Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Ліні Костенко 91!

2021-03-19 17:10 Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що: геніальні цитати Ліни Костенко Ліні Костенко 91!

Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що: геніальні цитати Ліни Костенко

Ліна Костенко (фото: УНІАН) АВТОР: АННА КИСЕЛЬОВА У п'ятницю, 19 березня, свій 91-й день народження святкує одна з найвидатніших письменниць України Ліна Костенко. Днями раніше стало відомо, що геніальну українську поетесу номінують на Нобелевську премію з літератури. І не дарма. З нагоди святкування дня народження української Авторки з великої літери ми зібрали її найвидатніші вислови.

Які слова Ліни Костенко торкнулися сердець мільйонів

Манія величі – це хвороба. Комплекс меншовартості – теж хвороба. Тільки ще гірша. Бо від манії величі станеш іспанським королем, як Поприщін у Гоголя. А від комплексу меншовартості відчуєш себе комахою і побіжиш по стіні, як Грегор у Кафки.

Так, держава – це я, а не те, що вони з нею зробили. І якби кожен усвідомив, що держава – це він, то досі у нас вже була б достойна держава.

Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів шість? І серед них українці, дивна-предивна нація, яка живе тут з правіку, а свою незалежну державу будує оце аж тепер.

А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є. У всіх народів мова – це засіб спілкування, у нас це – фактор відчуження. Мова солов’їна, а тьохкають чортзна-що.

Україна пручається, як Лаокоон, обплутаний зміями. Вона німо кричить, але світ не чує. Або не хоче почути.

Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші. І тоді настає лукава, найпідступніша форма несвободи, одягнута в національну символіку, зацитькана національним пафосом, вдекорована атрибутами демократії.

Не в тому жах, що тепер жити важко, а в тому, що образливо.

До всіх перинатальних хвороб державності ще й така халепа – виросли покоління, яким усе пофіґ.

Я нічого не боюся. Я боюся тільки причетності до ідіотів.

Хто має право нам, людям, визначати мінімум?! Ті, що собі призначили максимум.

Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.

Ліну Костенко висунуто на присудження Нобелівської премії 17 березня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати Ліну Костенко на Нобелівську премію з літератури у 2022 році. Про це повідомила заступниця голови Комітету гуманітарної та інформполітики, народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук у Facebook.

"Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко", – написала вона.

Що ще потрібно знати про Ліну Костенко Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року у Ржіщеві, Києвська область. З молодості брала активну участь у дисидентському русі. Вона відома як людина з беззаперечним моральним авторитетом та борець за правду.

Вона підписувала в 1965 році лист-протест проти арештів української інтелігенції. У 1966 році під час львівського судилища над братами Горинями кинула їм квіти. Згодом написала лист на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті "Літературна Україна" й робила безліч інших учинків, які засвідчували її активну громадянську позицію.

Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994), нагороджена медаллю Святого Володимира, Почесною відзнакою Президента України (2000). У 2000 році стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги і нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року.

З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО". Ліна Костенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки.

https://www.rbc.ua/ukr/lite/stil_zhizni/mova-solov-yina-tohkayut-chortzna-shcho-genialnye-1616151173.html

ЗІ.

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

19.03.2021, 17:10
kna
Статус:
Эксперт (30403 комментария)
Подписчиков:
13
Медали:
Выбор редакции × 2
Топ-матчи
Евро-2020 Бельгия Россия 3 : 0 Закончился
Англия Хорватия - : - 13 июня 16:00
Австрия Сев.Македония - : - 13 июня 19:00

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть