Український журналіст і дитячий тренер Валерій Пригорницький — про Сергія Реброва, Андрія Шевченка і збірну України.
«Все закономірно і очікувано стосовно результату збірної. Це результат вибору керманича збірної. Скільки завгодно можна говорити про індивідуальні помилки і найгірший матч в кар’єрі Іллі Забарного, який високо злетів, але поки не може тримати найвищий рівень. Можна дорікати на травми ключових виконавців, але вони були і у шведів.
Фундаментальна проблема — саме у Реброві. І саме в ньому. Як гравець — він легенда. Як людина — депресивна. А коли біля штурвала депресивна особистість, людина яка відштовхує — дивно очікувати на результат. Кожен український журналіст, хто зіштовхувався з Ребровим, вам це підтвердить. Ребров — це той, хто відштовхує від себе у спілкуванні. Після спілкування з ним виникає бажання більше не спілкуватися з ним. А запорука успіху в спорті — атмосфера в колективі. Якщо її немає — немає результату. А це вже провина тільки тренера.
Андрій Шевченко — абсолютна протилежність Реброву. Людина відкрита, інтелігентна, з гумором. І в той же час авторитарна. «Сынок, завтра будет не до смеха», — Миколенку запам’яталися на все життя. І яка ж запальна була у нас збірна за Шевченка. Перемоги над чемпіонами Європи та світу (Іспанією та Португалією), виніс сербів 5:0, звитяги над турками, швейцарцями та ін. 2019-й рік — взагалі найкращий в історії збірної. Жодної поразки. Врешті, чвертьфінал Євро-2020.
Повертаючись до теми вибору тренера. Національну команду має очолювати авторитарний спеціаліст (Блохін, Шевченко, Маркевич, Лобановський). Або ж людина, яка своєю харизмою надихатиме. Можливо, навіть іноземець, якого в нас ще не було. Причому ми вже помилялися з тренером збірної. Згадайте Михайличенка і поразку в плей-офф від греків в 2009-му. Або ж команду Буряка у відборі до Євро-2004. А чому так ставалося? Якщо спрощувати все — від особистості спеціалістів, які були біля керма. Класний футболіст — це далеко не видатний тренер. Не може бути тренером флегматична, врівноважена, заспокійлива та стримана людина. Інакше і сам футбол стане аморфним та сонливим.
Хочеться вірити, що наступним тренером збірної стане справді особистість з проривним характером, який дасть заряд та імпульс нашій команді», — написав Пригорницький у Facebook.
-
Вит
- Опытный писатель
06.04.2026 12:52
Обоє рябоє.
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 15:14
Тут на мене напустилося кілька дуже стурбованих вболівальників роботою Реброва. Вони не можуть чи не хочуть зрозуміти, що тренер це наставник, але не виконавець своїх же настанов на полі. Хто був керівником будь-якого рівне, то знає, що виконання настанов, вказівок, планів залежить від ВИКОНАВЦІВ в більшій мірі, ніж від керівників. В нашому випадку. наші футболісти не повністю виконали настанови тренера (приклад наших захисників, особливо Забарного), тому команда програла. Ми не знаємо, які були настанови Реброва, але ми бачили, як грали виконавці цих настанов... Як результат, ми не їдемо на ЧС2026.
- 0
-
Шнёма Пейсахович Альдшуллер(sergant59)
- Наставник
03.04.2026 15:22
Ага.
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 15:30
Вірно. Але Ви знали чи думали, що так кепсько зіграє в цьому матчі Забарний? Я не думав (думаю, що і Ребров був такої думки)....
- 0
-
Шнёма Пейсахович Альдшуллер(sergant59)
- Наставник
03.04.2026 15:49
Не думав.
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 16:12
Якщо так, то (я не думаю, що Ребров їм сказав так грати) це змова проти тренера, тобто вони його плавили...
- 0
-
kunysivzi k(kunysivzi)
- Наставник
03.04.2026 17:01
Ніка! Що ви верзете? І найстрашніше те, що коли вам пан Пейсихович аргументовано пояснив, що ви помилились, ви стараєтесь все ж відстоювати свою думку. Так поступають слабаки, а не сильні і розумні!
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 17:22
ВЕРЗЕТЕ ВИ. Чао
- 0
-
Мр Эбенезер Дорсет, эсквайр(kna)
- Эксперт
03.04.2026 13:25
Оце лизнув Шевченку.
- 0
-
Alex Boban(sorin57)
- Наставник
03.04.2026 12:29
Дивує позиція самого Реброва, замість злитися, він сів під діркою в сортирі, щоб всі його обсирали. Прямо мазохіст намбер ван.
