Два слова по вчорашнє інтерв’ю Суркіса для Fanday.net.
Але спочатку таблиця. Придивіться. В ній наведені всі гравці, що виходили в цьому сезоні в матчах УПЛ і в офіційних міжнародних іграх. Немає лише Логвейка, Перріса і Вербича.
Гляньте, майже всі згадані там футболісти грали в чемпіонському сезоні 2020/2021 років: окрім Бурди ( був травмований), Кабаєва (грав за Зорю), Вівчаренко (грав в молодіжній команді) і Дубінчака (грав за Дніпро-1).
Тобто з 22 гравців, що виходили в цьому році на поле грати за Динамо, 18 грали і в тому славному для нас сезоні 2020/2021. І майже всі (окрім Ваната, Нещерета і Тимчика, який був травмований) були основними гравцями.З цих 22 гравців 16-ть грали, а більшість з них і нині грають за основну збірну України. А ще 21 футболіст грали або грають за нашу молодіжну збірну.
Кендзьора 36 ігор зіграв за збірну Польщі. А 19-річний Діалло, який ще не виходив на поле за першу команду Динамо, грає в неслабкій молодіжній збірній Сенегалу. 22-річний Джастін Лонвейк, який сподобався в минулій грі з Ворсклою, зіграв 24 гри за юнацькі збірні Нідердандів (U 16-19).
В збірну країни, як правило, посередніх і невмілих гравців не викликають. Зазвичай тренери збірної пробують гравців вище середнього рівня. Тобто тих, хто хоч щось може створити, не злякатись і грати за країну, а не за тугрики з дідусем Франкліном..
Два роки назад, виявляється, вони вміли грати й переграли під орудою «уславленого Містера» ще той зірковий легіонерський інтернат Шахтаря, якими керував Каштру.
Тому диких криків про банду незграб, по дерев’яно-фанерних буратін, про осіб з нетрадиційною орієнтацією і т.д., що лунають тут все частіше й частіше, я не можу зрозуміти. Чому тва роки тому ми могли перемагати в чемпіонаті УПЛ, виходити в ЛЧ, а тепер майже з тим самим складом ганьбимося як в Європі, так і дома.
Чому?
На мою думку, сучасна криза Динамо не в якості гравців (хоч деяких з них я не вважаю гравцями рівня Динамо, наприклад - Попова, Бєсєдіна, Кабаєва чи того ж Тимчика), а криза полягає в якості гри, яка не відповідає рівню Динамо, а є рівнем посередньої команди УПЛ.
За рівень же і якість гри відповідає тренер. Так, він не повинен вчити як бити по воротам, не вчить фінтам чи як приймати м’яча або бити головою, він не готує гравців функціонально, а ставить колективну гру. Тренер повинен до кожного гравця донести те, що той повинен робити на полі в кожну мить гри. Це його головна задача. Але ми ж цього не бачимо. Ми вже котрий місяць спостерігаємо, як лебідь, рак та щука тягнуть віз Динамо в різні сторони.
Це перше. І друге.
Тренер повинен аналізувати не тільки свою гру, а й гру суперника і готувати тактику на майбутні матчі. Але якщо тренер перестає розвиватись сам, то саме він, в першу чергу, стає тягарем для команди. Навіть, якщо команда грає, як добре налагоджений механізм, але по лекалам вчорашнього, хоч і переможного дня, успіхів вона не достигне. Чи не це ми бачимо нині в Динамо?
Тому аналізуючи сказане вчора Суркісом – Джуніором, я не вірю в те, що команда вийде з кризи, бо менеджмент клубу, а точніше сам врлодар клубу, не бажає дивитись в майбутнє, а лише надіється, що криза мине сама собою. Не вірю ще й тому, що менедмент клубу застиг бовваном в переможних 90-их минулого століття , а вже йде третій десяток наступного.
Завтра АЕК Динамо може й здолає. Скоріше за все, що здолає й ми будемо кричати в захваті на всю Пітерську (вибачте – на весь Хрещатик), що Динамо вийшло в євровесну 2023. Але ж друзі, це буде весна в Лізі Конференцій. Невже місце Динамо – там?
Тому, колеги, я з заздрістю дивлюсь на немилий нам Шахтар і, чесне слово, захоплююсь його менеджментом, який в умовах куди гірших, чим Динамо, зумів створити новий Шахтар, український Шахтар, грою якого на відміну від нашої гри можна насолоджуватись. І коли я бачу, як після кожного матчу гравці Шахтаря, тренерський склад, лікарі, перекладачі, тощо стають в єдине енергетичне коло, я заздрю, завидую, вболівальникам цього клубу. Я б хотів таким бачити Динамо.
