Третій повноцінний сезон Сергія Реброва на чолі «Динамо» виявився не таким триумфальним, як два попередніх. У перші свої сезони Сергій Станіславович, як сумлінний студент, здавав практично всі свої іспити на максимальну оцінку. Здавалося, що два чемпіонства, перший після Лобановського вихід до плей-офф Ліги чемпіонів, дві перемоги в Кубку України дарували Реброву безмежний кредит довіри від вболівальників та власників клубу.
Але виявилося, що ця довіра швидко була з’їдена інфляцією викликаною деградацією гри київського «Динамо». Головному тренеру киян не вдалося зупинити цей процес регресу. Давайте спробуємо розібратися в причинах деградації та відповімо на питання чи було достатньо в Сергія Реброва ресурсів для запобігання падіння?
Причина перша. Втрата кваліфікованих виконавців. Згідно оцінки всезнаючого transfermarkt кияни за три роки зменшили потенціал свого складу більше ніж в два рази.
Оціночна вартість гравців «Динамо» та "Шахтаря" в млн. € по сезонах
2013/14 164,1 156,7
2014/15 127,2 184,5
2015/16 131,33 140,7
2016/17 74,15 107,3
Протягом років роботи Сергія Реброва в якості головного тренера кияни втратили практично всіх кваліфікованих легіонерів – команду покинули Браун Ідейє, Бенуа Тремулінас, Джермейн Ленс, Д’ємерсі Мбокані, Юнес Беланда, Мігель Велозу, Александар Драгович, Лукаш Теодорчик, Даніло Сілва, Жуніор Мораєс.
Поповнення динамівців за ці роки було дуже скромне. Лише трансфери Дерліса Гонсалеса, Віторіно Антунеша, Жуніора Мораєса та Миколи Морозюка можна вважати в якійсь мірі вдалими. Інші новачки клубу, які в переважній більшості були вільними агентами, розчарували. Апофеозом став трансферний провал киян перед початком цього сезону. Артем Громов та Олександр Гладкий виглядали просто жахливо і ще до завершення сезону покинули команду. При цьому, вивільняючи місце під Гладкого, динамівці прийняли дивні рішення відпустити в оренду Лукаша Теодорчика та Артема Кравця, через що потенціал киян в атакуючій лінії значно зменшився.
Динамівці на цьому не зупинилися і запросили до клубу захисників легіонерів Кадара та Пантича, які за своїм рівнем не відповідають мінімальним вимогам до гравців «Динамо».
Що міг зробити Сергій Ребров? Віра в те, що Сергій Ребров здатен приносити результат без трансферного підсилення підвели президента клубу Ігоря Суркіса. І справа тут не в економності, а в небажанні дивитися на кілька кроків уперед. Невдалий сезон може пренести значні втрати, як у фінансовому плані в разі непотрапляння до Ліги чемпіонів, так і в ігровому, через необхідність будувати практично нову команду.
Сергію Реброву не вистачило аргументів, щоб переконати президента клубу знайти фінансові резерви, щоб якісно підсилитися перед початком сезону. Тим більше, що ці інвестиції виглядають значно приваблівіше ніж у націоналізований Приватбанк.
Судити Сергія Станіславовича за те, що він не наважився піти шляхом Рауля Ріанчо не варто. Цей невдалий рік був не менш корисним для становлення Реброва, як тренера, ніж триумфальні попередні. Інша справа, чи буде в найуспішнішого після Лобановського тренера «Динамо» шанс завершити це становлення - питання відкрите. Приклад, Олексія Михайличенка в усіх перед очима.
Причина друга. Втрата мотивації провідними виконавцями. Цю причину Рауль Ріанчо озвучив президенту клубу Ігорю Суркісу ще влітку минулого року. Саме тоді ЗМІ намагалися визначити прізвища чотирьох невідомих, яких іспанець запропонував виставити на трансфер. Ігор Михайлович вирішив розпрощатися з самим Раулем. У результаті динамівці провалили сезон, а список тих хто допустив деградацію в своїй майстерності нараховує вже більше чотирьох прізвищ: Євген Хачеріді, Сергій Рибалка, Євген Макаренко, Дерліс Гонсалес, Віталій Буяльський, Микита Бурда, Вітаріно Антунеш. Тай інші виконавці особливо не прогресували. Сергію Реброву не вдалося зберегти творчу робочу атмосферу, яка панувала в команді в перші сезоні роботи на чолі команди. Причин цього достатньо. Загальна демотиваційна ситуація в українському футболі. Втрата гравців та тренера, що були здатні підтримувати дану атмосферу в команді: Ленс, Велозу, Драгович, Гусєв, Шовковський, Теодорчик та Рауль Ріанчо. Недостатня повага тренерської роботи з боку президента клубу.
