З обранням шостого Президента України з боку сусіда-агресора і окупанта посилився тиск на нашу державу, на наші державні органи та представництва з метою досягти нашої капітуляції. І для цих атак були надані відповідні підстави. Згадаймо, для прикладу, відверті нісенітниці «надо просто перестать стрелять», «надо ввести миротворцев на линию разграничения» стосовно "рекомендованих" способів припинення російсько-української війни.
І як олігарх Ігор Коломойський в нещодавньому інтерв’ю Bihus.info на запитання, «что происходит в Донбассе» відповідав: «Гражданская война, гражданский конфликт…» — «Кто с кем воюет?» — «Украинцы с украинцами». Згадаймо застереження нової команди проти запровадження на законодавчому рівні української мови, проти НАТО, проти ЄС, проти декомунізації.І от на фоні таких "заяв" вчора, 17 травня, як повідомив на своїй сторінці у Facebook прес-секретар постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, представництво РФ при ООН звернулося до голови Ради Безпеки організації з вимогою скликати засідання Радбезу через ухвалення Верховною Радою України закону про українську мову.
«Черговий акт абсурду. Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН із проханням скликати засідання у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Засідання може відбутися наступного понеділка», – дослівно написав Ніколенко. Пан Олег в своєму дописі одночасно наполягає, що функціонування української мови в Україні ніяк не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН. «Цей закон – наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати. На жаль, ми спостерігаємо за невпинними спробами Росії маргіналізувати ключовий безпековий майданчик світу. Перетворити його на таке собі вечірнє шоу в стилі першого російського каналу пропаганди», – підкреслив Ніколенко. Він додав, що дату і час проведення засідання має схвалити голова Радбезу ООН. У травні цей пост обіймає представник Індонезії.
“Ми протестуємо проти проведення цього засідання та закликаємо інших членів проголосувати проти ухвалення його порядку денного”, - заявив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр.
Делатр пояснив, що ухвалений 25 квітня закон не може ставитися на один рівень з важкою гуманітарною ситуацією на Донбасі. Він вважає, що Росія спеціально ініціювала це засідання спеціально у день інавгурації нового Президента України Володимира Зеленського, аби використати Раду Безпеки для своїх цілей.
Його слова підтримав представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген та заступник постпреда США Джонатан Коен, постпред Польщі при ООН.
Представник Росії Василій Небензя не погодився з колегами за столом та переконував, що український закон про мову пов’язаний з Мінськими домовленостями.
На голосування було поставлене процедурне питання щодо проведення засідання, і проти його ухвалення проголосували 6 держав-членів, за - лише 5, 4 - утрималися. Засідання було скасоване за відсутністю рішення про ухвалення його процедури.
18 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи намір Росії скликати засідання Ради Безпеки ООН через ухвалення Верховною Радою закону про мову, заявив у Facebook: «Для нас відродження української мови – це питання не тільки гуманітарне і не тільки політичне. В нинішніх умовах – це перш за все питання національної безпеки і нашого виживання як народу і держави. Кремль свідомо махлює з поняттями "етнічний росіянин" і "російськомовна людина", ставлячи між ними знак рівності і присвоюючи собі право захищати їх навіть збройно. Саме під гаслами "захисту російськомовних" Росія окупувала у 2014-му Крим і Донбас та намагалася створити на нашій землі свою фейкову "Новоросію".
... Просто в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція. Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні. І не більше!»
https://www.facebook.com/pavloklimkin.ua/posts/876644906016200