- 0
-
Сергій Авдєєнко(ASSA-D56)
- Эксперт
03.04.2026 09:48
Наступним тренером збірної України стане попередній, ЇЇ нинішній тренер збірної України. "Інтелігентний" голова УАФ не відважиться звільнити нинішнього ГТ. Це не його питання. Такі питання вирішує хтось інший.
- 2
-
Володимир: з Динамо назавжди(gvaavg)
- Эксперт
03.04.2026 09:33
І Ребров, і Шевченко "затрималися" в УФА і збірній. Результат, як кажуть - "на морді"... Тому заміна лише ГТ збірної питання з занепадом українського футболу, яким керують "наїздами з-за бугра", нічого не змінить. Як казав сантехнік, "усе прогнило, систему міняти треба".
- 3
-
NK14 ..............(evanikon)
- Наставник
03.04.2026 08:20
Очень точно сказано.
- 0
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
03.04.2026 00:47
Слышишь, детский тренер: а поведай-ка общественности, как ты обучаешь детей работать с мячом в движении, как ты учишь их бить по воротам на ходу, как делать передачи на ход в одно касание и как принимать их опять же в движении. А уж потом - бухтеть о "депрессивных личностях".
- -5
-
Leon L(u_kraini)
- Наставник
03.04.2026 01:32
І все-таки, Зеленка, вам потрібно дати якусь долю влади в керівництві, коли Шеву відправлять на вихід із Ребровим. Я б надав вам можливість бути у складі групи з контролю за дитячим футболом. Тому що тільки ви щоразу про це відзначаєте як знавець. Це без тролінгу.
- 2
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
03.04.2026 01:34
Накипело и наболело за много лет.
- -5
-
Leon L(u_kraini)
- Наставник
03.04.2026 02:43
Поважний Зеленка, не можна так.
- 3
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
03.04.2026 02:50
Тренеры обычно друг друга не критикуют, сохраняя политкорректность по отношению к коллегам по своему цеху. Ребров тренер не блестящий, но его команды кое-где все же побеждали, причем в разных странах.
- -6
-
Leon L(u_kraini)
- Наставник
03.04.2026 06:27
За дитячого тренера ми не знаємо нічого, а арт про Реброва 3 роки і керівництво Шеви знаємо. То хай вони обидва ідуть на вихід і це буде fair play. Може доді ви знайдете когось з наших хто грає вперед на випередження.
- 7
-
Efim
- Наставник
03.04.2026 10:27
- 4
-
Efim
- Наставник
03.04.2026 10:04
А Вы , я вижу , специалист во всём — и как детей тренировать , и как взрослую сборную готовить .
- 0
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
03.04.2026 13:15
Просто я комментирую специально для вас, минусастов.
- 0
-
Geels9
- Старожил
03.04.2026 11:32
Пора переходить к большому скачку ( как в Китае при Мао) или борьбе со старорежимным элементом ( как у Бендера). Здесь только один минус- появляется голод и разруха .
- 0
-
~ I n c o g n i t o ~
- Эксперт
02.04.2026 23:55
«Коли біля керма депресивна особистість — годі очікувати на результат» А коли цю депресивну особистість ще і кришують у найвищіх кабінетах українського футболу - тим більше
- 4
-
Valentin
- Начинающий писатель
02.04.2026 23:35
Не знаю усіх підробіць, але в мене е чітке відчуття, що під килимом е дуже помітний рух.
- 0
-
~ I n c o g n i t o ~
- Эксперт
02.04.2026 23:52
Але нажаль не той рух, який би нам усім хотілось...
- 1
-
Valentin
- Начинающий писатель
03.04.2026 04:09
Під килимом завжди не той рух, який би нам хотилось!)
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
02.04.2026 23:25
Какая-то психофантазия. У футбол играют футболисти, а проигрывает почему-то тренер, и все шишки на тренера, да пАтАму что заменить одного человека легче, нежели пол команды футболистов.
- -6
-
~ I n c o g n i t o ~
- Эксперт
02.04.2026 23:47
Тому що тренер відповідає за результат. Він вибирає тактику, схему, дає установи, і т д. Якщо команда не здатна перемогти, то в першу чергу винний тренер
- 3
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 00:32
А хто винний тренер чи футболісти, коли вони його "плавлять"?
- -4
-
Leon L(u_kraini)
- Наставник
03.04.2026 01:35
Тренер також, можете запитати у Челсі. Тільки не кажіть, що Реброва плавлять.
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:07
Це моє запитання, а не твердження. Читайте уважніше, будь ласка.