Самому Сергію Станіславовичу ще не вистачає харизми, щоб самотужки виправити такий стан справ. Критикувати його за це можно, але необхідно розуміти, що тренерів, які можуть перемагати такі обставини не так багато в світі.
Причина третя. Неповага президента клубу до тренерської роботи. Незважаючи на слова про повну довіру до Сергія Реброва, справи президента клубу стверджували про інше. Небажання втрачати кошти на підсилення, при цьому очікування максимальних результатів. Звільнення Рауля Ріанчо. Не вирішення питання продовження контракту Реброва та не узгодження з головним тренером стратегії розвитку клубу.
Справу повинні роботи професіонали, а обов’язки власника клубу знайти таких людей. Приклади, Ахметова та Ярославського чомусь не надихають Ігоря Михайловича.
У перші два роки роботи Ігор Суркіс довзолив Реброву та Ріанчо будувати свою команду, чому на третій рік президент відмовився від політики, що приносила переможний результат є загадкою. Мабуть, успіхи вдалих двох років запаморочили голову. У підсумку Ігор Михайлович протягом року позбавився двох головних творців тих переможних сезонів. Не важко зробити висновок, що дві перші причини витікають з третьої.
Висновки. Сергій Ребров чесно виконував свою справу. Йому вдалося повернути систимний підхід до побудови гри команди. Звісно, це не була настільки новаторська система, як в Лобановського-Базилевича, яка випереджала час років на 20-30. Разом з Раулем Ріанчо Ребров намагався впровадити систему гри, яку презентувала світу каталонська «Барселона» біля десяти років тому.
Повернення «Динамо» на рейки сучасного футболу миттєво принесло результат: кияни перервали гегемонію «Шахтаря» на внутрішній арені, показували конкурентноздатний футбол у європейських кубках. Іспанський підхід торкнувся академії та молодіжних команд. Здавалося, що дотримання цього напрямку руху дозволить «Динамо» з часом знову стати гідною силою в європейському футболі.
Але Ігор Михайлович вирішив, що системний підхід не для киян. «Динамо» повертається в часи інтуїтивного футболу. В світі вони завершилися десь в 50-х роках минулого століття. Ребров і Рауль Ріанчо пішли. Йдуть іспанські фахівці з молодіжних команд та академії. Сподіваємося, що не все впровадженне ними буде демонтовано.
На уболівальників «Динамо» чекають чергові не легкі часи. Ми всі стаємо свідками чергової серії серіалу «Динамівські серця на марші». Олександр Хацкевич та Олег Лужний були непоганими футболістами, але на сьогодні це не ті фахівці, які здатні досягти прогресу з такою командою, як «Динамо» Київ. У найближчий час про футбол тої якості, яку демонстрували кияни під керівництваом Сергія Реброва можна буде тільки мріяти.
Побажаю Сергію Станіславовичу продовжити йти шляхом становлення в тренерській професії. Впевнений, що він ще повернеться до «Динамо». А прихильникам киян залишається чекати чергового осяяння президента клубу Ігоря Суркіса, який запросить до клубу гідного тренера. Думаю, що події найближчого часу будуть його до цього підштовхувати.
купили Мехмеди, Рафаэля и пр., если не ошибаюсь Лямов на 40 и где они? Зажигают в бундеслиге и в других чемпионатах.
2. Ребров потерял контроль над командой. Если у игроков пропадает мотивация, это тоже косяк тренера.
3. Ребров оказался слишком слабым, чтоб вбить Суркису в голову, что клуб в целом нуждается в большом реформировании.
Вот и все мои претензии к Реброву. Что-то можно списать на недостаток опыта, что-то, скажем так, на "эффект Суркиса". Я поддерживаю уход Реброва, но главное зло для Динамо сейчас отнюдь не он. Рыба гниет с головы, и гниет с каждым годом все сильнее.
2. Мотивація. 90 % українських футболістів морально-слабкі люди, які до того ж були остаточно зіпсовані великими коштами.
3. Не думаю, що на Землі знайдуться люди, які здатні щось вбити в голову Ігорю Михайловичу. Хіба що якийсь гіпнотизер-ілюзіоніст.
Это - путь в никуда!
--------------------
динамівці прийняли дивні рішення відпустити в оренду Лукаша Теодорчика та Артема Кравця, через що потенціал киян в атакуючій лінії значно зменшився.
