Як повідомляється на сайті Сенату США, два дні тому, в четвер, американські конгресмени-демократи Роберт Менендес, Бен Кардін та Джин Шахін разом з колегами-республіканцями Джоном Маккейном, Ліндсі Гремом і Корі Гарднером внесли в Конгрес законопроект, який посилює пакет антиросійських санкцій з боку США.
Документ отримав назву «Акт 2016 року про захист американської безпеки від кремлівської агресії». Тобто, законопроект – це фактично нове підсилення санкцій, прийнятих Конгресом ще в 2016-му та в минулому році (і які ні Обама, ні Трамп не змогли заветувати).Серед ключових пунктів представленого демократами і республіканцями законопроекту – нові санкції відносно політиків, олігархів і членів їх сімей, а також людей з усього світу (не лише громадян РФ), які прямо або опосередковано залучені в незаконну або корупційну діяльність від імені Володимира Путіна. Також передбачені обмеження на всі інвестиції в енергетичні проекти, які підтримуються російськими держкомпаніями; продовження ембарго на імпорт урану з РФ; введення заборони на видачу ліцензій громадянам США, які мають намір взяти участь в проектах, пов'язаних з видобутком газу і нафти в РФ. Законопроект передбачає створення координаційного центру для боротьби з гібридними загрозами з боку Росії, а також спеціального фонду, кошти з якого підуть на фінансування протидії російському впливу. І що коштами цього фонду будуть користуватися країни Європи і Євразії, які Держдепартамент визначив як “вразливих російському впливу”. Відзначається, що частина з цих коштів буде виділена Україні, Грузії і Молдові. І це – далеко не повний перелік. Принаймі, пакет цих додаткових санкцій може бути підсилений в ході розгляду в законодавчому органі США: такий настрій там присутній.
На думку законодавців від обох партій Конгресу, існуючий нині режим санкцій проти світового жандарму поки що не призвів до змін у діях російської влади. І в Капітолії задумалися не про покарання путінського режиму як такого, а про заходи, які повинні призвести до його краху. Вони дійшли висновку, який свого часу оголосив президент Рональд Рейган: «Не потрібно конкурувати з радянським режимом і не потрібно намагатися домовитися з божевільними. Потрібно вжити заходів, які приведуть до демонтажу режиму». Тоді – вжили; хоча і не тільки під час каденції Р.Рейгана… Не лише він виконував оголошену програму… І тоді, через десять з хвостиком років, Радянський Союз наказав довго жити.
«Наша мета – змінити статус-кво і запровадити нищівні санкції та інші заходи проти Росії Путіна, поки він не припинить втручатися у виборчі процеси у США і здійснювати кібератаки проти американської інфраструктури, поки не піде з території України (включно з Кримом) і не перестане сіяти хаос у Сирії», – висловив загальну думку ініціаторів-законотворців впливовий сенатор Л.Грем. Нові санкції мають бути досить чутливими для Росії, вважають представники американських виборців. Покарання, застосованні до РФ і Путіна, повинні не просто призвести до значних фінансових втрат, а й підірвати самі засади економіки країни-агресора. Є висока ймовірність, що від наслідків цих санкцій – тим більше, якщо вони будуть посилюватися і в разі досягнення запланованого, зазначеного вище результату – Росія не оговтається і після краху путінського режиму. Що вона на довгі десятиліття перетвориться на так звану Венесуелу Євразії. Яка (Венесуела), як було щойно оголошено в ЗМІ, гостро відчуває енергетичну (нафтову, бензинову, зокрема) і фінансову кризу – попри те, що деякий час тому була лідером з видобування вуглеводнів на південноамериканському материку.
