2:12. Ось такими числами можна охарактеризувати стан нашого сучасного футболу. Три програші європейським командам з загальним рахунком 2:12. Це вирок нашому футболу.
Ну добре, програші німцям й іспанцям ще якось можна зрозуміти. Топ – чемпіонати, Барселона, та й Боруссія, хоч з Менхетгладбаху, також не остання команда Бундесліги.
Але грекам, грекам - Карл, мабуть - Маркс, на своєму полі, безнадійно, 1:4 – це не то що програш, це - катастрофа, це - жах, це – ганьба.Наш український футбол знаходиться в глибокій, глибокій дупі. Ображайтесь, не ображайтесь, але це так. Ми самі собі видумали байку про нашу значимість, про силу наших футболістів, про наш великий український футбол, з яким повинні рахуватись гранди.
Та хіба ж це так?
Так, він був не то що великим, він був грізним для грандів, з ним рахувались. Але це було давним – давно. Ще в тій країні, в якій з 16 команд останнього чемпіонату в вищій лізі грало 6 українських клубів (Динамо, Шахтар Чорноморець, Дніпро, Металіст та Металург з Запоріжжя), а з Російської Федерації, не рахуючи московських команд, грала лише одна команда – Спартак з Владикавказу. А ще були й Карпати й Таврія, які деякий час грали в вищій лізі радянського футболу й наробили там шороху.
Ще була збірна СРСР, яка в останні 15 років існування тої держави комплектувалась в основному гравцями з України.
Де воно все ділось? Чому зникло, як з білих яблунь дим?
Футбол гра бідних, бідних футболістів, які намагаються через футбол вийти з мороку бідноти й злидоти. Згадайте звідки вийшли найкращі футолісти світу: Пеле, Гаррінча, Марадона, Роналду… Мати великого Кройфа була не баронесою, а технічкою в футбольному клубі. Та більшість нинішніх найкращих футболістів народились не в буржуазних, а в робітничих сім’ях Європи, або в фавелах Бразилії чи серед тропіків Африки.
Але футбол не лише гра бідних, але й для бідних також. Так футбол люблять всі: від аристократа до останнього жебрака, але для найбіднішого населення футбол, як видовище надає змогу хоч на хвилинку забути всі негаразди, всю сірість свого буття.
Згадайте розруху, голод, холод кінця 40-их та початку 50-их. А на футбол потрапити було неможливо. Стадіони заповнювались повністю, стояли в переходах і на сходах. І всі ці тисячі й десятки тисяч роботяг, які пили не тільки квас, єднались з письменниками, артистами, партійцями в одну велику касту – касту вболівальників. Навіть в моєму рідному селі Рівному в дні, коли грали дві колгоспні команди, біля футбольного поля збирався весь бомонд села і директор школи в два пальці свистів не гірше, ніж його учень з шостого класу.
І так було десь до кінця 60-их. А потім з’явилось Його Величність Телебачення, яке потихенько загнало вболівальників по своїм домівкам. І десь з середини 80-их вболівальників вже приходилось заманювати на стадіони.
В Європі таку тенденцію оперативно вирішили: була створена Індустрія футболу (та й не тільки футболу). Футбол став бізнесом великим бізнесом. А телебачення, на відміну від наших українських реалій, стало основним партнером і донором команд. І на стадіони потягнувся народ.
А в Україні з легкої руки Суркісів пішли іншим шляхом – шляхом олігархізації футболу, перетворивши команди в іграшки суркісів, коломойських, ахметових, димінських, геллерів та інших бізнес-горе-олігархів. І замість єдиного футбольного простору з’явився десяток окремих просторів, які натомність, щоб об’єднатись не тільки заради самого футболу, але й для отримання прибутку, стали ворогувати один з одним. І пішли найлегшим шляхом: для того щоб показати свою футбольну крутість замість вирощування своїх гравців, почали скуповувати пачками іноземний непотріб (хоч серед них попадались й непогані гравці, але дуже рідко).
Вболівальники на це відрегували відразу. Й команди, які колись були рідними, стали командами, за якими не цікаво було вболівати. Бо вони стали не нашими з Вами, друзі, а командами власників. Які грають не для нас з вами, а для власників.
Хтось скаже, що така практика є повсюдною. Так то воно так, але не зовсім не так. Якщо й топ –клуби основних футбольних країн скуповують гравців, то в абсолютній більшості купляють молоді, юні, а то й дитячі таланти, які виростаючи стають своїми. Так було з Мессі, так було з Фаті, а раніш з Гуліттом і так далі.… Потім ці гравці, вже європейці (хоч не всі й по паспорту), продаються іншим клубам, але й там вони, таланти, залишаються своїми, бо скупляють таланти, а не сірість. А талант він не тільки в Африці, чи Бразилії з Аргентиною талант, він талант і в Європі. І за ними цікаво дивитись і вболівати.
Багато клубів, якісних і великих, цим лише й живуть. Наприклад, Аякс та Бенфіка.
У нас таким шляхом пішов лише Шахтар і частково Динамо. Всі інші скупляють тюками гравців, які не підійшли іншим (і не тільки – великим, але й посереднім) клубам. Скупляють тому, що не мають ні школи, ні бажання вирощувати таланти. Бо яка може бути школа у того ж Поворознюка, того ж Козловського, чи у горілчато – митних олігархів. На жаль, ці клуби (Рух, Львів, Інгулець, Минай та й Десна) каліфи на час. Допоки у власників є гроші. Судячи з преси єдиним клубом, що будує свою систему розвитку, є Колос. А чи це так, чи не так – точно не знаю.
Був деякий період, коли наші футбольні олігархи купували якщо не талановитих, але й не без іскри божої гравців. Та ці часи минули. Грошей з повітря вже не заробиш. Потрібен впевнений надійний і стабільний бізнес. А його у більшості з наших олігархів немає. Тому й з’являються в українсьмому футболі Че Че, Самбрано, Клейтон та й інші футболісти, прізвища яких не те що не пам’ятаємо, але й вимовити не можемо.
Так ми бідна країна, наш футбол не може зрівнятись з футболом не тільки Італії, але й Португалії чи тої ж Греції, яка вже була навіть чемпіоном Європи. Але з футбольного хаосу потрібно будувати хоч щось схоже на системність.
Я розумію, що Ахметову й Суркісу важко буде поступитись навіть крихтою того, що вони загарбали в нашому футболі. Але щось робити потрібно. Я б почав з кількості арендованих футболістів, я б дав змогу грати цим футболістам проти команд, яким вони належать. Просто, здається, але й на це ніхто не хоче йти. Але дивитись матчі Маріуполь й Шахтар - соромно й гидотно.
А Федерація, вибачте - Асоціація, спить...
Досить на сьогодні. Колись продовжимо...
З повагою,
Скіф.
"Так ми бідна країна..."( ред. - о Украине)
Где логика? Или мы что-то не знаем о наших Пеле, Гарринча...
2. Читал блог с телефона и был удивлен отсутствием упоминания Суркиса. Ан, нет! Николай Леонидович таки верен себе. Может стоит как-то пересилить себя хотя бы в следующий раз. Да, злодей (ГМС), но есть же персонажи и по колоритнее. Причем, не только в футболе, во всеукраинском масштабе. Даже подскажу, что не Коломойский и не Ярославский.
3. "Тому й з’являються в українсьмому футболі Че Че, Самбрано, Клейтон та й інші футболісти, прізвища яких не те що не пам’ятаємо, але й вимовити не можемо".
Конечно в произношении Че Че намного сложнее Додо и Тете. Та то таке...
Когда я слышу о легионерах-неудачников в ДК, вспоминаю каждый раз Дентиньо... Не как игрока, а как вечно травмированного субъекта повышенной стоимости содержания. Чтобы его совсем не забывали, так его жОнушка очень недовольна в сетях отношением к семье в Киеве: мол кругом одни расисты. А ведь выводок непотріба (прекрасное емкое слово) ШД несравним у "успехами" Киева.
4. Касательно "колхозных" команд: не было бы их на данном этапе, то в ЧУ играли бы три команды: ШД, ДК и еще одна. Ну та, которая не может набрать состав на главное дерби в сезоне.
Извините - понесло, давно не писал.
Главное в наши годы: берегите себя!
учетная запись этого пользователя была удалена
Щодо бізнесу братів Суркісів - можна довго та безцільно сперечатись.
Щодо причин імпортування футбольного сміття, то тут більш винні спортивні директори Динамо на кшталт Міхайличенко.
На жаль....
