Nati

2020-09-03 12:00 Цікаві сторінки швейцарського футболу ...Пісня Валашека 04.06.1938. ЧС. 1/8 фіналу. Париж. Німеччина - Швейцарія - 1:1 ...

Цікаві сторінки швейцарського футболу

...Пісня Валашека

04.06.1938. ЧС. 1/8 фіналу. Париж. Німеччина - Швейцарія - 1:1

09.06.1938. ЧС. 1/8 фіналу. Париж. Німеччина - Швейцарія - 2:4

Наприкінці 1937 року головним тренером збірної призначили австрійця Карла Раппана, який напротязі чверті століття мав вирішальний вплив на розвиток швейцарського футболу.

Він почав активно застосовувати, винайдену ще в Австрії, тактику "швейцарського замка", яка пізніше стала основою італійського "катеначчо". За три місяця до старту чемпіонату стався аншлюс Австрії. І австрійська команда не змогла виступати окремою командою. І саме об'єднана збірна Третього Рейху стала суперником швейцарців. Матч закінчився внічию і через 5 днів відбулося перегравання. Німці вкупі з австрійцями ходили в явних фаворитах. Повели 2:0, після чого швейцарці переломили хід матчу і перемогли 4:2! Це був серйозний ляпас по гітлерівській пропаганді. Натомість швейцарці стали справжніми героями. Про них багато писала преса. А на честь автора першого м'яча швейцарців Ежена Валашека написані навіть книги. Сам Валашек дуже цікавий персонаж, народився в Москві в 1916 в сім'ї чеха і швейцарки, яка після революції емігрувала в Женеву. Австрійця Раппана запросили тренувати збірну Третього Рейху. Але той відмовився, хоч і став членом НСДП, а члени його сім'ї були активними прихильниками нацистів.

...Привітання для "фюрера"

20.04.1941. ТМ. Берн. Швейцарія - Німеччина - 2:1

В день народження Адольфа Гітлера швейцарці знову перемогли. Йозеф Геббельс в листі імперському мінстру спорту написав, що більше не варто організовувати такі речі, коли за результат не можна бути впевненим.

..."Лозанська битва"

26.06.1954. ЧС. 1/4 фіналу. Лозанна. Австрія - Швейцарія - 7:5

Кубок світу 1954 року мав відбутися в Швейцарії. Для нових звитяг був знову запрошений на тренерський мостик Карл Раппан. І швейцарці почали творити дива. В надскладній групі з Англією, Італією та Бельгією набрали однакову кількість очок з італійцями. За регламентом довелося грати додатковий матч. Швейцарія впевнено перемогла - 4:1! Наступним суперником стали австрійці. Це уже був чвертьфінал. Всього один крок до нагород. Матч відбувався на фоні неймовірної спеки. Швейцарія на 20 хвилину повела 3:0! Голкіпер австрійців Карл Шмідт отримав сонячний удар. А заміни були тоді заборонені. І фактично без голкіпера австрійці зуміли перевернути хід матчу і виграти 7:5. Команди на двох набили 12 м'ячів і встановили рекорд фінальних турнірів чемпіонатів світу.