Події відбуваються дуже стрімко і несподівано. Нажаль не вистачає вільного часу для того, щоб своєчасно і якісно реагувати на всі події. Тому останні роботи все більше схожі на дайджест, або на якісь підсумки тижня. Особисто мені таке не до вподоби. І я хотів би обговорити кожну подію окремо. Тим більш, що вони всі дійсно заслуговують на прицільну увагу.
Та все ж черговий дайджест.Про збірну багато аналізувати не хочеться. Варто просто подивитись вхідні моменти, що проти нас грала команда із значно майстернішими виконавцями. Та ще й грала дома. Це як головний вхідний фактор. Наші гравці не такі і погані. Та й колектив у збірної зараз дуже молодий. Більшість молоді робить лише перші кроки у великому футболі. А запасу міцності по ветеранам вже не так багато, бо одне покоління пішло, а в іншому вибір є, та не такий великий. До того ж рівень чемпіонату впав, а легіонери практики не мають. Тобто за всіма вхідними факторами ми не отримували рівного протистояння. Що вийшло? Програли. По суті гра була рівною і ми мали можливість не програти. А чого всі очікували? Я от почитав, і у мене склалось враження, судячи з коментарів, що ми повинні були виносити суперника на його полі. Але ж ми знаємо, що коли ти слабший, то перемогти можна виключно не за грою, а лише відстояти свої ворота і спіймати суперника на помилці. Матч не дав радощів, але він показав інше, що навіть із такими складними вхідними факторами ми маємо можливість здобувати залікові пункти у матчах із суперниками якіснішими від нас за складом. Україна показала, що дома, за своєї публіки, ми можемо перемогти Хорватію. І це головний висновок від цього матчу. Бо ж насправді головний вхідний фактор залишиться сталим, у нас зараз великі проблеми не із тренерським штабом, у нас банально бракує кваліфікованих гравців у всіх лініях для рішення важких задач. Повернення Хачеріді в першу команду відбулось під випробовування, вперше публічно, нової ігрової схеми. Можна сказати відверто, що придбання Пантіча і Кадара наштовхували на певні роздуми. Дійсно зараз в команді дуже багато центральних захисників. При цьому не такий великий вибір флангових. До того ж легко побачити, що Очігава і Кадар, Лук’янчук і Пантіч – типові гравці під схему у три центральні. До того ж Морозюк і Антунеш – типові латералі. Такі собі швидкі флангові гравці, які вміють працювати на атаку, мають навички захисників, та все ж не є такими вже надійними при грі в обороні. Саме тому три центральних дають можливість якісніше страхувати зони. До того ж за потреби замість флангових латералів можна зіграти вінгерами. Це можливо і послабить оборону, та дасть значно більше атакувальної варіативності. Чи готове Динамо до нової схеми – покаже час. Не факт, що нова схема буде в цьому сезоні у офіційних матчах випробовуватись. Та є переконання в тому, що тренерський штаб шукає і пробує тактичне різноманіття. Бо ми нарешті цієї весни почали бачити гру у два форварди. Ще не так часто, лише за потреби, та все ж побачили. Так само і гра у 3 центральні. Варіативність дуже важлива.