При цьому ясно, що сенатори, які готують законопроект до розгляду, можуть розраховувати на підтримку в адміністрації президента США – попри позицію самого Трампа. Ось, наприклад, на тлі оприлюднення намірів парламентарів радник президента з національної безпеки Джон Болтон провів у Білому домі спільний брифінг із керівниками спецслужб на тему реагування спробам Росії підірвати американську демократію. Учасники брифінгу наголосили, що РФ не припиняє спроб втрутитися у американські вибори і відзначили, що будуть робити все можливе, щоб цього не допустити.
Як то казали при совку – «така гримаса американської демократії». Ні совкам, ні росіянам досі невтямлено, що Президент США, яким би сильним він не був, не може володіти абсолютною владою в своїй державі – на відмінну від Росії… Ось, саміт в Гельсінкі (Трампа і Путіна) продемонстрував американському політичному істеблішменту, до якої міри чинний президент США не усвідомлює масштабів російської загрози, небезпеки підриву американської національної безпеки, і що загроза світовій та американській демократії збільшилася у багато разів – от і представницька гілка влади США застосовує свій власний вплив на ситуацію.
Причому законотворці не збираються, власне, боротися із президентом Трампом, якщо вже він не готовий до боротьби із Путіним. І не тільки тому, що Трампа не так вже й просто здолати. Ніяких реальних звинувачень проти нього немає (а надуманих, як, до прикладу, як в Україні – американський виборець попросту не сприймає), популярність Трампа в Америці не знижується. І для республіканців він – свій президент, як би вони його не скритиковували. Тому їм простіше боротися з президентом Путіним і його режимом. Розсудили так: «якщо не буде Путіна при владі – не буде проблеми; нікому буде зваблювати або шантажувати Трампа». А домогтися краху російської економіки і самого режиму не так складно. Потрібно тільки захотіти. І захотіли; і задумалися про демонтаж автократичного (якщо не диктаторського) режиму Путіна.
Путін сам винен. Він занадто нахабно і відверто поводився і в Гельсінкі, і до цього. Тільки упереджений (заряджений корупційними коштами) не сприймає можливої катастрофи співробітництва з режимом Путіна. Тільки прокремлівський пропагандон може заперечувати вчинені ним злочини проти людства і миру на земній кулі. Тільки сліпий може не помічати небезпеки, яка пов'язана із цим правителем, його режимом, і його намірами по відношенню до цивілізованого світу. І цивілізований світ мусить вживати свої заходи у відповідь. Америка, як лідер – передовсім.
Американські політики прийняли виклик Путіна.
Перефраз (з доповненнями) статті В.Портникова «Американці тиснуть на Путіна»
Американці приготували абсолютно смертоносний для путінського режиму план ведення гібридної війни
Головна історія останніх днів - це внесення на розгляд Конгресу США документа під назвою "Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля - 2018". По суті справи, це план американської гібридної війни проти Росії. Причому план детальний, ґрунтовний, різнобічний і абсолютно смертоносний. Я практично не сумніваюся, що якщо його ухвалять, то режим Володимира Путіна буде демонтований вже в самому недалекому майбутньому, причому силами його ж наближених. Отже, цей законопроект містить такі положення:
Смислове. Уніфікація і систематизація санкцій політики США щодо РФ. Замість різних пакетів санкцій з різних приводів (Сергій Магнітський, Сирія, Крим, Донбас, Скрипалі) з'явився єдиний реєстр і єдина система введення і виконання санкцій проти російської влади і бізнесу. Для здійснення цієї діяльності в Держдепартаменті з'явиться спеціальний "Санкційний відділ", в якому також будуть працювати люди з Мінфіну США.
Бюрократичне. Ще одним нововведенням стане "Національний об'єднаний центр для відповіді на гібридні загрози". Його завдання буде трохи ширше - боротьба з найрізноманітнішими загрозами (від кібернетичної до економічної), що виходять від РФ. Причому не тільки в США, але й у всьому світі, включаючи, звичайно, і Україну. По суті, це будуть "міністерство санкцій" і "міністерство гібридної війни". У обох буде штат, бюджет, стратегія дій і чіткі цілі. Головна - зниження деструктивного впливу РФ.