З повагою,
з безнадійною надією,
Скіф.
Буде нічия або мінімальний програш. Я майже впевнений
Продолжаю считать, что с этой обоймой игроков любой классный тренер, если и сможет чего-то добиться, то лишь временных, локальных успехов. В перспективе - всё то же безрадостное топтание на месте.
Только резкое омоложение, только пара-тройка легионеров (хотя бы уровня Логвейка) смогут дать какой-то результат, да и то через два-три года.
А сейчас попросту теряется время.
Гармаш - 32 года;
Беседин - 26 лет;
Кендзера - 28 лет,
Коллеги, это время расцвета физического, уметвенного, эмоционального.
Они могут играть в футбол.
Могут.
Но есть один вопрос: ЧТО им мешает играть? Или КТО?
Если в эти годы не играть, то когда же играть?
У игроков сборной?
Которые находятся на возрастном пике и к которым еще пару лет назад не не было особых замечаний.
Не верю, как говорил классик театра...
Может быть глубже надо смотреть...
Почему менее звездные (и давайте скажем прямо классом если не ниже, но и не выше) игроки Шахтера выдают одну за другой неплохие матчи в еврокубках?
Почему переезды и война не так влияет на игроков того же Шахтера?
А может быть возраст и усталость одного человека оказалась заразной для всего коллектива?
Плюс Сидорчук, Шапаренко, Бущан. Та й Бєсєдін, коли не травмований постійно визивається в збірну.
Тобто сім...вісім гравців постійно визиваються в збірну.
А те що Траоре, Матвієнко, Степаненко сильніші своїх київських візаві, то Ви правильно написали- НИНІ. Саме НИНІ?
Але чому...
Два роки назад я б віддав перевагу динамівцям.
Чому кияни, маючи абсолютно піковий для футбола вік, на відміну від своїх донецьких візаві стагнувались, а то й регресували. Як Шепелєв, наприклад.
посередні гравці + Шапаренко +Вербіч+Бущан= непосередні гравці?
якщо команда втратила 2-3 основних гравці і перестала бути командою, то вона і була гівно, а не команда.
Де Ви таке бачили, щоб чемпіон країни після втрати 3-х гравців став посміховиськом? Та й втратили далеко не Шевченка, Реброва і Лужного
Вітіньо та Рамірес не грали в ЛЧ з Луческу в 2-х сезонах. Я вже мовчу про результати в цих ЛЧ ОК 4
Нынешнее соотношение уровня составов Динамо и Шахтёра наглядно отражают результаты этих команд в группах ЛЧ и ЛЕ и недавняя очная встреча. Косвенно турнирная таблица УПЛ.
"Если вы о мучениях Динамо 2 года в ЛЧ, то причем тут Шахтёр."
При том, что Луческу нам 2 года рассказывал про неопытную команду, а вот когда наберемся опыта начнем играть, Йовичевич же показывает достойную игру в первом же сезоне, при этом опытных игроков у него еще меньше чем было у Луческу.
Сергій Олександрович Сидорчук:
2013 – 2022: Україна 54 (3)
Інформацію про ігри та голи за національну збірну
оновлено 26 жовтня 2022.
https://en.wikipedia.org/wiki/Serhiy_Sydorchuk
Я також. Але цей професіоналізм рівня нульових нинішнього століття. Це помітили в Шахтарі в 2015 році й не продовжили з ним контракт.
А наші Суркіси прийняли його на "ура".
В тому, що Луческу переважає по тренерському хисту більшість наших доморощених тренерів - ніхто не сумнівається. Але ж Динамо потрібно більше. Бо воно Динамо, а не Мінай, Інгулець чи Колос.
Ми ж маємо Луческу...
Тобто, в кращому випадку Mac mini на 2 ГБ зразка 2010 року замість вже необхідного квантового комп'ютера.
+
Буде нічия або мінімальний програш. Я майже впевнений
Вибачте за цинізм.
Теперь главное что делать.
============================================
Отправить дураков в путь по большой дороге... :-)
Не очікував.
Буває, прорахувався.
Але ж треба якось реагувати.
Таке враження, що тренер в ступорі. І тільки знає раз за разом мимрити про переізди, автобуси та сім'і.