-------------------
Тоже мне бином Ньютона по поводу аренды Теодорчика и Кравца - их зарплату Суркис платить или не может или не хочет судя по тому, что случилось со всеми дорогими легионерами - или аренда, или продажа. Теодорчик и Кравец в том же ряду - разгрузка зарплатной ведомости.
Итого 2 млн
-----------
Одна победа 1,5 млн - перекрыть не получается, как итог - бегала вся команда, а деньги получит только Теодорчик?
------------------
Про то, что ЗП Кравца больше Гладкого можно даже к гадалке не ходить. Его контракт подписывали в "сытые" годы, а Гладкого брали свободным агентом когда финансы уже были далеко не те.
Он про Макаренко который 50 матчей сыграл за основу и то ходили слухи про 500 тыс зарплаты.
--------------------------------------
Суркис когда то озвучивал циферку бюджета в хорошее время 50 млн. В год когда мы вышли в 1/8 мы заработали 23 млн - и это был супер год. В другие года намного меньше.
---------------------------------
Тобто він був тріумфальним, але не настільки як попередні?..
Мда-а-а...
Сьогодні, 09:20
Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на офіційний сайт "Динамо".
"З Сергієм Станіславовичем у мене в понеділок відбулася розмова. Якщо ви помітили, я не оголошував про його відхід, в надії на те, що у нього вистачить сил і мужності продовжити роботу в київському "Динамо". На нього останнім часом чинився великий тиск.
Сергій Станіславович чесно і дуже якісно робив свою роботу, завоювавши п'ять титулів. Коли я йому довіряв пост головного тренера, був величезний ризик. Як з мого боку, так і з його. Не маючи досвіду такої роботи він, засукавши рукави, взявся за справу. У перший же сезон виграв Кубок України, потім чемпіонат і Кубок, знову чемпіонат, Суперкубок України. Це все за три роки.
Як часто трапляється у футболі, останній сезон виявився невдалим. Але я можу зрозуміти тренера, при цьому неодноразово пропонуючи йому продовжити контракт і, разом з ним, розпочату справу.
Дай Бог, щоб у футболі і в тренерському цеху були такі порядні люди, як Сергій Ребров. Всі тримаються за свою роботу, працюють поки працюється, незалежно, дадуть вони команді результат, чи ні. А Ребров настільки любить київське "Динамо", настільки проникнуть серцем до клубу, що оцінивши всі "за" і "проти" прийняв рішення взяти паузу.
Наскільки розумію, щоб відпочити, побути трохи зі своєю сім'єю. Відверто кажучи, до останнього моменту чекав, що у нього з'являться додаткові сили, адреналін, і він, засукавши рукави, продовжить будувати команду. Адже Сергій Ребров зробив дуже багато. Завойовані титули я перерахував, а крім них - в клубі "Динамо" вибудував вертикаль, яка сьогодні дає можливість говорити про те, що у нас є майбутнє.
Всі наші команди, починаючи від U-14 і до U-17, знаходяться на перших місцях в турнірній таблиці. Команда U-19 два роки поспіль виграє чемпіонство, так само як і команда U-21. У нас є молодь, є перспектива, в майбутнє ми дивимося з оптимізмом.
Природно, на мене сьогодні лягає величезний тягар відповідальності, щоб не зруйнувати все те, що великими труднощами будувалося Сергієм Станіславовичем і його помічниками Вісенте Гомесом, Сергієм Федоровим, Михайлом Михайловим. Величезна подяка Раулю Ріанчо, який два сезони працював у тренерському штабі і допомагав у становленні Реброва як головного тренера.
Мене Сергій Станіславович чесно попереджав, що цей сезон буде дуже важким, тому що можливостей посилити команду, за певними обставинами, зараз не буду говорити якими, не було. Я перед ним знімаю капелюх і кажу величезне спасибі!
Двері "Динамо2 для нього завжди відкриті, ми завжди його чекаємо. Не має значення, в якій якості.
У найближчі дні я оголошу, хто очолить київське "Динамо". Новий тренер розповість, якою він бачить свою роботу, як буде функціонувати клубна вертикаль. Природно, перед новим тренером буде поставлена задача повернути в Київ чемпіонство, потрапити в Лігу чемпіонів і показувати прогрес в грі.
Вважаю, Сергій Ребров залишив хорошу, боєздатну команду. Так, можливо, потрібно десь посилитися, підтягнути резерви. Сьогодні ми повинні з оптимізмом дивитися в майбутнє. Це краще, ніж Сергій Станіславович погодився б підписати контракт, і в силу якихось причин у нього б не вийшло.
