Європейський парламент у четвер ухвалив резолюцію, що відкидає результати нещодавніх парламентських виборів у Грузії.
У прес-релізі законодавчого органу ЄС ідеться, що вибори 26 жовтня в Грузії не є «ні вільними, ні справедливими», і являють собою «триваючий відкат країни від демократії».
«Депутати Європарламенту засуджують численні та серйозні порушення на виборах, включно із задокументованими випадками залякування виборців, маніпулювання голосами, втручання в діяльність спостерігачів за виборами та ЗМІ, а також повідомленнями про маніпуляції з використанням електронних машин для голосування», — вказано у пресрелізі.
Європейські законодавці закликали до проведення повторних виборів у країні протягом року, за умови присутності міжнародних спостерігачів.
Європарламент також рекомендував ЄС обмежити офіційні контакти з грузинським урядом, а також запровадити персональні санкції щодо посадовців, які, на думку законодавців, «несуть відповідальність за відхід від демократії та порушення виборчих законів».
Серед цих посадових осіб резолюція згадує прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе, мера Тбілісі, генерального секретаря правлячої партії «Грузинська мрія» і колишнього футболіста київського «Динамо» Каху Каладзе, спікера грузинського парламенту Шалву Папуашвілі і колишнього прем’єр-міністра Бідзіну Іванішвілі.
Раніше прем’єр Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до Євросоюзу до кінця 2028 року. Після заяви Кобахідзе в містах Грузії почалися акції протесту.
А співробітники МЗС і Міноборони Грузії виступили з протестом проти відмови країни від євроінтеграції. Це дуже гарний ляпас режиму. Дипломати попереджають, що такий крок може призвести до ізоляції країни, а також до ослаблення національної безпеки.
Тим часом посол ЄС в Грузії П. Герчинський заявив, що за керівної партії "ГМ" Сакартвело не стане членом Євросоюзу.
Ситуація схожа на нашу. Бо з московськими буратіном і козирем Україна не стане ні членом НАТО, ні членом Євросоюзу.
Да, были определённые нарушения, но они были незначительными и на результат не могли повлиять. Точно такие же нарушения происходят на выборах во Франции, в Италии, Испании. Однако, в Молдавии была такая же ситуация с их выбором. Там Санду висела на волоске. Но там получилось перекрутить результат в нужную сторону. В Грузии не получилось.
И да. Никаким пророссийским Каладзе не является, это ерунда. Он прогрузинский. И многое то, что им навязывают со стороны ЕС, они не хотят. Но в толковании европейских политиков, если ты не выполняешь наших требований - значит, у тебя нет демократии и ты пророссийский. Украина в своё время уже выполнила эти требования. К чему это привело мы видим. Но видят и остальные. Поэтому повторять этот опыт в Грузии не хотят. Украинский Майдан стал такой международной вакциной, после которой мало кто хочет идти этим путём.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Сколько вокруг нас подобных? Да у нас львиная доля фигурантов, рвущих на груди вышиванки и форменные зеленые футболки, точно такие же! Мы тут со своими справиться не в состоянии - так зачем осуждать точно такого же где-то за две лишним тысячи километров? Их власть не представляет народ? Тоже мне новость - особенно на постсоветском пространстве :).
Мне Каладзе неприятен и даже отвратителен. Но вот принципиально не желаю тратить на него свою нервную энергию: он того не стоит.
Все помнят, какие герои украинского футбола пошли защищать Павелко...
учетная запись этого пользователя была удалена