Продовжую футбольний щоденник.
Події тижня
найважливішою подією для вболівальників київського "Динамо" був матч ЛЧ в Будапешті. Перчику додавало те, що тренером "Ференцвароша" є Сергій Ребров. Окрім того, у складі угорської команди грають два українські збірники - Харатін і Зубков. Однак гра господарів поля абсолютно не вразила.
продовжує дивувати Луїш Каштру з донецьким "Шахтарем". Звісно цього разу фарт був на стороні "помаранчево-чорних". Коли Лаутаро Мартінес не влучив в порожні ворота з близької відстані - стало зрозумілим, що то був не день "Інтера". Схоже це зрозуміли і гравці з Мілану. Що ж, отримавши такий гандикап після двох турів, "Шахтар" має можливість замахнутись на євровесну.
третій наш представник в єврокубках "Зоря" знову продемонструвала непогану гру. Цього, щоправда, не вистачило щоб здобути перші очки. Ніяк Скрипнику не вдається збалансувати гру. Разючі уколи "Браги" на старті матчу стали откровенням. Той футбол в який намагається грати Скрипник потребує надійності в центральній зоні. Іванисеня, хоч і забив гол престижу, не вселяє оптимізму. Окрім того "Зорі" ще й не фартить.
на цьому тижні відбулося "ель-класико". Вперше за порожніх трибун. Тепер ми бачимо, що таке футбол без глядачів. Навіть такий статусний матч втратив свій лоск. Для "Реала", після останніх невдач, результат був важливіший. Вони його й досягли. Хоча більш справедливим підсумком матчу була б нічия. До "Барселони" ми приглядаємось пильніше. Мессі в ролі "фальшивої дев'ятки" - це цікаво.
Матч тижня
"Венло" - "Аякс" - 0:13! В Нідерландах завжди забивають чимало. Але щоб таке! Це рекорд навіть по їх міркам. Молодий нападник амстердамців Лассіна Траоре забив 5 м'ячів. Як завжди захоплюємося вмінням знаходити талантів по всьому світу.
Казус тижня
В матчі ЛЄ "Арсенал" - "Дандолк" не зафіксовано жодного порушення правил зі сторони гостей! Це очевидна аномалія. Скромний за європейськими мірками "Дандолк" повинен був кістьми лягати, щоб не програти з великим рахунком. Натомість і рахунок скромний і фолів не було. Як так? Де-які гравці ірландців більше схожі на регбістів, а грали мов плюшеві ведмедики. Думаю тут щось не чисто.
Ганьба тижня
Ми вже звикли до матчів "Шахтар" - "Маріуполь". Та як же важко з таким миритися. Ганьба називати таке футболом. Окрім того, що результат матчу легко передбачити, ще й перетворюють матч на пародію. Орендованим гравцям не дозволили грати. Добре, що хоч набрали 11 для виходу на поле. Наступного разу не вистачить. Нічого будуть виходити в не повному складі. Правила футболу дозволяють. Більше того, забити все рівно можуть лише з пенальті. Ну як це побороти?
Анонс
31 жовтня (субота)
19:30 "Динамо" Київ - "Дніпро-1"
Матч на прохання "Динамо" перенесли до Києва. Кияни несуть чергові втрати. Через коронавірус вибув другий голкіпер команди. Тепер вимушено має дебютувати 18-річний Нещерет. А ще ж будуть відсутні через різні причини Бущан, Миколенко і Шапаренко. Очки втрачати не хочеться. Залишається сподіватись на резерв.
01 листопада (неділя)
18:30 "Манчестер Юнайтед" - "Арсенал"
Це вже не те статусне протистояння Фергюсон-Венгер. Нові люди - нова обгортка. "Червоні дияволи" будуть фолити. Але чи це допоможе виграти? Артета ймовірно намагатиметься знову тактично обіграти Сульшера. Від захисту у іспанця непогано виходить. Та ще потрібно, щоб почав знову забивати Обамеянг.
03 листопада (вівторок)
19:55 "Шахтар" - "Боруссія" М
Неочікувано донецька команда лідирує в групі. Не без фарту. Та все ж . Німці ж грають в 2:2. Буде весело.
22:00 "Реал" - "Інтер"
Фаворити групи самі себе загнали в кут. Тому матч набув більшого значення. Коли мадридців кусають за одне місце, вони починають грати зібрано.
04 листопада (середа)
22:00 "Барселона" - "Динамо" Київ
Наступна гра з "Шахтарем" більш важлива з стратегічної точки зору. Але не хотілося б щоб в Барселону їхали туристами. Однак відсутність лідерів команди: Бущана, Бойка, Миколенка, Сидорчука неодмінно позначиться на грі. Настав час демонструвати характер.
05 листопада (четвер)
22:00 "Зоря" - "АЕК"
Пора вже фарту повернутись обличчям до Скрипника. Не думаю, що греки здатні кусати настільки сильно як "Брага". Потрібно брати вже перші очки.
На моей памяти Динамо прошлых времен крайне редко проигрывало вторые таймы. Подчеркиваю: в почти исключительных случаях. И все соперники это знали, и всегда готовились к этому. Вспомнить хотя бы второй тайм повторного полуфинала КЕЧ-1987 против Порту - будущего обладателя Кубка: игра на "бессарабские" ворота. И это при том, что сезон 1987 года был для команды практически провальным. Но ведь прижали тогда Порту к воротам.
А теперь мы ждем вторые таймы едва ли не с замиранием сердца, причем против команд уровня Александрии, ныне изображающих из себя то, что всерьез считается высшей лигой украинского футбола.
Вот напряг память. И вспомнил некоторые игры из чемпионата СССР 1972 года. Состав Динамо, между прочим - предтеча состава 1975 года. Матч в Киеве против ереванского Арарата: 2:0 в первом тайме, 2:2 в итоге. Матч в Москве против ЦСКА: 2:0 в первом тайме, 2:3 в итоге. Закончилось тем, что осенью 1973 года этот состав принял Лобановский - с хорошо известной переменой эпох. А все потому, что уровень футболистов в самом деле превышал возможности тренера [Севидова] им управлять. Но то был реальный уровень.
А сегодня уровень воображаемый. И держащийся пока на возможностях тренера управлять игроками. Но ведь они не беспредельны, эти его возможности - оттого вторые таймы и получаются именно такими.