«Сумнівне рішення арбітра врятувало Україну», — чеські ЗМІ про матч у Вроцлаві

Теми:
Сборная Украины, Сборная Чехии, Лига наций
Лига наций Украина   Чехия   14 октября 2024 в 21:45 на MEGOGO, Суспільне 522

Чеські журналісти з оптимізмом дивилися на матч із Україною. По-перше, чеський футбол останніми місяцями перебуває на підйомі (особливо клубний). По-друге, Чехія нещодавно вже вигравала у України. Тому нічия залишила не найкращі враження у місцевих ЗМІ. Цікаво, що чеські журналісти, як і вболівальники, вважають, що арбітр не повинен був призначати пенальті, бо навіть на повторах непомітно, чи справді Крейчі зіграв рукою. Умовчали вони і про те, що арбітр мав зупинити гру після зіткнення Гуцуляка із Соучеком, назвавши це ігровим епізодом.

Idnes

«Не залишає відчуття, що команда Гашека могла б виграти, якби не це рішення арбітра», — журналіст сайту Idnes вважає, що рефері не повинен був призначати пенальті у ворота Чехії.

«З останнього місця на перше після трьох матчів. Чеські футболісти очолюють свою групу у Лізі націй. У своєму четвертому виступі у Вроцлаві (Польща) цього року вони зіграли внічию з Україною з рахунком 1:1. Перший тайм чехи виграли завдяки удару Черва, невдовзі після перерви суперник зрівняв рахунок, Довбик реалізував пенальті.

Вечірня перемога Албанії над Грузією (1:0) означала, що якщо чехи наберуть хоча б очко, вони вийдуть на вершину групи 1, випередивши Грузію та Албанію, з якими їм доведеться зустрітися в листопаді. Хто б міг на це чекати після дебютного розгрому в Грузії (1:4)… Переможець вийде у елітний рівень Ліги націй, друга команда вийде до плейоф. Навіть у Вроцлаві вони продовжили покращувати свої показники, особливо в першому таймі вони були кращими і небезпечнішими за суперника, якого місяць тому обіграли в Празі з рахунком 3:2. Хоча перший явний шанс мав українці, гол забили чехи. Це задало тон матчу.

Найбільш спірний епізод стався у другому таймі. Крейчі правильно поставив корпус перед Коноплею та відкинув м’яч воротареві, але суддя побачив, що він допоміг собі рукою. Навіть відеозапис не був до кінця переконливим, тому відеоасистент не зміг спростувати вердикт арбітра в полі. І Довбик реалізував пенальті. Після гри всі представники Чехії були незадоволені тим, що арбітр призначив такий сумнівний 11-метровий, але виправити це вже неможливо. Нічий також гідний результат для Чехії, але не залишає відчуття, що команда Гашека могла б виграти, якби не це рішення арбітра».

iSport.cz

«Місяць тому Чехія впала на дно, а тепер стала фаворитом групи», — журналіст сайту iSport.cz захоплюється характером команди Івана Гашека і впевнений, що чеська збірна здатна вийти в Лігу А.

«Лукаш Черв довгий час був центральним персонажем. Півзахисник із Пльзеня вперше забив гол у складі збірної та відсвяткував це відповідним чином. На 18-й хвилині він з літа пробив з-за меж штрафного майданчика точно під штангу і пробіг добрих шістдесят метрів до лави запасних. То був особливий момент. У той час як Черв демонстрував тисячам уболівальників жовто-синіх та близько сотні чеських уболівальників емоції максимального щастя, решта гравців була незадоволена. Після попереднього зіткнення із Соучеком Олексій Гуцуляк залишився лежати. Напівпорожня арена Тарчинського занурилася в мовчання.

ВАР виніс ухвалу — гол! На відміну від другого голу. Там Вітік був у офсайді. Команда Гашека вийшла вперед у третій грі поспіль. Справедливо додати, що це було цілком заслужено. В українців особливо вирізнявся Михайло Мудрик, але у першому таймі гості поводилися впевнено. Другий тайм вийшов сумбурним, з великою кількістю фолів. Але голів команди не забивали доти, доки арбітр не призначив пенальті за гру рукою. Крейчі не те щоб помилився, просто це був нещасний випадок, але рефері був суворим. Нічия 1:1 — гідний результат для Чехії. І це, як і перемога Албанії у Грузії, яка перетасовує карти у групі, є гарною новиною.

Місяць тому чехи впали на дно, а тепер стали фаворитами групи. У Тбілісі вони, очевидно, здобули необхідний урок. Найголовніше, з’явилися результати. Понеділковий матч був зіпсований деякими помилками в обороні, але, порівняно з вереснем та Євро-2024 у Німеччині, різниця в якості гри величезна.

Очко на виїзді за нічиєї 1:1 гарантувало вихід на перше місце в таблиці. У листопаді заплановано два останні поєдинки на рік: в Албанії та в Оломоуці з Грузією. Просто тримайтеся, хлопці!»

Cesky Novyny

«Сумнівний пенальті врятував Україну від поразки», — журналіст сайту Cesky Novyny також впевнений у тому, що рефері не повинен був призначати 11-метровий удар, оскільки немає впевненості в тому, що Крейчі зіграв рукою.

«Підопічні Гашека не змогли повторити п’ятничну домашню перемогу над Албанією з рахунком 2:0 та не змогли обіграти Україну вдруге після домашнього тріумфу з рахунком 3:2 у вересні, але не програли втретє поспіль. У них на одне очко більше, ніж у Грузії з Албанією, з якими вони мають зустрітися у фінальних матчах у листопаді. Переможець групи вирушить відразу в елітний дивізіон А, другу команду чекає плейоф. Ліга націй дає національним збірним додатковий шанс поборотися за участь у топ-турнірах. Чотири найкращі команди, які провалили класичну кваліфікацію, вийдуть у плейоф за додаткові місця на чемпіонаті світу.

Гашек зробив єдину зміну у стартовому складі порівняно з п’ятничним матчем з Албанією. Захисник Крейчі повернувся до стартового складу. Українці також розпочали, порівняно з п’ятничним переможним поєдинком проти Грузії лише з однією заміною у складі, Степаненко вийшов на поле після травми. Підтримати українців на нейтральному полі у Вроцлаві прийшла досить велика кількість уболівальників, стадіон на 45 тисяч глядачів був заповнений приблизно наполовину. За збірну Чехії приїхали повболівати лише кілька сотень уболівальників.

Перший гол забили чехи. Після кутового Черв пробив потужним ударом із дальньої дистанції, Трубін навіть не встиг зреагувати. Опорний півзахисник «Вікторії» забив свій перший гол за збірну у четвертій грі. Незадовго до голу Гуцуляк зіштовхнувся із Соучеком у штрафному майданчику, і після втручання медиків його довелося замінити.

За п’ять хвилин після зміни сторін іспанський арбітр призначив пенальті за руку Крейчі. На превеликий жаль чеської команди Довбик легко реалізував 11-метровий удар. Підопічні Гашека цього року не змогли зіграти на нуль вдесяте з 11 ігор.

Обидві команди намагалися вирвати перемогу, але безуспішно. У фіналі матчу голів більше не було забито, і навіть після сьомого поєдинку команди мають рівний баланс: по дві перемоги, по дві поразки та три нічиї.

Представники чеської збірної після фінального свистка залишилися незадоволеними роботою арбітрів. Крейчі сказав, що не відчув, щоб м’яч торкнувся руки. Гашек взагалі сказав, що такі 11-метрові не можна призначати. Сумнівний пенальті врятував Україну від поразки, але навіть це не завадило Чехії вийти на перше місце в групі».