- 0
-
~ I n c o g n i t o ~
- Эксперт
03.04.2026 02:20
Чому ви вирішили що вони його плавлять? Просто не вміє він тренувати, не його це. І ніхто в цьому не винний, крім самого Реброва
- 2
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:07
Це моє запитання, а не твердження. Читайте уважніше, будь ласка.
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:44
А скільки разів він з ДК ставав чемпіоном України з футболу?
- 0
-
Efim
- Наставник
03.04.2026 12:24
Цікава думка . Плавлять тренера , щоб не їхати на ЧС ?
- 1
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:08
Це моє запитання, а не твердження. Читайте уважніше, будь ласка.
- 0
-
Сергій Авдєєнко(ASSA-D56)
- Эксперт
03.04.2026 11:55
~ I n c o g n i t o ~02.04.2026 23:47
- 0
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:12
Він, тренер, винний в тому, що згодився тренувати таку команду!!!
- 0
-
Ardel
- Читатель
03.04.2026 00:08
Сірожа собакасука, перелогінься
- 0
-
Андрій Волиняка(viva_la_gloria)
- Эксперт
03.04.2026 01:05
Так треба було замінити ''полкаманди'' в перерві. Для початку. А не просрати найголовнішій матч. Психофантазія в голові Реброва і його адептів. Може в чехів яскравіший склад? Чи в боснійців?)) Але вони їдуть на чемпіонат.
- 3
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:18
Я теж своїм очам не вірю, що ви таке написали....Замінити не під час гри (тренера ніхто не міняє під час гри), а взагалі!!! Треба все розжовувати. кошмареск!!!
- 0
-
Андрій Волиняка(viva_la_gloria)
- Эксперт
03.04.2026 14:29
Так Ви ж пишете, що винні футболісти, а не Ребров. То я повторю запитання: у чехів кращий підбір гравців? А в шотландців? Боснія Італію прибила! Так може там тренери нормальні? Чи це випадковість? Мені розжовувати нічого не треба, вже вся країна побачила, який з Реброва тренер збірної.
- 1
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:51
І ще буде буде дивитися, мабуть, років зо два. Тому що вирішуємо не, вболівальники, а його керівники, а їм видніше, вони " в деле"
- 0
-
Сергій Авдєєнко(ASSA-D56)
- Эксперт
03.04.2026 09:52
Nika Ивонов 02.04.2026 23:25
- 1
-
Nika Ивонов
- Эксперт
03.04.2026 14:46
Мене це не цікавить.
- -1
-
Сергій Авдєєнко(ASSA-D56)
- Эксперт
03.04.2026 15:46
Воно і зрозуміло.
- 0
-
Bilbo(bilbo)
- Начинающий писатель
02.04.2026 23:16
Прорывной характер Гаттузо не помог итальянцам...
- -2
-
Лаврентий Шиш(tihonya)
- Старожил
02.04.2026 22:55
"Не може бути тренером флегматична, врівноважена, заспокійлива та стримана людина."(C)
- -4
-
виталий шемуда(wdsh56)
- Эксперт
02.04.2026 23:11
Напевне ви погано знали Лобановського. Ці слова не про нього. Подивіться відео , де він до Еміратів зі стиснутими губами і кулаками.
- 1
-
dmitry dmitry(Dmitry55)
- Наставник
02.04.2026 22:39
Странно, что у депрессивного Реброва не было проблем в клубах. А Гаттузо как-то на депрессивного не похож.
- -1
-
Igor Shuster(shusterigor)
- Опытный писатель
02.04.2026 21:51
Так из за вас писаков люди становятся депрессивными люди бояться сделать ошибку это касается и игроков и тренеров!
- -8
-
Leon L(u_kraini)
- Наставник
02.04.2026 22:10
Ого, Ігор шустер, так ми програли через журналістів? Кім ви працюєте? Цікаво зрозуміти звідкіля у вас так «лагідна» оцінка.
- 4
-
Igor Shuster(shusterigor)
- Опытный писатель
02.04.2026 22:33
Працую і в футболі також
- -9
-
~ I n c o g n i t o ~
- Эксперт
02.04.2026 23:50
Ого. Ти усіх сектантів Сірожі перевершив, навіть зеленку)))
- 4
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
03.04.2026 00:55
Это же надо быть таким .... (а то забанят), чтобы так нагло врать.
- 1
-
Алексей Бурлаченко(Alejandro9)
- Эксперт
02.04.2026 23:54
Сергей Станиславович, снимите маску, мы вас узнали))
- 0
-
Ardel
- Читатель
03.04.2026 00:09
Серьога, харош камєнти - вихаді на связь
- 0