І на цьому фоні знову піднялось обговорення майбутнього Динамо. Ця затерта до дір тема Реброва. У нас давно є декілька течій. Є фанати звільнення Реброва, звільнення всіх у Динамо, зміну власника… тобто за глобальні зміни. Зрозуміло, що в середині течій у кожного свої думки. Не всі думають так глобально. Хтось виключно за зміну Суркіса, хтось за зміну виключно менеджменту, а хтось виключно за зміну Реброва. Так само і серед тих, хто є прибічником терпіння. І аргументація досить проста. Ми можемо легко побачити Ярмоленко, Гармаша, Хачеріді. Сучасні лідери Динамо були одночасно введені у першу команду у дуже молодому віці. І вони стабільно отримували практику, а гра була далекою від ідеалу. Ми всі пам’ятаємо звільнення Газзаєва. Та всі ж тепер розуміють, що виключно завдяки йому у України з’явились талановиті гравці, які зуміли реалізувати себе в дорослому футболі. І от зараз ми бачимо як ціла плеяда молодих гравців поступово входить до першої команди. Не всі вони заграють. Та все ж ми бачимо стабільний вхід 4-5 молодих гравців до першої команди. Молоді потрібен час для адаптації, набуття стабільності у грі. Молодий гравець може провести сильні окремі матчі, або відрізки у грі, а потім провести невиразні 3-4 матчі, нестабільні місяці, навіть сезони. Та в цьому є суть довіри і зростання. Якщо тренер бачить і довіряє, то молодь стає сильнішою, а командна гра якіснішою. Та дійсно входження до основної команди 4-5 дуже молодих хлопців обов’язково призводить до провалів, як це було у Кропивницькому. Тут треба вирішувати кожному для себе. Якщо бачиш перспективу у молоді, то варто терпіти. Якщо ж хочеш одразу результатів і гри, то терпіти не варто. Можливо варто змінити ту команду, за яку вболіваєш.
Останнім, про що я хотів би сказати декілька слів, є вчорашня новина про Даніло Сільву. Я погоджуюсь із тими, хто вважає, що не можна так ставитись до гравців, які 7 років віддали команді. Та ми знаємо, що чомусь в Динамо це вже давня біда. Не так давно читав в’ю із Максом Шацьких, де він згадав, що його не випустили в останньому матчі. І він такий далеко не один. І він, і Гусєв, і СаШо, і багато інших гравців так і не отримали можливість провести останній матч за ту команду, якій віддали значну частину свого спортивного життя. Для бренду Динамо таке ставлення до своїх легенд недопустиме. А Даніло Сільві я дякую за всі роки в Динамо, за руку на серці під час виконання Гімну України і бажаю здоров’я і гарного продовження кар’єри.
Дякую за увагу!
-----------------------------------------------------------
Спецом глянув склад у Кропивницькому - думав, може я щось забув:
Рудько, Кадар, Віда, Пантич, Морозюк, Гармаш, Рибалка, Буяльський, Гонсалес, Ярмоленко (к), Бєсєдін
Хто ж ці 4-5 дуже молодих хлопців?..
Дуже молоді хлопці? Я понимаю, что есть гении, а есть таланты. Моцарт начал писать музыку в 5-6 лет. Пеле на чемпионате мира в Швеции выиграл в 17 лет. Наш Шевченко в 1997 году разнёс барселону в 21 год. Какие отмазки для 25-летних игроков могут быть? Имею ввиду нападающих. Полузащитники, защитники, вратари могут быть более возрастные. Но рвать вражескую оборону должны более молодые. Есть уникумы - Месси, Роналду, Ибрагимович. Это бриллианты мирового футбола. Но ведь и своих нужно искать. Для этого нужна структура спортшкол, хороших тренеров, ну и денег расходуемых с умом, а не разворовываемых.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
З Сілвою повелися якраз по-людськи і згідно контракту. При чому всі сторони задоволені. Крім Вас:)
По всем пунктам полная чушь и абсолютное не понимание футбола.
Остановлюсь на последнем. А как поступили с Данило Силвой ?!? Вылечили и по обоюдному согласию разорвали контракт. А что надо было делать, если он полгода не играет....потом выйдет на 15 минут и снова вылетает на полгода. Нужно было сказать спасибо за 7 лет в клубе и идти дальше.
Задолбали уже эти нытики... .
По поводу глобальных надежд на молодежь есть сомнения.
