Легендарний форвард київського «Динамо», володар «Золотого м’яча» 1986 року Ігор Бєланов поділився думками про злощасний матч плей-оф кваліфікації ЧС-2026 між збірною України і Швеції.
— Поступившись шведам 1:3, наша національна команда вибула з боротьби за право грати у фінальній частині чемпіонату світу. Що скажете про цю гру?
— Якщо половина футболістів збірної України не «ті», то дивуватись невдачам нічого. Я навіть не можу зрівняти їх з хлопцями, з якими свого часу мені довелося разом пограти. І, повірте, я анітрохи не зловтішаюсь. Просто у нашого покоління було все по-іншому. Можливо, у поразці від Швеції не тренер винен — з футболістами є проблема.
— Вважаєте, що відбулася переоцінка власних можливостей?
— Та ні, вони навіть не переоцінювали. Справа в іншому — футболісти не того рівня. Знову ж таки: їх не зрівняєш із зірками того ж київського «Динамо» зразка 1975-го, 1986-го і кінця 90-х, де грало три покоління.
Бачив особисто, як люди зростали у майстерності і все було на високому виконавському та командному рівнях. А що зараз? Жодного футболіста, який міг би зрівнятися із вищезгаданими поколіннями, у складі головної команди України зараз поки не бачу. Може, комп’ютери їм заважають, а також зайве розхвалювання у засобах масової інформації та соцмережах. Про нинішніх футболістів розписують так, що це йде не на користь, а навпаки. От і виходить так, що у відповідальний момент ми розчаровуємось.
Я не бачу гри, не бачу потрібного прагнення. І вважаю це неповагою до нашої країни. Такого в період моїх виступів у складі «Динамо» та збірної СРСР навіть і припустити ніхто не міг.
— Що тоді було головним критерієм — честь країни чи колективізм?
— І те, й інше. То був колектив справжніх чоловіків, який створив Валерій Лобановський. Були хлопці, які відносились до категорії старійшин, а ми, молоді гравці, були завжди поруч і набиралися досвіду.
Тоді ніхто нікого не підводив, один за одного ми готові були «рвати» все, що рухається. І нам було байдуже, який суперник перед нами стояв. Була повага до країни, до її уболівальників. Уявіть собі картину, коли ти виходиш з підтрибунного тунелю — і перед тобою вщерть заповнені трибуни київського «стотисячника»!
Так, ми могли деколи й зазнати поразки, але ж билися до останнього, створювали моменти. А що бачимо зараз? Моментів — ніяких. Не маємо ані проходів, ані переводів, ані швидкості, ані агресії, ані психології. Що ж це за футболісти? Так і хочеться їм сказати: ви хоча б себе поважайте. Особливо у такий скрутний для України час.
Багатьох наших футболістів було продано у закордонні клуби, і саме там вони мають змогу себе проявити. Адже у нас в Україні зараз чемпіонат став слабким, а ми все хочемо якихось результатів.
Андрій Писаренко
-
Stepan Ariy(Ariy1)
- Наставник
03.04.2026 12:25
50% тренера - вміння психологічно настроїти команду. Ще 50% - побудувати правильну тактику
- 0
-
Динамо Легенда(lvv2001)
- Наставник
02.04.2026 13:45
нінішні гравці це прошмандовки...не мужики майже всі
- 0
-
Efim
- Наставник
02.04.2026 10:55
Тренер и только он подбирает игроков , которые достойно воплотят его идеи на поле . Но я не увидел не игроков , не идей — и первопричина всего этого именно тренер !
- 1
-
Микола Денисюк(Praktik)
- Наставник
04.04.2026 10:29
Схоже що гравців в збірну набирає не тренер, а агенти гравців.
- 0
-
Володимир: з Динамо назавжди(gvaavg)
- Эксперт
02.04.2026 10:19
Одне слово - біда. Всі і на полі, і на тренерській лавці бажають тільки одного - мати побільше грошей з мінімальними при цьому затратами сил. Осробливо сучасні "футболісти", верх бажань яких - "отримати хороший контракт" і "вирватися за бугор". А про гру, про честь країни, як виглядає, мова просто не йде. Програли - ну і що, "забудемо і підемо далі". Тому і не вчаться навіть на власних помилках, що "пам'яті нема". А мали б довіку пам'ятати ганьбище, до якого вони допустили, і зробити все, щоб не повторилося подібне. Але це, так виглядає, "не у нас". Тому можна зрозуміти Бєланова... З таким настроєм і психологією у "груль на полі", які вважають, що "життя удалось", "з цього роя не буде ні...уя"...
- 0
-
Юрий Романович
- Наставник
02.04.2026 09:29
В нашому футболі давно системна криза. Війна цю кризу тільки поглибила. Тепер скільки ГТ не змінюй нічого не зміниться. Потрібно обєктивно все проаналізувати і вирішувати як з цього виходити.
- -2
-
Валерий Сикорский(VTS)
- Эксперт
02.04.2026 07:05
В те времена у футболистов не брали столько интервью. Сейчас у одного Паномаренко столько интервью, сколько у Беланова не было за всю карьеру. Почитаешь ответы на вопросы и везде: "надо забыть эту игру и идти дальше". Вот и имеем, что игру с Румынией на ЧЕ забыли, а со шведами повторили. Плюс ошибки ТШ добавились.
