13 травня 2020року близько 14-тої години у Верховній Раді України голосувався проект Постанови ВР про «Звернення Верховної Ради України до національних парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей з нагоди відзначення 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі у 1939-1945 років» (р/№ 3431).
В документі пропонувалось звернутися до іноземних держав парламентських асамблей та інших міжнародних організацій щодо вшанування воїнів та працівників тилу, які впродовж другої світової вибороли оту перемогу. В тексті проекту містився заклик до світової спільноти «підтримати мирні ініціативи генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша щодо негайного припинення вогню, встановлення глобального перемир’я і консолідації зусиль задля мирного врегулювання конфліктів у світі». Заява закликала світ до протидії будь-яким намаганням РФ привласнити спільну перемогу у Другій світовій війні, яку вибороли усі держави та народи-переможці; особливо з метою виправдання сучасних агресивних намірів та маскування ігнорування Росією норм міжнародного права і порушення прав людини як всередині країни, так і на тимчасово окупованих нею територіях суверенних держав в Європі.
В остаточному варіанті тексту Постанови, що був винесений на обговорення та голосування профільним комітетом ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, були проігноровані вимоги представників опозиційних фракцій стосовно згадки в ній про вклад країни та українців в перемогу над нацизмом; не згадувалось, під чиєю окупацією була Україна до 1991-го року; і взагалі, не наголошено в ній, що саме Росія сьогодні продовжує кроїти встановлені багатосторонніми міжнародними договорами після Другої світової війни кордони; так і стосовно окупації нею Криму та частини українського Донбасу… Тому що навіть в Комітеті "слуги" Мережко побоялись сказати прямо Путіну «ти – агресор».
В заяві було мінімум українського історичного погляду на Другу світову війну; вона не несла важливого для України змістовного навантаження; більше того, є запізнілою: "слуги" не спромоглися вчасно прийняти її до річниці закінчення Другої світової війни в Європі, як цього вимагали фракції "Європейська Солідарність" та "Голос" ще на засіданні ВР минулого тижня, 7 травня (була готова, розглянута та прпоголосована комітетом ще 5 травня). Цей текст заяви містив компіляціії заяв інших парламентів з російського впливу з наративами сучасного світового агресора.
Незважаючи на вищенаведені недоліки проекту заяви (через які деякі патріотично налаштовані депутати не змогли себе примусити проголосувати «за»), тим не менше проросійські представники у вищому законодавчому органі України (проведені туди 73/43%-тними "хуженебудет") були налаштовані категорично проти її прийняття, оскільки вона містила меседжі і наголос на Другій світовій війні в Європі, а не "отєчественой". І в результаті – спільними зусиллями провалили її прийняття: весь склад ВР дав тільки 200 голосів на її підтримку. Що характерно: якщо вся промосковська фракція ОПЗЖ висловились категорично проти, то зеленська монофракція дала лише 128 голосів на підтримку Постанови. Хто поцікавиться додатково – той зможе знайти відеозаписи в неті, як найбільш промосковські нардепи з "слуг уродів" Бужанський, Дубінський, Куніцький, Є.Шевченко (яких навіть спікер закликав вгамуватися), Верещук, Василевська-Смаглюк навіть під час процесу голосування закликали своїх "тиснути на красну". Чим виступали проти національних інтересів України… Половина зеленої монофракції – проти України!
Це далеко не єдинне, що мають знати виборці про Зеленського і його когорту… Але сам факт прийняття (точніше: відхилення) вищезаначеної Заяви Верховної Ради свідчить про те, що підсумком річниці преЗЕдента Зеленського стало поступове зникнення інституцій України зі світової арени та повернення нашої держави через реванш в історичний наратив Москви.
Бачиш, Арахавмія одноосібно виришив надати вільне голосування по цьому важливому питанню... Фракція рішення не приймала...
Значить, наскільки патріотичні нардепи слуг уродів - можна судити саме по цьому голосуванню.
«Верховна Рада ганебно провалила навіть беззубу, але потрібну постанову про звернення України до національних парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей з нагоди відзначення 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі у 1939-1945 років», – написала народна депутатка.
«Слуги народу» дали лише 128 голосів. Не треба глибокої аналітики щодо справжнього єства цього політичного проекту. Це голосування чітко продемонструвало – половина депутатів «Слуги Народу» – відкриті зрадники», – додала вона.
Народна депутатка зазначила, що саме, на її думку, не сподобалося «Слугам народу» і ОПЗЖ в тексті постанови.
«Думаю, ось ці частини їм не сподобалися:
– завжди пам᾿ятати ці жахливі сторінки історії людства та наголошуючи на неприпустимості перекручування історичних фактів задля досягнення політичних цілей і, особливо, для виправдання агресивної зовнішньої політики;
– Україна як одна з держав-засновниць Організації Об’єднаних Націй, член Ради Європи та Організації з безпеки та співробітництва в Європі, держава, яка послідовно прагне набуття повноправного членства в Європейському Союзі і Організації Північноатлантичного Договору, солідарна з народами світу та демократичними державами у ці пам’ятні для усього людства дні;
– в 2014 році вперше після завершення Другої світової війни у Європі одна держава-член ООН окупувала та здійснила спробу анексії частини території іншої суверенної держави-члена ООН, що є найтяжчим міжнародним злочином проти миру та безпеки людства та міжнародного правопорядку, та неминуче нагадує трагічні події, які відбувалися в Європі понад 80 років тому», – написала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Політик додала, що ось за ці пункти сьогодні слуги і не проголосували. «Після «Дня пабєди» від Венедиктової-Лєщєнка все складається в логічний ланцюжок», – зауважила вона.
Народний депутат наголосила: «Маємо маріонетковий режим, керований із Москви. Тому всі сепаратисти і злочинці знову почуваються в Україні вільно»