Но опять же все относительно - если замахиваться выиграть ЛЧ или ЛЕ - то тут мы далеки от цели как от луны. Если задача выиграть ЧУ то тут даже такой состав может дать надежду особенно в связи с тем, что у нас уже состав обновляется, а у шахтера ведущие легионеры еще не разбежались, но как только они либо закончат выступать, либо перейдут в другие клубы тут думаю у нас появится определенный шанс на победу в ЧУ
А теория о том, чтобы собственными воспитанниками взять ЛЧ - это утопия. Без огромных денег и легионеров это иллюзия.
Динамо Киев Бавария 1999 3-3
Александр Шовковский (В) (воспитанник ДК)
Александр Хацкевич (белорус)
Александр Головко (К) (воспитанник Таврия)
Владислав Ващук (воспитанник ДК)
Юрий Дмитрулин (воспитанник ДК)
Каха Каладзе (грузин ДТбил))
Валентин Белькевич (Динамо Минск)
Сергей Ребров (воспитанник Шахтер)
Андрей Гусин (воспитанник Карпат - по большому счету)
Артем Яшкин (воспитанник Шинника)
Василий Кардаш (воспитанник Карпат)
-------------------
По итогу три своих воспитанника - остальные по сути легионеры или из других клубов
Так, что теория таки хромает своих воспитанников кот наплакал остальные сливки с бывшего СССР - кроме того нужно помнить, что в середине 1990-х наши футболисты еще играли за 3000 долларов в месяц, сейчас об этом можно не мечтать - любой мало мальски перспективный рванет за рубеж еще в 19 лет
Я уж молчу о том, что качественной и стабильной молодежи на горизонте пока не видно
А если еще учитывать цены на качественных легионеров уж никак без денег причем больших не обойтись
Футбол сейчас это бизнес - и в нем большие деньги и нет волшебных рецептов полуфиналов ЛЧ без вливаний денег.
Стосовно команди, яка виграла ЛЧ своїми вихованцями, то це всім відомий Аякс у 1995 році із Нванко Кану, Давідсом, Клюйвертом, Зеєдорфом, братами де Бурами... у тій команді середній вік був 21 рік, та ціла група гравців мала вік 18-19 років. І більшість гравців стали зірками світового футболу.
А разгадка очень простая в ЕС все футболисты перестали считаться легионерами и после этого топ-клубы стали сборными мира. До этих времен как не странно и Стяуа и Цервена Звезда доходили до ЛЧ. Потому, что на поле разрешалось иметь не более 3 легионеров. После отмены этого запрета - все бедные клубы были ограблены богатыми и "эра своих воспитанников" резко закончилась. Все даже перспективные раскупаются топ клубами.
Так, что подходить к новым условиям со старыми мерками неправильно - не те условия. Сейчас всех футболистов из того же Аякса выкупают в самом раннем возрасте если видят хоть какую-то перспективу поэтому в победителях ЛЧ ходя топ-клубы.
Кстати о составе и воспитанниках даже в том звездном Аяксе 5 футболистов не собственные воспитанники.
Блинд - Спарта
Зеедорф - АС80
Финиди Джорж - нигерия
Литманен - финн
Овермарс - Эпе
Потому даже при преимуществе своих воспитанников - 5 сторонних футболистов причем высокого класса
При этом им противостояла команда Милан где из иностранцев, читай легионеров, только Звонимир Бобан. Сейчас о таком только мечтать любая команда - сборная легионеров.
А по поводу Реброва - так в Динамо он попал сформировавшимся футболистом в 1992 году (19 игр 10 голов за Шахтер) Потому "воспитанник" как то не подходит - скорее футболист из одной команды перешел в другую. А в УОРе или Шахтере донецком он вырос непринципиально к сути обсуждения.
-----------------------------------------------------------
Спецом глянув склад у Кропивницькому - думав, може я щось забув:
Рудько, Кадар, Віда, Пантич, Морозюк, Гармаш, Рибалка, Буяльський, Гонсалес, Ярмоленко (к), Бєсєдін
Хто ж ці 4-5 дуже молодих хлопців?..
учетная запись этого пользователя была удалена
(відгомін вчорашнього дня) :-)