Цілком передбачливо я вирішив написати пару слів про Ференцварош. Всі бажаючі могли подивитись матч цієї команди проти Барселони. А ті, хто готувався особливо, могли побачити і останні матчі в чемпіонаті. Особисто я, ще не знаючи жеребкування, дивився матчі угорців проти Селтіку і Динамо Загреб. Тому склав для себе деяку картину по нашому майбутньому супернику.
Для прикладу ж, безумовно, це легше робити саме по матчу проти Барси. Все ж це свіжий матч на такому рівні. Хоча Динамо – не Барселона. Та все ж все одно рівень індивідуальний майстерності гравців нашої Команди набагато вищий за рівень гравців Ференцварошу.
Саме так виглядає стартове розташування гравців на передматчевій схемі. Доволі класичні 4-3-3 з двома опорниками. Як ми пам’ятаємо, то Сергій Станіславович в Динамо грав в абсолютно іншій схеми. Ребров чемпіонського періоду грав також 4-3-3, але трикутник в центрі поля був повернути на 180 градусів. Це була схема спочатку із Сергієм Рибалкою, а потім із юним Володимиром Шепелєвим. Ми ж пам’ятаємо, що це була схема із плеймейкером на позиції опорного півзахисника. Потім був перехід на 3 центральних захисника в останні місяці роботи Станіславовича, бо він шукав шляхи подолання кризи в командній грі. У Ференцвароші він йде іншим шляхом. Ідейна еволюція зникла. Сьогоднішній Ребров грає у футбол далекий від того, що б ми хотіли бачити в Динамо. В центрі поля грають два потужних опорники-руйнівники. Головна задача – заважати грати супернику, жорсткий відбір. Випалювання своєї зони. По суті головна задача – відібрати і віддати пас на хід, бажано на фланг.
Перший скрін по суті показує суть футболу сучасного Ференцварошу. Це період початку матчу, коли гравці ще свіжі. Тому блок захисту стоїть більше ніж високо. Ми бачимо схему 4-4-1-1. Гравці стоять дуже вузько, компактно і здійснюють пресинг на лінії середини поля. Але вже тут чітко проглядається одна особливість цієї команди – гравець нападу за лінією м’яча. Мова про Токмак Нгуена. У схемах Реброва саме він є ключовим гравцем. Бо по суті громадянин Норвегії – гравець, якого оборона Ференцварошу приносить в жертву командним побудовам.
Наступні схеми покажуть принципи побудови позиційного захисту у середині першого тайму, коли команда вже не така свіжа. По суті ми бачимо класичні 6-3-1. 6 гравців у лінію. Так проти Барселони захищався Рубін, який так само розраховував на надзвичайно швидкого Домінгеша. Але у Рубіна гравці були все ж більш високого рівня, тому і результат там був здобутий. Плюс в тих матчах Рубін захищався 6-4, а не 6-3, як тут. Бо Сергій Станіславович вірить у чудо обрізки, вірить в свого надзвичайно швидкого форварда, в двох своїх флангових гравців, Ісаеля і Зубкова, що вони встигнуть втекти в атаку.
Цей скрін показує як завдяки геніальному пасу де Йонга і швидкості Фаті розбивається захист в 6 гравців в лінію. Бо 6 – дійсно здається міцно і надійно, але коли всі 6 тримають лінію. Чітко організована команда Реброва все ж не має гравців високого рівня, щоб виконати задачі тренера.
Вихід в атаку показаний на цих двох скрінах. Як ми вже знаємо, що Нгуен таки втік і заробив пенальті, а Піке отримав червону. Так, далеко не факт, що проти Динамо Ребров зіграє так само передбачливо. У внутрішньому чемпіонаті Нгуен грає 10, тобто під форвардом. І розганяє атаки з глибини. Тоді принципи гри інші, бо це гра першим номером. Так Ребров намагався грати із Загребом, хоча на довго угорців не вистачило. Із Селтіком була така сама гра від оборони.
Якщо ми візьмемо сьогоднішнього Реброва, то ми не побачимо тренера, який грає у тотальний футбол на контролі м’яча. Це буде стиль дуже схожий із стилем, який зараз награє Луческу в Динамо. Гра другим номером, насичення зон і швидкі атаки. Динамо не грає у такий глухий захист. Але гравці Ференцварошу набагато довше із цим тренером, тому комбінації і принципи куди краще напрацьовані. Плюс команда суттєво старша за Динамо. По суті наймолодший гравець – 24-х річний Зубков. А так це гравці 26-30 років. Зрілі, досвідчені бійці. Футбол куди жорсткіший, контактніший, агресивніший. І плюс ізюминка – динамівець Ребров проти ненависного для багатьох Луческу. Знайдуться такі товариші, серед вболівальників Динамо, які будуть глорити в цьому протистоянні проти Луческу. Що ж, тут кожному своє.
Дякую за увагу!
Я очень любил Реброва-игрока и уважаю его как тренера!
Но изменить своим принципам и не болеть за Динамо?!?!?!?! Нет уж, увольте )))
Мне не важно кто президент и кто тренирует.
Мне не важно кто играет.
Мне важна буква Д на груди!
Уже очень давно в чемпионатах Испании я болею за "Реал", Англии за "Арсенал", Германии за "Баварию", Италии за "Милан." Каким боком тут "Ференцварош" и чего это я должен за него болеть против своей команды? Ребров? Одно его имя должно перевесить все десятилетия истории, которые я прошёл вместе с клубом "Динамо" Киев? Да, никогда!
Только "Динамо."
А разбор хорош. ))
Хотя жаль. конечно, что Ференцварош у нас в группе, поскольку хотелось бы поболеть и за Реброва в ЛЧ. Но видимо в доугой раз ...
Заголовок провокативний (я бачив, як Ви його пояснили в коментарія, але могли б і в кінці тексту це сказати :) )
Але... насправді є люди, для який цей заголовок дійсно відображує те, що коїться в них у душі і мало хто взагалі про це знає. У нас в країні є регіон, який став Україною ливе в 1945 році. До цього ця територія була частиною Угорщини ( якщо точніше, Австрійської, Австро-Угорської імперіїї, невеличикий час Чехословакії, потім знову Угорщини...). Цей регіон населений як українцям, так і угорцями ( в тому числі і ті, хто виросли в змішаних сім'ях). І дуже багато хто з дитинства вболіває за два клуби - Ференцварош в Угорщині та Динамо в Україні...
Мені розповідали, яким важким для них був фінал Кубку Кубків 1975 року, коли грали ОБИДВІ команди , за чкі вболіваєш з дитинства...
Зараз - ситуація трохи повторюється ( рівень протистояння все-таки менше).
Ось для кого це питання!!!
Меняются люди, меняется и вера. Христа за что распяли? За то,что поменялся...
Мій блог по суті - розбір Ференцвароша. Точніше декількох тактичних моментів в їх побудовах. А заголовок - заголовок.
Вопрос по глубине мысли сравним с вопросом нашего зеленого недоразумения : какая разница? .