"А в Україні з легкої руки Суркісів пішли іншим шляхом – шляхом олігархізації футболу, перетворивши команди в іграшки суркісів, коломойських, ахметових, димінських, геллерів та інших бізнес-горе-олігархів."
на Суркисов нужно молиться!
ФК Динамо - плвново - убыточный.
Дырка - от 3 до 7 млн. баксов.
Если игрушка братьям надоест - прощай Динамо!
ГМС как-то говорил про миллион в месяц.
Врачи, водители, садовники, уборщики, персонал, который занимаются инвентарем, стирают и раскладывают форму, мячики, а перелеты на ЧУ, а визы, бронирование отелей и пр. и пр. Кто-то этим занимается и з/п получает.
В этом - все горе украинского футбола.
Она моя, не Суркиса, а моя Команда.
Но давайте скажем себе честно, что наш удел - это удел, дай бог, средней команды Европы. Не топ чемпионатов, нет. А Бельгии, Дании, Швеции, Греции той же, возможно Португалии.
Хотим мы того, или нет, но планку наших ожиданий необходимо опустить.
Как бы нам не было больно и обидно.
Наши ожидания - это наши проблемы, как сказал один неплохой футболист.
Футбол в Украине умирает. Медленно, иногда наступает улучшение, но конец неотвратим.
В дикой, бедном, с постоянно снижающимся уровнем образования, стране, ожидать процветающего футбола, да и не только футбола, как -то странно и нелепо.
Призрак футбола, как и призрак коммунизма, бродит - бродит в нашей стране и ни к чему не притулится.
А давайте прикинем это чисто гипотетически...
Смотрим со стороны психологии игроков.
Условный Леднев выходит против Динамо, в последних турах чемпионата. Он знает что через две недели вернётся в Динамо. А разница в очках между клубом где он сейчас в аренде и тем куда вернется минимальна. Он забивает. В результате, его нынешний клуб в ЛЧ-куча бабла игрокам и премий в перспективе, а клуб в который возвращается в ЛЕ- болт с резьбой премий.
Одноклубники встречают его возвращение радостно. Говорят: "Бодя, ты настоящий профи! Пофиг нам на ту лигу чемпионов! Ты же не только нас, но и себя лишил возможности играть в ЛЧ! Молодец! Пофиг на возможность засветиться! Пофиг на бабло которое мы не получим! Мы тобой гордимся!"
Ой.. Почему-то я думаю сценарий встречи будет другой... И игрок который представит себе реальный сценарий, гол не забьёт... а если думая об этом, накосячит, то как ему смотреть в глаза ребятам с которыми играл...
Нет. Я бы ограничил число аренд одного клуба в другой до трёх. И запретил бы выпускать арендованных даже если арендодатель разрешает выход.
Ну такое если честно
учетная запись этого пользователя была удалена
А насчет зрителей- после того,как наше Динамо реанимировалось в этом сезоне,думаю,не будь этой проклятой пандемии,в воскресенье на матче с Шахтером не то что яблоку не было бы где упасть,но даже косточки с него
И насчет остального тоже соглашусь.
учетная запись этого пользователя была удалена
Я просто помню единицы случаев в еврокубках когда считали мячи при равенстве очков для наших команд. Так какого лешего метать икру 5-0 или 7-1? Ну вот к примеру испанцам влетели 4-0, а потом 1-0 отскочили, а могли два раза "достойно" влететь по 2-1
Вывод: 2013 год прошел давно и клубы обеднели поскольку олигархам стали не шибко интересны.
поражение дает 0 очков, а от гранда или аутсайдера роли не играет.
Кстати помню смешной момент когда Шахтер влетел ЯнгБойз было много стеба, потом влетело Динамо
А к чему это я - поражение это 0 очков в таблицу, не меньше, но и не больше и гранду этот влет или ЯБ
За поражение не начисляют очков и коэффициентов, а за ничейки и победы начисляют только и всего, а мерятся поражениями это верх идиотизма с моей точки зрения
Естественно, что монетка легла и элемент фарта присутствует.
Украина 2 удара 1 гол
Испания 16 ударов из них 8 в створ - победа типа закономерная?
Не поверите тут один персонаж выход/не выход мяча за линию по звуку определял - так, что сей персонаж намного круче)))
1:4 дома , причем без вариантов в полностью проваленном матче - это уже слишком : трансфермаркт не показывает такую глобальную разницу.