напрямку дальньої «дев’ятки» воріт «Кривбасу», але Кліщук в ефектному кидку зумів перевести гру на кутовий.

Ну а через чотири хвилини арбітр матчу після використання системи VAR призначив пенальті у ворота «Кривбасу» за гру рукою Кузика. До «точки» підійшов Буяльський і пробив у нижній кут воріт — Кліщук вгадав напрямок удару і навіть торкнувся пальцями м’яча, але перешкодити влетіти йому в сітку не зумів — 2:0.

Другий гол малюнка гри не змінив. «Динамо» продовжувало діяти першим номером, значно перевершувало суперника в плані контролю м’яча, а «Кривбас», як і раніше, досить успішно грав на руйнування комбінаційних дій «біло-синіх». У такому ключі минув залишок першого тайму, і в його основний час жодна з команд не мала нагод для того, щоб змінити рахунок. Однак на третій компенсованій хвилині гості зуміли «розпечатати» ворота «Динамо»: після подачі зі штрафного Бущан не зумів дотягнутися до м’яча, той влучив у Міхавка і від нього влетів у сітку — 2:1.

Другий тайм розпочався з двох небезпечних ударів Соси. Спершу він бив з кута воротарського, а потім — з лінії штрафного майданчика «Динамо». В обох випадках м’яч пролетів у безпосередній близькості від каркаса воріт Бущана. Але більшого гості у своєму прагненні зрівняти рахунок у дебюті другої половини зустрічі не досягли.

А ближче до середини тайму динамвоци взяли гру під свій контроль. Щоправда, до фактичної гостроти біля воріт Кліщука це так і не призвело. У підсумку, окрім згаданих ударів Соси, другий тайм нічим іншим не запам’ятався, і арбітр, зрештою, зафіксував перемогу команди Олександра Шовковського з рахунком 2:1.

Після цього результату «Динамо» вийшло на чисте перше місце в турнірній таблиці чемпіонату України. «Полісся» і «Олександрія», які йдуть на другій і третій сходинці, відповідно відстають від киян на два очки.

Тепер УПЛ піде на двотижневу паузу, пов’язану з матчами збірних. Наступний, 10-й тур чемпіонату пройде з 18 по 21 жовтня. У його рамках «Динамо» зіграє зі столичною «Оболонню». Цей матч відбудеться в суботу, 19 жовтня і пройде на стадіоні «Оболонь-Арена» (початок о 15:30).