Легендарний футболіст київського «Динамо» Стефан Решко прокоментував той факт, що рекордна кількість європейських зірок пропустила листопадові матчі Ліги націй.
— Свого часу ми проводили до 50 ігор за сезон і наприкінці року відчували проблеми зі здоров’ям. Щоправда, тоді були примітивні можливості для відновлення — лише сауна. Згодом Валерій Лобановський започаткував кисневі палати, в яких ми дихали повітрям, насиченим киснем, але швидко від цього відмовився.
Нині умови для відновлення набагато сучасніші. Але це не знімає проблему. Все-таки більшість сучасних гравців викладається на всі сто відсотків, виконує величезний обсяг роботи на полі, й після цього організм повинен відпочити. Звісно, ФІФА та УЕФА на це не зважають. Вони заробляють величезні гроші. Бо що більше матчів, то більше грошей. Їм байдуже здоров’я спортсменів, — впевнений Решко.
Раньше: 34 матча в чемпионате СССР +2-4 матча на Кубок +4 матча еврокубков + 4-5 матчей за сборную (если год без ЧМ или ЧЕ)
Сейчас: у нас - 30 матчей в чемпионате +2-3 матча на Кубок +10 матчей еврокубков +8 матчей за сборную;
в топ-5 - 38 матчей в чемпионате + 4-5 матчей на Кубок + 10-12 матчей еврокубков + 8 матчей за сборную
ну, как-то так получается...
Впридачу 38 игр за сборную.
Т.е. примерно доходит до 40 игр за сезон, что меньше упомянутых Решко 50 игр за сезон.
Разница очевидно не в количестве игр, а в их интенсивности. Что как раз четко сформулировал Решко.
А якщо врахувати, що в 2021 пропустив більше 10 матчів через травму... І рік тому через травму пропустив клубний ЧС і 5 турів АПЛ.
Тобто, якби не травми, то виходило б під 55 матчів за сезон.
Так что больше 50ти все равно не выйдет реально.
Это конечно много, но сопоставимо с былыми временами.
А вот интенсивность топ-лиг существенно выросла.
Ни за что некоторым не втолкуешь, что такое количество игр напрямую убивает индивидуальное мастерство.
Никакой сверх-интенсивности в игре Холанда я ни разу не наблюдал: он ждет своих моментов. А если их нет, то его не видно вообще.
Меня просто поражает, как можно из слов Решко о возросшей интенсивности игры (при фактически меньшем количестве игр в сезоне!) сделать противоположный вывод о якобы интенсивности олдскульного футбола.
Все, о чем у меня сказано, так это о вреде огромного количества игр для индивидуального мастерства игроков. А все остальное - ваши лживые фантазии в мой адрес.
Но по Решко выходит, что игр больше не стало, даже наоборот. И Пеле в Сантосе и за сборную больше 60ти игр за сезон пахал.
В чем же нынешняя проблема, кроме возросшей интенсивности?
А я свое мнение по теме, поднятой Стефаном Решко, высказал.