- 1
-
Victor de Sopiy(yarameel)
- Наставник
02.04.2026 00:14
Цікаво виходить.
- -1
-
Смажелюк Василь
- Наставник
01.04.2026 23:00
При ВВЛ ніколи б не було такого бардака й безвольності на полі!! Незалежно від статуса, заслуг гравця, якщо він під час матчу "валяє дурня" чи не дай Бог, "береже ніжки", то це був би останній матч того гоавця в команді ВВЛ(незалежно чи в Збірній чи в Динамо)!! Саме тоді і в Збірній і в Динамо, гравці викладались на 100-200%, і навіть коли програвали, то вболіаальники це бачили й аплодували їм!!
- 3
-
Hennadii Volvo(gesha86)
- Старожил
02.04.2026 01:08
Такого не було за жодного з тренерів! Так, Україна програвала вирішальні ігри частіше, ніж вигравала. Але ті поразки були внаслідок помилок індивідуальних, суддівства, силі суперника. Але ніколи збірна не програвала такі матчі внаслідок такого поху@зму, безхребетності. Так, можна все списати на Реброва. А гравці що, не при чому? Чи це Ребров з них зробив таке посмішище? Це Ребров їм сказав, щоб вони не гризли землю за Україну, за прапор, за українців? Чи це його установка на гру, ходити пішки? Вони просто не захотіли битись на полі, помирати на полі, ригати на полі, вигризати кожен м'яч, бити суперника по ногам, закривати собою удари, кидатися під кожен м'яч. Тому скажу вам так, Ребров може й х@ровий тренер. Але цей сброд, який був на полі, набагато гірші за Реброва. Грає не тренер, а гравець.
- -2
-
Смажелюк Василь
- Наставник
02.04.2026 09:15
Частково з вами згоден але повторюю, лише частково. Чому? Все просто адже цей зброд, саме Ребров і зібрав в Збірній!! І так грає цей "зброд" вже не вперше, згадайте хоча б матч з румунами.
- 4
-
Борис
- Наставник
02.04.2026 12:39
Пробачте, я так зрозумів, що у Вас є список декількох десятків альтернативних гравців, які хоч зараз готові вирішувати найамбіційніші завдання в збірній?
- 0
-
Смажелюк Василь
- Наставник
02.04.2026 13:48
Уявіть собі!
- 1
-
Борис
- Наставник
02.04.2026 19:15
Все вірно. Я ж так і зазначив : ПЛЮС-МІНУС той же склад. Я не впевнений, що ці гравці, що Ви назвали не те що сильніші за тих, кого ми бачимо зараз, а навіть на тому же рівні. Особливо молодь, типу Редушка. Їм ще багато чому треба навчитись. Наївно думати, що без серйозного підняття рівня команд чемпіонату чогось можно очікувати від збірної. Я в чудо не вірю.
- 0
-
Смажелюк Василь
- Наставник
02.04.2026 19:37
Можливо, вони й не сильніші але вони "вмиратимуть" на полі заради результату, віддадуть всі сил, а не валятимуть дурня на полі чи берегтимуть ніжки, щоб не травмуватись, бо не гратимуть за свої клуби та й заодно, матеріально втрачатимуть!!!
- 0
-
Kelyn
- Опытный писатель
02.04.2026 11:10
Не маю достатньо карми, аби поставити плюс )
- 0
-
Андрей Лазко(andrei39)
- Эксперт
01.04.2026 22:06
То був колектив справжніх чоловіків, який створив Валерій Лобановський
- 2
-
Вадім F35
- Наставник
01.04.2026 21:53
Якщо тренер сопливий , ким бути гравцям ? В Шовковського теж футболістів не було , а в Костюка є !
- 5
-
Сергей Качмарчик(DynamoForever10)
- Эксперт
04.04.2026 02:16
В период его первого года работы и у него были игроки)
- 0
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
01.04.2026 21:32
Футболисты действительно никакие. Спрашивать у меня незачем, когда об этом без конца твердят профессионалы футбола - кого только ни спроси. Конечно, страдающим "тренеризмом" профессиональные суждения о футболе ни к чему: только мешают тарахтеть о "правильных расстановках".
- 0
-
011010010001
- Наставник
01.04.2026 21:16
тренером быть очень нелегко: при обсуждении контракта надо доказать что результат зависит именно от тебя, доказательством чему служат победы, а в случае поражения сразу же сменить пластинку на "игроки не те". благо, не всякий болельщик, да что болельщик, не всякий владелец клуба начнет что-то подозревать.
- 2
-
Михаил
- Старожил
01.04.2026 21:08
Чемпионат слабый. Но даже с этими игроками Украина могла пройти шведов. Это не сборная, в которой пол Африки играет. Пусть нет в команде Белановых, Шевченко, Блохиных. Пройти могли.
- 3
-
Сергій Балич
- Опытный писатель
01.04.2026 21:07
Нема чого додати...
- 0
-
Віктор Василюк(Viktor77750)
- Наставник
01.04.2026 21:00
Тільки футболісти погані! "Благодатна почва" для Зеленки.
- 0