Головний експерт з арбітражу УАФ Нікола Ріццолі прокоментував спірні епізоди матчу 19-го туру чемпіонату України між «Поліссям» і «Динамо» (1:2).
21-ша хвилина матчу, незарахований гол у ворота «Динамо» після фолу на Бражку:
— Це, мабуть, найсуперечливіший епізод ігрового дня. Важливо пояснити, що очікується від головного арбітра на полі і роллю арбітра VAR. Динаміка ситуації є досить чіткою: двоє гравців ведуть боротьбу за м’яч, перебуваючи у фізичному контакті.
Передусім, потрібно звернути увагу, що арбітр перебуває в ідеальній позиції, щоб правильно оцінити його розвиток. Гравець «Динамо» контролює м’яч, але не повністю впевнено. На цьому етапі боротьба між футболістами виглядає цілком чесною, але згодом м’яч починає виходити з-під контролю півзахисника — він відхиляється назад і частково втрачає рівновагу.
У той же час гравець «Полісся» продовжує тримати руки на супернику, однак фактично силу утримання складно оцінити за відео-повтором, оскільки на падіння гравця також впливає його власна спроба зіграти в м’яч. Подібні епізоди повинні оцінюватися на нормальній швидкості, а не у вповільненому повторі. Саме тому, це рішення має ухвалюватися арбітром на полі, який може найточніше оцінити динаміку боротьби, а не окремі деталі, що виглядають інакше при сповільненому повторі. Підстав для перегляду немає, тому втручання відео-асистента арбітра не очікується.
Рішення польового арбітра: штрафний удар. Правильне рішення: продовження гри.
31-ша хвилина матчу, падіння Волошина у штрафному «Полісся»:
— Гравець «Динамо» входить у штрафний майданчик, оббігаючи суперника поблизу обмежувальної лінії. Захисник перебуває у боротьбі плече в плече. У цей момент стає очевидно, що саме гравець «Динамо» ініціює контакт — виставляє ліву ногу і руку на шляху захисника, внаслідок чого відбувається зіткнення і падіння. При цьому захисник не здійснює жодної дії, спрямованої на ініціювання контакту або вчинення фолу. Тому епізод правильно оцінений арбітром на полі, який дозволив продовжити гру. Відео-асистент також правильно не втручається в епізод.
Рішення польового арбітра: продовження гри. Правильне рішення: продовження гри.
37-ма хвилина, пенальті у ворота «Динамо»:
— Захисник отримав удар м’ячем по руці через несподіваний рух нападника перед ним. М’яч відскакує від землі і його траєкторія змінюється настільки, що захисник навіть інстинктивно не встигає відвести руку. Руки залишаються перед тілом і з камери видно, що м’яч все одно влучив би в тіло. Отже, рука не збільшує розміри тіла і залишається в межах природного силуету гравця. Арбітр в полі правильно дозволяє продовжити гру і не вважає цей епізод порушенням правил. З огляду на наведені критерії, підстав для призначення пенальті немає.
Рішення польового арбітра: пенальті. Правильне рішення: продовження гри.
49-ма хвилина, небезпечний підкат Біловара:
— Цей епізод головному арбітру складно оцінити через позицію. Дії гравця «Динамо» явно ставлять під загрозу здоров’я суперника, оскільки підкат виконується з прямою ногою. У подібній ситуації неважливо, чи відбувся контакт з м’ячем, адже саме дія є небезпечною.
Арбітр, не повністю сприйнявши усі ці елементи, обмежується призначенням штрафного удару і очевидною помилкою в оцінці епізоду. За таке порушення гравець мав би бути вилученим з поля. Відео-асистент арбітра повинен був рекомендувати головному рефері перегляд епізоду. Керівні принципи комітету однозначно наголошують на необхідності суворої оцінки серйозних порушень.
Рішення польового арбітра: штрафний удар без дисциплінарних санкцій. Правильне рішення: штрафний удар, червона картка
-
Динамо Легенда(lvv2001)
- Наставник
13.03.2026 23:34
так як розбрав то наче все ок...чи змігби так оцінювати на полі в грі?
- 1
-
Динамо Легенда(lvv2001)
- Наставник
13.03.2026 23:33
коментар такий що для чого ви там всі сидите і ало греете коли згідно ввашикоментарів судді судити не вміють....
