Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс прокоментував гучний трансфер клубу: нагадаємо, вчора «біло-сині» оголосили про підписання нападника П’єра Мунгенге, який є вихованцем ПСЖ та виступає за юнацьку збірну Франції.
— Ігоре Михайловичу, вітаємо з підписанням новачка. Розкажіть, як вдалося переконати П’єра Мунгенге перейти в «Динамо»?
— Я особисто займався цим трансфером. Три тижні напруженої роботи, день за днем. Скажу, що нам дуже пощастило. За цим хлопцем полювала більшість клубів Ліги 1.
Я запросив Мунгенге до Києва. Він приїхав на три дні зі своїми агентами та представниками родини. І нам зіграло на руку те, що в ці дні не було обстрілів. Це відіграло ключову роль. Дай Боже, щоб хлопець заграв у «Динамо» і все було добре.
— Що саме ви говорили Мунгенге та його батькам? Адже всі розуміють, що через війну рівень УПЛ об’єктивно знизився і зараз поступається французькому чемпіонату.
— Я сказав, що в «Динамо» він зможе побудувати гарну кар’єру. Треба ж із чогось починати. Ми показали йому базу, розповіли історію клубу. Інфраструктура «Динамо» справила на Мунгенге величезне враження. Ми привезли його в Україну на моїй особистій машині, три дні водили його по Києву, показували місто. Хлопець побачив, що життя в столиці, незважаючи на війну, триває.
— Трансфер Мунгенге дорого вам обійшовся?
— Повірте мені, він обійшовся не менше, ніж якби я купив топового гравця.
— Хто вам запропонував Мунгенге?
— На «Динамо» вийшли французькі агенти, з якими я добре знайомий ще з тих часів, коли купував Юнеса Беланду. Вони не дуже вірили, але сказали: «Спробуй». Чесно кажучи, я сам не вірив, що ми можемо підписати гравця ПСЖ, але вступив у переговори і зрозумів, що можна спробувати. Ми вчепилися в Мунгенге мертвою хваткою. Сіли за стіл переговорів з батьками, з агентами, і все вдалося.
— Ви берете його відразу під основу? Як тоді бути з Матвієм Пономаренком?
— Так, ми беремо його під основу. А конкуренція повинна бути обов’язково, ви ж маєте це розуміти.
— А що щодо самого Пономаренка? Його продаж зараз розглядається?
— Поки що Пономаренко не продається. Ми на нього розраховуємо.
— На які ще позиції в «Динамо» чекати підсилення найближчим часом?
— Хочемо підписати правого захисника і, можливо, ще когось у середину поля. Поки розглядаємо варіанти. Нам треба реально підсилитися, щоб потім гравці не тікали при першому ж «шахеді», що летить.
Нам зараз дуже важко запрошувати молодих та перспективних іноземців — треба оточувати цих хлопців теплотою і турботою. Ось, наприклад, Джастін Лонвейк. Я за нього платив майже 3,5 мільйони. А потім його мама телефонує і плаче, бо біля бази впав уламок на поле. Просила відправити сина назад додому. Зараз він трохи подорослішав і вирішив повернутися. Я ж не можу просто купувати гравців і викидати гроші на вітер, якщо після першого прильоту футболіст збере речі і поїде з України. Треба дуже грамотно підходити до трансферів, як ми зробили це з Мунгенге.
Андрій Піскун
-
xacan basten
- Наставник
26.06.2026 22:32
Так треба завжди робити!!
- 0
-
Dmytro Romanchuk(dmitriy-romanchuk)
- Начинающий писатель
26.06.2026 15:14
Ігор Михайлович вирішив показати всьому скаутському відділу як потрібно проводити переговори. Наступним кроком може бути «я тренував сам, 9 місяців напруженої роботи і ми виграли чемпіонат»
- -1
-
Зеленка™ (со Стены) *
- Эксперт
26.06.2026 14:19
Надеюсь, не перетрудились? Впрочем, всегда можно расслабиться. Например, где-нибудь в Монако :).
- 0
-
Тарас Середюк
- Опытный писатель
26.06.2026 12:21
вывод только один: у Игоря Михайловича в этот вечер карта шла, а вот у агентов - не шла.. Так и оказался у нас Мунгенге
- -2
-
Олександр
- Наставник
26.06.2026 09:25
Сподіваюсь він заграє, але якщо Мотя його обставить, тоді вже Українця доведеться Суркісу возити на своїй машині
- 0
-
Александр Д(AN-505)
- Наставник
26.06.2026 01:20
Чи не рано пан Суркіс хвалиться, бо ще невідомо чи заграє цей хлопець? Хоча, може, він поспішає, бо невідомо чи не втече П'єр від першого обстрілу?
- -1
-
Eugene Smart(eugene01)
- Наставник
26.06.2026 04:37
А селекційна служба у нас Бленуц шукає.
- 0
-
Old John
- Старожил
26.06.2026 07:00
Щось мені здається,що як раз Бленуце і був особистистим " досягненням" ІМС,бо були і рекомендації Луческу,і мутна схема підписання...
- -1
-
OleRo O(Oler)
- Эксперт
26.06.2026 09:11
Селекцією по Франції займається сам суркіс, бо має своїх агентів. За роки в Монако може і французьку вивчив)
- -2
-
Вiктор Миколайович(vitec)
- Старожил
25.06.2026 23:01
Ігор Суркіс: «Я особисто займався трансфером Мунгенге... Я сам не вірив, що ми можемо підписати гравця ПСЖ, але вступив у переговори і зрозумів, що можна спробувати
- -2
-
Андрей Влас(vlas_vlas)
- Опытный писатель
25.06.2026 21:55
Уже был один нападающий с Реала!
- -3
-
Халк Беннер(tsampa71)
- Опытный писатель
25.06.2026 20:41
Цікаво вони його придбали -- поки не було обстрілу. Як це по-сурковскі) Остап, ти наш, Бендер))
- -1
-
OleRo O(Oler)
- Эксперт
25.06.2026 17:50
Він колись так Жерара Ульє підписав, все погодив у Франції, але в останній момент дружина француза відмовила чоловіка і він не поїхав
- -1
-
Михаил
- Старожил
25.06.2026 16:45
Когда то было почти такое с Диалло. Капитан сборной и оказался пшик.
- -1
-
Yuriy(ExplorerYG_fkDK)
- Эксперт
25.06.2026 18:07
Андре, когда то играл в одной связке с Неймаром
- 0
-
iet iet(iet)
- Эксперт
25.06.2026 15:15
То был один Пономаренко в форме, теперь оживился Герреро и купили Мунгенге (трое на одну позицию). Опять гемморой!
- 0
-
Gector Kyiv(Maksimus77)
- Старожил
25.06.2026 15:05
Ще не відомо, як він поведе себе після першої ж масованої атаки, не відомо як він заграє, чи заграє в принципі, не забувайте що цьому гравцю всього 18 років, а Суркіс за кілька років провів трансфер і рахує що це героїчна подія.
- -1
-
Arte-2112. Arte-2112.(Arte-2112)
- Эксперт
25.06.2026 15:02
Игорь Михайлович, этот трансфер в лучшем случае на перспективу! А ведь сезон юбилейный, пора реально укреплять состав, хорошими футболистами.
- -2
-
Alexsander Zhma(Alexsandr_)
- Старожил
25.06.2026 14:58
Цікаво , а що трансфером Бленуце займався не ІМС?
- -1
-
011010010001
- Наставник
25.06.2026 20:11
Шовковский же. Биловара вернул тоже он.
- 0