Банківське. Найбільшим російським банкам з державною участю заборонять проводити операції в доларах США. Це стане страшним по них ударом, від яких почне хитатися вся місцева банківська система. Фактично вкладники масово майже повністю відкачають із неї кров.
Фінансове. Американським резидентам повністю заборонять працювати з новим російським боргом. Це означає відсікання Москви від світових фінансових інструментів (крім найдорожчих і ненадійних). Фінансувати дефіцит бюджету, виплати за вже наявними боргами тощо буде майже неможливо. Просто ніде буде взяти грошей на це. На цьому моменті з'являється привид дефолту.
Нафтогазове. США заборонять продавати в РФ обладнання і технології, що дають можливість підтримувати видобуток вуглеводнів на поточному рівні. Без них потік нафти, газу (і грошей до бюджетів всіх рівнів) почне швидко висихати. Крім того, закон накладе санкції на всіх, хто буде співпрацювати з РФ у справі будівництва будь-яких нафто- і газопроводів вартістю понад 250 мільйонів доларів. Це - смерть "Північного потоку-2".
Персональне. Американській розвідці доручать шукати по всьому світу і заарештовувати активи, що належать особисто Володомиру Путіну, членам його сім'ї та (ймовірно) друзям. Крім того, Мінфін США повинен буде доповнити березневий ще "Кремлівський список" російських олігархів і чиновників новими прізвищами. Буде зовсім непогано, якщо Вашингтон заморозить активи і припинить давати візи всім тим людям, хто, наприклад, публічно підтримував анексію Криму.
Дипломатичне. Держдепартаменту доручать розглянути можливість внесення РФ до списку країн, що підтримують тероризм. Якщо це станеться, то санкції проти Москви посиляться багаторазово. Наприклад, це майже напевно спричинить за собою повне заморожування дипломатичних відносин і закриття посольств. Росія досягне санкцій рівня Ірану, Куби та Північної Кореї. Крім того, "вразливим" для російської гібридної агресії країнам планується виділити до 250 мільйонів доларів.
Російська еліта опиниться в дуже складній ситуації, якщо цей законопроет буде ухвалено. Всі її гроші, вілли, будинки, яхти і приватні літаки перебувають на Заході. Там же навчаються діти і лікуються батьки російських мільйонерів і мільярдерів. Американський закон назавжди позбавить їх доступу до всіх цих благ, залишивши біля розбитого корита. Для більшості з них це нестерпно. Щоб цього не сталося, російські "бояри" можуть зробити тільки одне: здійняти бунт і відсторонити від влади чинне керівництво країни. Тільки в цьому випадку санкції можуть бути ослаблені, а дорога в США і Європу - відкрита. Але така дія пов'язана з дуже високим і цілком зрозумілим ризиком.
Ухвалення "Акта щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля - 2018" з великою ймовірністю слід очікувати вже найближчої осені. Він, імовірно, набуде чинності в районі Нового року. У російських олігархів, чиновників, генералів і депутатів поки ще є час подумати про свої наступні дії. Після офіційного вступу США в гібридну війну у них просто не буде шансів зберегти статус-кво.
Іван Яковина, Кореспондент НВ
В разі якщо Росія протягом трьох місяців не надасть гарантій того, що не буде надалі використовувати хімічну зброю і не погодиться на допуск інспекторів ООН, буде введений другий раунд обмежувальних заходів. Він передбачає зниження рівня дипломатичних відносин, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі і заборона польоту в США для російських авіаліній.
У заяві Вашингтон прямо звинуватив Москву в застосуванні забороненої хімічної зброї проти громадянина Британії Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.
"Уряд Російської Федерації використовував хімічну або біологічну зброю, порушуючи міжнародне право, чи використовував смертоносну хімічну або біологічну зброю проти своїх власних громадян", - заявили в Держдепі.
