В вівторок, після закінчення страхолюдства, що називалось «матч Бенфіки з Динамо», тягнуло написати пару, дві пари, три пари і т.д неласкових слів, про Динамо. Про наше з Вами любиме Динамо.
Слава богу втримався.
Бо на холодну голову розумію, що потрібно говорити, писати, кричати, верещати, навіть, не про ГРУ Динамо, а про САМЕ Динамо і взагалі про наш український футбол.
Пам’ятаєте знамените срновське : «Де, Динамо, де?». Так ось нині хочеться волати на все горло: «Де, український футбол, де?».А він зник, пропав, згинув, як міраж в пустелі.
Можливо я перебільшую, але ми того дня, 23 серпня, лише бачили, як бився головою в стіну Шахтар в грі з Металістом 1925 року, як Чорноморець під орудою знаного тренера не знав що робити з Вересом, як в грі Колоса з Кривбасом запам'ятався тільки мат і кулак Вернидуба. А потім через декілька годин, вночі, ми всі, хто надіявся на Динамо, отримали нокаут від Бенфіки.
Друзі, не Динамо отримало, а ми з Вами. Бо нинішньому Динамо цей удар вже давно став звичним. Можливо лише тільки й ми на щось ще надіялись: не на перемогу в спарці (не тільки я, думаю, розумів, що Динамо могло спасти лише чудо), а на достойну, пристойну гру заради своїх вболівальників, які нині розкидані по всьому світу і задля яких так печеться, так печеться зі свого монакського далека пан Суркіс-джуніор, що кинув, зірвав, як партизан в степах України, весь телепул.
І що ми отримали? Так, так - що ми отримали, бо те, що ми побачили назвати футболом неможливо? Подумайте, Динамо за гру спромоглося лише тричі ударити по воротам лісабонського супостата. Тричі і жодного разу не попавло в ствір воріт.
Я б не казав, що хлопці не старались. На мою думку вони бажали подарувати нам гру. Згадайте розпач Шапаренко, згадайте як крив матом (думаю) своїх захисників Бущан, згадайте відчай того ж самого Сироти, який зконструював другий гол і привіз третій… Згадайте, як несамовито бажав боротись той же Бесєдін…
Так, ми це можемо згадати й оцінити. Але ми абсолютно не можемо пригадати малюнок гри Динамо. Не можемо. Тому що це був не малюнок, не картина гри, а розмазня. І це головний висновок: хлопці бажали грати, але абсолютно не знали як.
Невміння грати в футбол – наше головне горе. І списати його на війну, на відсутність легіонерів, на те що у нас особливий шлях – нісенітниця. Наш футбол років на 20-ть , а то й більше, відстав від сучасних тенденцій в грі. Подумайте, вже багато – багато років ми лише мріємо попасти в ЛЧ (і то заради грошей), а не щоб виграти її.
Так в футбол нині вкладаються дуже великі гроші. Захмарно великі. Але ж, друзі, не долари, не євро, не тугрики з донгами грають в футбол. В футбол грають люди. З двома ногами, двома руками і, що головне, з головою. Можна досить легко нормально координованого пацана навчити грати ногами. І учать… учать і знову ж учать. А ось грати в футбол з головою, з мізками, розуміти гру – наших хлопців не вчить майже ніхто, бо наші тренери, це в – першу чергу, акули, а не вчителі. Лише дехто з них, менше десятої долі відсотка, намагаються вчити дітлаців і юнаків грати головою не як Бєсєдін, а як Хаві. Але ж їх мізер. Це наше горе, наша біда, наше нещастя і наше прокляття.
Люди, ми пішли шляхом фізичних навантажень від Лобановського, зовсім не перейнявши в нього інших його тактичних задумок.
До речі, знаєте яке прізвисько було у директора академії Динамо О. Іщенко, коли в середині 70-их він грав за нашу тоді ще кіровоградську Зірку? Акула. Ось і нині з хлопців виховують акул, а не розумних футболістів. Це ж легше. Гризти граніт науки значно тяжче, чим нарощувати м'язи. А прочитати сторіз красотки в інстаграмі, куди цікавіше, чим прочитати, наприклад, книгу Базилевича про футбол чи, хоча б «Три мушкетери». Та й куди приємніше набити тату, чим насолоджуватись віршами Ліни Костенко чи Олега Ольжича. Чи не так? Ось і вбивають ці горе - тренери в наших хлопцях футболістів.
Писав про це не раз. І не два. Ну й що… Та нічого. Краще в телепул побалуємось.