- 1
-
Сергей Красавчик(crasavchic)
- Эксперт
13.03.2026 09:29
О, как!)))) Оказывается есть возможность, когда "Подобные эпизоды должны оцениваться на нормальной скорости, а не в замедленном повторе. Именно поэтому, это решение должно приниматься арбитром на поле, который может точно оценить динамику борьбы, а не отдельные детали, которые выглядят иначе при замедленном повторе. Оснований для пересмотра нет, поэтому вмешательства видео-ассистента арбитра не ожидается."...))))...?
- 1
-
Никита Иванов(saburi)
- Наставник
13.03.2026 07:49
Рятує честь мундира вигорожуючи головного суддю. За все що відбувається на полі відповідає головний суддя. Тільки він вирішує зараховувати гол чи ні. ВАР підключаєть тоді коли суддя не впевнений в свойому рішенні. Так що не потрібно все валити на суддів ВАР.
- 0
-
uri rozenberg(uwara)
- Наставник
13.03.2026 01:53
Бла - бла - бла. Главное - ВСЕ закончилось так как надо. Счет на табло. Три очка в Зачет.
- 0
-
Сергей(Sergey15)
- Эксперт
12.03.2026 23:51
Наскільки я розумію КДК всеж таки дасть Біловару декілька матчів діскви . 2 матчі як мінімум. А Ріцолі то артист мовного жанру. Любий момент перекроїть по своєму.Зрозуміло що нічого не зрозуміло.
- 0
-
iet iet(iet)
- Эксперт
12.03.2026 22:53
Выводы - практически все моменты были из серии 50 на 50 (на усмотрение судей).
- 0
-
Bao Bab
- Наставник
12.03.2026 21:56
(Про отмененный гол Полесья) Підстав для перегляду немає, тому втручання відео-асистента арбітра не очікується.
- 3
-
За Динамо з 1966 ДК(dden)
- Наставник
12.03.2026 21:34
Висновок, оцим Шурманом має зайнятись ДБР, чекаємо заяву від Полісся.
- 0
-
Володимир: з Динамо назавжди(gvaavg)
- Эксперт
12.03.2026 20:32
Навіщо нам ще італійського "футбольного мафіозі" "добре кормити" - невже своїх мало? Так у тій "афелі" "куди не плюнь" - одні "прикормлені".. Починаючи з "голови"... Чи просто так відмиваються гроші? І чому саме італійські - якщо вже так потрібно, може, пора і поміняти "для користі справи". Може, справді тоді щось покращиться? Адже ніякого покращення суддівства в Україні за часів "найму на кормління" низки "італійських кураторів" щось не видно - скоріше навпаки.
- 2
-
Yuriy(ExplorerYG_fkDK)
- Эксперт
12.03.2026 19:11
Сложилось впечатление, что Рицолли отмазывает Балакина. но тоже как то неуклюже. Собственно, я остался при своем мнении, которое изложил в посте =И два слова о судействе=. Не согласен с Рицолли по фолу на Волошине, он вроде как не видит удар ногой сзади по ноге Волошина. По поставленному пенальти и рукой Коробова я сразу говорил, что скорее нет пенальти. В остальном Рицолли прав.
- 0
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
12.03.2026 19:10
А пойди теперь докажи - что это не защитник задвигал свою ногу в голень Волошина :))). Критерий ну просто безупречный :).
- 1
-
Yuriy(ExplorerYG_fkDK)
- Эксперт
12.03.2026 19:14
Рицолли вообще не видит удара ногой по голени Волошина, тут он увидел лишь игру плечом.
- 2
-
Ігор Котолупський Динамо К
- Опытный писатель
12.03.2026 18:51
Я ще пам'ятаю епізод у іншый грі у Львові, коли Шола Огундана у штрафному майданчику однієї дуже чесної команди наткнувся на корпус любителя жириновського й чомусь впав.
- 1
-
Валерий Сикорский(VTS)
- Эксперт
12.03.2026 18:48
Мне понравилось, как игрок (Волошин) на бегу во всю рыть, "нашел" ногу защитника и упал! Браво Рицолли. Ещё понравилось, что не может оценить силу притяжения рук игрока Полесья к Бражко, поэтому играем дальше. В переводе это означает, что надо иметь динамометр, что бы свистеть. Ну и т.д. О ударе ногой по голове Пономаренко ни слова. Как хорошо сидеть на диване за тысячи км. от событий и комментировать, получая при том не малые деньги. И я так хочу.
- 3
-
Сергій Злотніков(zlotser)
- Старожил
12.03.2026 18:46
Чому ж у нас на таких посадах представники Італії? Німці, голландці – не підходять?
- 1