Той вантаж з боку лже-експертів, які нікого не тренували і нічого в житті не добилися після своєї футбольної кар'єри, не буду називати прізвища, вони самі прекрасно все розуміють, які тільки сидять і мудрують по неділях в телевізорі, напевно в тому числі довели його до такого стану, що він вирішив взяти паузу.
Але я впевнений, його тренерська кар'єра в самому розквіті. Сергій Ребров всім доведе, що він не тільки був великим футболістом, але і стане великим тренером", - сказав Суркіс.
С таким президентом ни один опытный тренер не станет сотрудничать окромя динамовских сердец.
юрій - Читатель 01.06.2017 11:00
Ребров пішов.Дуже шаную і поважаю цю людину. Чому пішов? Скорше за все знесилився, не витримав напруги. Ніколи не повірю, що таку манеру гри нашої любої команди він хотів збудувати. Питання в тому, що Динамо К. це бренд і підвищені вимоги до результатів, ситуація в команді зараз склалася такова що треба було проводити перебудову. І Ребров все це почав робити. однак нам всім, прихильникам динамівців, друге місце це крах, програші Шахтарю це трагедія. І Сергій Станіславович і сам це відчував, йому також це болить. Ви подивітьсяна його обличчя. Рік-два назад це був молодий чоловік. а зараз сивий із знесиленим видом чоловік. Гравцям яким за віком вже давно за 20-ть тренер не поставить удар, не навчить швидко приймати рішення, тут все повністю залежить від них самих, від їх прагнення, від їх бажання знаходити у своїх діях помилки, а вони (гравці) чомусь вважають себе великими майстрами, що сплять і бачать себе у Англії чи Іспанії. Наприклад. як хвацько увірвався у наш футбол Циганков: злий. настирний, з непередбачуваними для суперників діями, який мав точний та сильний удар з обох ніг, гравець -ну, просто мрія, а не гравець! Але,що ми бачимо у його грі зараз? Перше це червоне від втоми обличчя, буквально після 40хв гри. Що треба б йому робити? Працювати над своєю витривалістю, набирати собі м’язи, силу. Зараз йому, як, доречі, і усім киянам, не вистачє зарядженості на атаку,не має впевненості у собі. І ще одне, - вся команда в обороні і особливо в атаці, грає так,що складається враження, що у них на тренуваннях такі ситуації не відпрацювуються. А ці передачі назад, обережність в атаці викликає роздратування. Футбол - гра в якій перемогає той хто більше забиває у одній конкретній грі, а не той хто менше пропускає у чемпіонаті. Ми, вболівальники, самі ж футболісти та й тренери радіємо не тому. що не пропустили гол (маю на увазі не пробиття пенальті у наші ворота), ми всі радіємо голу забитому у чужі ворота. А у нас зараз навіть вболівальники на стадіонах не кричать: "шайбу". "шайбу"! Як хочеться бачити у динамівців спортивну злість, зарядженість на гол,на атаку1 А не це нудотне перекачування м’яча біля своїх воріт, Як хочеться бачити стрімкі атаки, які б обов’язково завершуються ударами по воротам противника, як це було у кращі часи Динамо К. Що ж, хоч у народі і кажуть, що "дурень думкою богатіє", але чекаю на красиві голи, на швидкі комбінації,на надійну і впевнену гру в обороні. СЛАВА ДИНАМО КИЄВ!!
так от: ніхто з них сезо не провалив
Ріанчо просто хотів викинути тих ,хто особисто йому не подобався
Ситуація мені чимось нагадує ту, коли ми на своєму полі в першому матчі кваліфікації влетіли туркам, зняли тренера, поставили Сабо і тут же на виїзді виграли 2-0! А потім команда потихеньку почала розвалюватися.
Можливо, основною заслугою ТШ Реброва було те, що при них команда вийшла з пригніченого морального стану, при якому перебувала при Блохіну (все-таки, гравці не раз казали, що з Блохіним дуже важко...) + спад в Шахті, викликаний зміною обстановки + розвал Дніпра і Металу. А далі відсутність дисципліни (тут згадаю і кидання Ярмолою пляшки по Реброву і численні конфлікти гравців з Ребровим, і його мямлення "ну, рєбята..."
Мені здається, зараз в Динимо треба жорстку руку типу Максимова. але як багато вже , мабуть, подумали - хто я такий, щоб радити Суркісу...