Як заявила представник Держдепартаменту Гізер Нойєрт, Держдеп США не має наміру повідомляти більш докладні роз’яснення щодо санкцій проти Росії від Адміністрації США до моменту набрання ними чинності. І додала: «Як ви добре знаєте, ми заздалегідь не надаємо дані про санкції. Ми слідували законам, коли оголосили про санкції вчора. І ми, звичайно, будемо слідувати законам надалі».
За словами експерта Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, санкції "... дуже серйозно вдарять по багатих верствах населення, які мають вклади в валюті. Переважно постраждають вони. І це найбільш небезпечно для влади, тому що це саме ті люди, які створюють державну політику Росії та сильніше за всіх впливають на прийняття тих чи інших рішень. Цей режим санкцій може серйозно вплинути на російську економіку. ... Таке надсерйозне навантаження на держборг призведе до різкого скорочення інвестиційних програм російського уряду, зокрема у військову галузь і в розвиток енергетичних родовищ, які вона постійно фінансує."
Фінансовий консультант Василь Невмержицький новий пакет санкцій для РФ оцінює так: "По-перше, це буде проблемою для нафтопереробного сектора, який має істотну залежність від зарубіжних технологій. Тому що ті технології, які є на поточний момент, уже застаріли, а нові купуються у західних партнерів. Імпортні технології ще можна замінити вітчизняними (російськими), але аналогічні все одно створити не вийде. Другий момент - тиск на програмне забезпечення та обладнання. Третій момент, це питання залучення грошових коштів зі світового ринку. Ці три чинники дуже серйозно вдарять на фінансову стабільність Російської Федерації, і я вважаю, що це реально призведе до дефолту Росії."
Росія назвала нові американські санкції "драконівськими", а причини їх введення "надуманими", і заявила, що не виконуватиме поставлені США умови для зняття нових санкцій. Москва займеться опрацюванням заходів у відповідь проти США.
Президент Росії Володимир Путін обговорив нові санкції США з постійними членами Ради Безпеки РФ. Відзначається, що на засіданні "зачіпалася тема можливих нових недружніх кроків з боку Вашингтона у вигляді торгових обмежень. Підкреслена повна нелегітимність подібних дій з точки зору міжнародного права", - йдеться в повідомленні.
Крім того, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що можливе подальше посилення американських санкцій проти Росії можна буде розцінити як оголошення економічної війни.
Довідково: ТСН.ua зібрав список санкцій США та Євросоюзу проти Росії з посиланнями на відповідні документи. Більше читайте тут: https://tsn.ua/politika/yak-rozvivalisya-sankciyi-ssha-i-yevrosoyuzu-proti-rosiyi-1197615.html
"8 августа официальный представитель Госдепартамента США Хизер Нойерт заявила, что принято решение наложить санкции на Россию за использование химического оружия при покушении на бывшего российского разведчика Сергея Скрипаля в Великобритании.
Признаюсь, я не ожидал столько резких шагов от американского политического истеблишмента. В последние дни такое впечатление, что законодательная и исполнительная власти США соревнуются между собой – кто предложит более жесткие меры против РФ. В частности, у финансовой разведки запросили доклад о личном состоянии президента РФ Владимира Путина. Также Госдеп получил поручение изучить вопрос соответствия России критериям государства, спонсирующего терроризм. Такова у них процедура. И вообще-то аргументов очень много. Если США признают РФ государством-спонсором терроризма, экономические и политические последствия будут просто колоссальные. Госдеп будет изучать этот вопрос в течение месяца. И Украина, кстати, может помочь материалами, подтверждающими террористическую деятельность России.
Президент США Дональд Трамп утратил поддержку Республиканской партии по российскому вопросу. Что касается использования химического оружия в Великобритании, то тут даже ничего нового придумывать не нужно – в США на такой случай есть закон 1991 года. У России будет три месяца, чтобы объясниться или извиниться за инцидент в Солсбери. Но Москва же не признается. В итоге это может привести почти к разрыву дипотношений с Америкой – они будут на очень низком уровне. К тому же, Трамп потерял любую поддержку республиканцев в Конгрессе по российскому вопросу. Накануне выборов они, конечно, не будут затрагивать тему импичмента. Это может им сильно навредить. Но после выборов, думаю, они займутся данным вопросом.
http://gordonua.com/news/worldnews/piontkovskiy-takoe-vpechatlenie-chto-zakonodatelnaya-i-ispolnitelnaya-vlasti-ssha-sorevnuyutsya-mezhdu-soboy-kto-predlozhit-bolee-zhestkie-mery-protiv-rf-301783.html
"Новость о дополнительных санкциях против России в ответ на отравление Скрипалей свидетельствует об усилении когнитивного диссонанса во внешней политике Вашингтона. Сначала президент США Дональд Трамп летит на любовные объятия с Путиным в Хельсинки, а через несколько недель члены его же Республиканской партии в Конгрессе проталкивают новый пакет антироссийских санкций. И не только по Скрипалям: согласно достоверным источникам, такие корифеи международной политики в Сенате, как сенаторы Линдси Грэм и Боб Менендес, готовят настоящий антипутинский демарш. Сенаторы хотят лишить Трампа возможности самостоятельно вывести США из состава НАТО.
Цель законопроекта – связать американского президента по рукам и ногам в плане его любовных поползновений в сторону своего российского коллеги: предлагается свести воедино все принятые против России санкции, улучшить координацию по этому вопросу с европейскими союзниками и даже признать Россию "государством – спонсором терроризма". Ну и на засыпку забрать у американского главы возможность росчерком пера вывести США из НАТО, что тоже, несомненно, отражает страхи американского политикума по поводу Хельсинкского саммита и пресловутой долгой беседы президентов за закрытыми дверями.
Внешняя политика США во многом будет зависеть от результатов перевыборов сенаторов в ноябре этого года. Но говорить о каком-либо координированном и полномасштабном плане республиканцев усмирить своего лидера еще преждевременно. Самые громкие голоса из республиканского хора критиков Трампа – это идущие на пенсию сенаторы Боб Коркер и Джефф Флейк. Им нечего терять. Те же члены Конгресса, которые идут на перевыборы в ноябре этого года, прекрасно осведомлены об опросах республиканских избирателей, более 80% из которых продолжают поддерживать Трампа, невзирая на откупы порноактрисам и объятия с Путиным. Ситуация может резко поменяться в случае, если демократы возьмут одну из палат Конгресса на грядущих выборах. В этом случае антитрамповская волна республиканцев не оставит камня на камне от заграничной самодеятельности их лидера.
Конгресс США не остановится на принятых антироссийских санкциях и будет ужесточать ограничения. Ну, а пока упомянутый диссонанс сохранится, Трамп будет продолжать твитить призывы к нормализации отношений с Россией и другими авторитарными державами. В то время как Госдепартамент будет утверждать, что понимать эти призывы буквально не стоит. А Конгресс продолжит ужесточать антипутинскую риторику и принимать новые санкции".
http://gordonua.com/news/worldnews/v-senate-ssha-gotovyat-nastoyashchiy-antiputinskiy-demarsh-politolog-zalmaev-301792.html
Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна й консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації та анексії для забезпечення мирного рішення конфліктів у регіоні та світі.
"Першим кроком має стати деокупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії й Південної Осетії та виконання всіх інших зобов'язань Росії за діючими угодами", - зауважив представник Української місії при ООН. Він також наголосив, що Росія, як держава-окупант, має зобов'язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії й Південної Осетії. "Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і платитиме сповна за ту шкоду, яку заподіяла", - підкреслив представник Місії України при ООН.
https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2512731-ukraina-v-oon-zaklikala-posiliti-tisk-na-rosiu-cerez-ii-agresiu.html
06.08.2018 22:50