Скажете, що ми бідна країна, а футболу потрібні великі «бабки». Так то воно так. І це вірно. Але ж подивіться на туж Хорватію, у якої клуби також не з супермільйонними статками. І де хорвати, а де ми. Хорвацькі гравці, як знаєте, грають перші ролі в топ-чемпіонатах.
Навіть норвежці на нас вже дивляться зверхньо. Та хіба лише норвежці? Албанці грають в великих клубах: Беріша в Торіно, Джимсіті в Аталанті, Хюсай в Лаціо, Байрамі здається в Емполі, і так далі. А наших гравців вже навіть турки не запрошують. Довчились, розважаючись телепулом.
Лише раз Динамо повезло, коли за часів Реброва в клуб запросили іспанських тренерів. Це вони, а не Мороз з Костюком, підготували і Циганкова, і Шапаренко, і Миколенко, і інших деяких гравців, які більш – менш вміють думати в грі. Та дуже швидко їх випроводили, збивши на зльоті. Навіщо вони нам - ми самі з вусами. Не буду вигадувати конспірологічних теорій чому так сталось, бо їх видно і без окулярів: в Динамо чужаку не прижитись, не вижити і не працювати. Тому й отримали ми нині гру Динамо без процесору. Про інші команди й говорити не буду. Більшість з них виживають лише за рахунок бродях - футболістів, які щосеннно мігрують між клубами. Назвіть хоч одного вихованця Колоса, наприклад, чи Львова.
Хоч, до речі, потрібно сказати, що здається академія Руху працює нині в вірному напрямку. Подивимось. Бо там більше понтів Козловського, чим тверезої оцінки.
Нинішнє покоління на жаль нічого не дасть нашому футболу. Нічого, тому що, повторюсь, не вміє ГРАТИ в футбол. Битись, боротись, вигравати вміє, а ось грати – ні. Тому воно нікому і не потрібне. Подумайте лище три гравці ( Зінченко, Малиновський, Миколенко) грають на високому рівні. Три з сотень. Інші час від часу попадають в основу, щоб бути до кінця гри заміненими.
І останнє. Все що написав про гравців, можна змоделювати й на тренерів. Бо наші тренери - це ті ж самі борці. Всі від А до Я. Тому на їх фоні, навіть такий посередній тренер як Луческу виглядає титаном.
Ось так і живемо. Як всі.
З повагою,
Скіф.
Когда с населения содрать уже невозможно и идет полномаштабная война футбол упал ниже плинтуса. Другого ожидать не стоит.
Наши олигархи не поняли что современный футбол в Европе и не только это прежде всего бизнес где крутятся большие деньги и чтобы иметь нужно вложить.
А они сбегают сволочи. В футбол ходят играть).
100%!!!
Можливо, саме тому Скрипник, який не отримав лаврів у Німеччині, вважається кращим українським тренером, що дещо перейняв у німців.
А хто, по Вашому з українських тренерів, які тренують наші клуби, досягли чогось на міжнародній арені?
Це такий тролінг?
============================
Тут не все так однозначно эти страны находятся в евро зоне и вообще они европейцы они свои,больше на виду лучше адаптированы, а мы для них чужие это одна из причин и дело не в уровне хоть и в нем тоже.А посмотрите на их сборные они что от этого выросли, или же клубы ,чемпионат? Сколько в Норвегии легионеров играет?
===============
І останнє. Все що написав про гравців, можна змоделювати й на тренерів. Бо наші тренери - це ті ж самі борці. Всі від А до Я. Тому на їх фоні, навіть такий посередній тренер як Луческу виглядає титаном.
===============
С теми что остались сравнить да титан но кто там остался? Ищенко? Но есть же Шевченко ,Ребров, при всех их недостатка у них есть все же идеи, видение современного футбола, перспективы. Но мне понравился больше Шмидт)
Вони то є, але не в українському футболі.
Але це все лише чутки. Чи маркетоподібні заяви агентів.
А факт: Ярмоленко в "Аль- Айні".
Та Циганков, здається, відхилив пропозиції Аталанти і Вільярреалу.
Інші ж повернулись грати в Україну: Михайличенко, Петряк- в Шахтар, Хобленко - в суперклуб Кривбас. А це ж футболісти, що награвались в збірній (про Хобленко не можу помилитись).
Зараз виправлю.
Я ще не був у жодному.
Ні, брешу, був 1 березня у нас на заводі, під час першої повітряної тривоги.
До речі тоді був прильот.