Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

На тему... кукурудзи!

2018-11-19 00:10 Був у мене кіт. Сам чорний, а спереду – ну, ніби сорочка білесенька… Лапи чорні, а ...

Був у мене кіт. Сам чорний, а спереду – ну, ніби сорочка білесенька… Лапи чорні, а кінчики лап – білі. Ну, картина, а не кіт! Хоч у кіно знімай… Харчувався котик тим, що і ми. Мишей, звичайно ж, ловив, але здебільшого не їв. Одного разу я натрапив на невеликий магазинчик, де продавався корм для тварин.

У ті часи по телебаченню частенько передавали рекламу корму для котів. Отож я і вирішив – а чому б і не побалувати свого улюбленця?! Придбав грам двісті корму. Реакція була помітною – кіт, як і його колега у телерекламі, буквально кидався на запропоновану йому дозу корму.

Через певний час я знову завітав до уже знайомого магазинчика. Попросив знову зважити того ж корму (як з’ясувалось, з м’ясними добавками!). А потім і запитав:

– А чи є... інші види корму?!

Мав на увазі думку, щоб пропонувати котику то один, то інший вид корму. Продавчиня відповіла:

– Звичайно ж, є... Справа в тому, що усі ці види корму виготовлені... на основі кукурудзи! Різниця лише у виді добавок, які доповнюють «царицю полів».

Я придбав ще двісті грамів іншого виду корму. Уже з рибною добавкою. Однак сталося несподіване. До першого виду корму кіт ставився з гарячою симпатію, а до іншого – з абсолютною байдужістю. Парадокс. І там – кукурудза, і там – кукурудза. Але у кота свої смаки.

Після подібних вражень я написав коротеньку епіграмку з невеликим епіграфом, де не без іронії відзначив – мовляв, сучасні бізнесмени, що виготовляють такі корми, ідуть… хрущовським шляхом. Бо і змусити котів… їсти кукурудзу – це ж не так просто!

А далі почав розмірковувати над недавньою радянською історією. І зокрема над долею одного з компартійних генсеків тих часів Микити Хрущова, чиї життя і діяльність були тісно пов’язані з Україною. Микиту Сергійовича (ну, певна річ, коли усунули від влади!) дуже критикували за його дії і плани щодо вирощуцвання кукурудзи. Жорстко критикували. Доходило і до політичних анекдотів, що ходили в народі і за часів правління Хрущова, і через роки і роки після цього.

Згадується зокрема такий анекдот. Хрущов розглядає напис, чи десь на паркані, чи у якійсь закордонній публікації. І напис такого змісту: «Ленін – т.к. Сталін – т.к. Хрущов – т.к.». Нічого не зрозумівши, генсек починає розпитувати своїх помічників щодо змісту прочитаного. Хтось з помічників починає пояснювати. Ну, мовляв, Ленін – це ж… творець комунізму! Ну, а Сталін… це ж, певна річ – тиран комунізму… А далі помічник зупинився і мовчить. Микита Сергійович починає розпитувати:

– А що ж там про Хрущова?! Та ви кажіть, кажіть… Бо мені ж цікаво!

Помічник не без хвилювання пояснює:

– А про Хрущова пишуть, що він… «трєпло кукурузноє»!

І таких анекдотів було немало. І такі анекдоти про керівника держави (а ним Хрущов фактично і був!) – це ж ще гірше, аніж ядуча критика! Але ж…

Підхід щодо кукурудзи Хрущов вигадав не сам. Він їздив по Америці, відвідував місцевих фермерів, цікавився їх роботою. Добре відомо, що урожаї кукурудзи більші, аніж урожаї зернових. І якщо кукурудзу використовувати у тваринництві, то виграш буде безсумнівним. Подібні підходи використовували і раніше, і тепер. То у чому ж вина Хрущова?! Можливо в умовах радянської системи навіть абсолютно логічні, виграшні підходи були неефективними і приносили більше шкоди, аніж користі.

Можливе і інше пояснення. Хрущов на момент смерті Сталіна був і досить помітною фігурою, і у той же час ніби перебував у тіні. Ставши генсеком, він поступово почав набирати сили. Можливо, після сталінських часів керівні кола Радянського Союзу до певної міри побоювалися сильного лідера, що міг би повернутися до сталінської практики репресій. Що і привело до заміни різкуватого у словах і вчинках Хрущова на більш м’якого і терпимого Брежнєва, якого побоювались менше. А критика щодо кукурудзи була лише одним з аргументів щодо цього кроку.

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

19.11.2018, 00:10
19.11.2018, 00:10
312465 1 Internat
auto-volodimir-danik
Статус:
Старожил (844 комментария)
Подписчиков:
3
Медали:
Выбор редакции × 2
Топ-матчи
Чемпионат Франции Марсель Лилль 1 : 1 Закончился
Чемпионат Англии Астон Вилла Шеффилд Юнайтед - : - 21 сентября 20:00
Чемпионат Италии Милан Болонья - : - 21 сентября 21:45
Чемпионат Англии Вулверхэмптон Ман.Сити - : - 21 сентября 22:15

Еще на эту тему

Самое интересное:

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть