Що ми знали про Колос до суботи, 28 жовтня?
Двома словами: команда вміє будувати автобус і не вміє атакувати. За 11 ігор до гри з Динамо Колос забив лише 7 голів і стільки ж пропустив. Менше забивав лише Минай, а захист Колоса - найкращий захист в лізі. Оце власне і все.
А ось декілька статистичних показників гри з Динамо.
xG Колоса – 1,34, а Динамо – 1,51. Показники, як бачите, майже рівні, але вдумайтесь, Колос бив по воротам 14 разів і 8 раз влучив, а наше Динамо – лише 10 разів і тільки 4 рази попали в рамку воріт і раз в перекладину. Середня відстань ударів до того ж у Колоса - 16,96 м, а Динамо – 19,19 м. Судячи по цим даним Колос для Динамо став КолОсом і до того ж не на глиняних ногах. Вдумайтесь, колеги, Колос, команда з села Ковалівки, де півскладу списані з Динамо гравці, а в суботу грав навіть не основний склад, драв захист Динамо, як вовк Сидорову козу.
Чому наша надія Волошин проспав, а точніше ігнорував підключення в атаку Лучкевича, чому Попов з Дячуком дозволяли розстрілювати ворота то Мякушко, то Тотовицькому. Чому?
Сказати що Динамо не бажало виграти - не можу, сказати, що Динамо не приклало зусиль для виграшу – також не можу, бо, навіть граючи в меншості, Динамо вигравало єдиноборства з ковалівцями. Та що з того? Бо виграти єдиноборство і виграти гру – дві різні речі, як кажуть в Одесі.
На мою думку суть в тому (і це я писав вже не раз і не два, і не три), в грі Динамо відсутній креатив як клас. Гравці Динамо, вихованці Іщенко, Мороза і Костюка, уміють бицця – бороться, вміють вигравати через силу, але не навчені думати. І це головне. На дитячому, юнацькому та й на молодіжному рівні м’язи дозволяли вигравати у суперників, а для успішного переходу на дорослий рівень мізків виявилось не досить. Приклад – недоречна і відверта симуляція Ваната та Дячук з Поповим, які в суботу довели незаперечну істину, що всі потрібно стежити не тільки за польотом м’яча, але не й забувати, що крім м’яча ще потрібно стежити й за переміщенням суперників. Здається, це постулат, це аксіома, без цього не виграються ігри, але чомусь за динамівцями ми цього не бачимо. Тому так часто, особливо в кінці гри ковалівці вільно приймали м’яча в карному майданчику і завдавали небезпечних ударів. Слава богу, що не всі вони були точними, і що Бущан в рамці воріт все ж таки грає добре. Це – перше.
І друге, володіючи м’ячем, наші улюбленці не знали, не знають і, мабуть, не скоро будуть знати, що з ним робити далі. Цікавих відкривань під передачу ми практично не бачили. Вривань в вільні зони за нашими улюбленцями практично не спостерігалось. Позиційні атаки завершувались в основному пшиком. Якусь небезпеку, здавалось, приносили лише флангові атаки, але останні передачі чи то Караваєва, чи то Тимчика, чи Волошина майже завжди перекривались захисниками ковалівців. Небезпечними були лише далекі удари Бражка. Єдиною успішною атакою була контратака, яку почав Бражко і підтримав Дубінчак з Караваєвим. Зверніть увагу, Динамо в два рази менше завдало ударів в площину воріт, чим Колос (4 проти 8). Повторюсь, для розуміння прірви: Колос – це та команда, що не вміє атакувати.
І якщо, за відсутність ігрового інтелекту потрібно запитувати у Іщенко і К, то за відсутність креативу на полі, потрібно запитувати уже нашого коуча, якого так улесливо гравці називають «Містером». Хочу запитати, невже Луческу не бачить, що цей склад Динамо не вміє і не буде грати в контроль м’яча, не буде грати в інтелектуальний футбол? В інтелектуальний футболу готові грати лише Буяльський, Шапаренко і Ярмоленко. Інших не бачу. А коли травмований Ярмоленко і коли посттравмований Шапаренко може грати лише 30…35 хвилин, а до Буяльського нікому доставити м’яча, то ті надривні викрики Луческу, які ми постійно чуємо: «вперед», «вище», «навіщо» - не що інше, як мертвому припарки.
Таке Динамо, нинішнє Динамо, може грати лише так, як його навчили Іщенко та Костюк з Морозом: бий – біжи. Таке Динамо через володіння м’ячем, через контроль м’яча не здатне створити якість.
Таке Динамо може і вміє грати лонгболами, фланговими атаками, навісами і помилками суперників. Тяжко це казати, але нині, це так. На жаль, лонгболами нині не виграють не тільки Лігу Чемпіонів, чи Європи, а й Лігу Конференцій. І не тільки не виграють, а не потрапляють туди. Але це наша дійсність. Дісність розбитих надій.
З повагою,
Скіф
Вони ідентичні.
На Софасоре цифри статистики з'являються через день-два, тому й затримка з дописами.
Це був останній раз коли читав я Скіфа.
З людиною яка читає смолового мені не по дорозв
Фу .
Противно ніби в гівно наступив
Отсюда их непреложный вывод: фактор один. То есть фигура тренера.
Его скоро заменят. Но что делать с остальной и основной массой факторов, математика никогда не знает: величины, стремящиеся к нулю, сокращаются, величины, которые объективно нельзя сдвинуть с места, переносятся в противоположную часть уравнения со сменой знака, нули в значащих величинах взаимно сокращаются. И так далее. Однако на выходе всегда безупречное с точки зрения математики тождество: 0=0 - как результат матча на табло, за которым стоит бесплодность игры. Или там бессмысленный корень из "-х".
Игроки, мастерство которых стремится к нулю, ныне составляют основную массу футбольной "формулы" Динамо. Что делать с этой массой, математики не знают, она для них вечные "х" с "у". Поэтому формула предусматривает лишь одно "верное" решение: поменять тренера.
Конечно, следовало бы припереть профессора математики к доске, исписанной его каббалистическими значками, одним вопросом: почему при смене тренера шестнадцать раз формула не работает. Но я, зная ментальность высоколобой научной среды, этот вопрос задавать не буду: во-первых, потому, что и так знаю ответ, во-вторых, потому, что научная среда пуще всего на свете охраняет свою научную кормушку. Так что "16/0". На ноль делить нельзя говорите? Да что вы! Миллион диссертаций, теория неопределенности, первые ряды в президиумах разномастных "научных советов", лауреатские значки, лавровый венок в академии - еще как можно делить.
Где же в расчетах оценка реального уровня мастерства Бражко, Тымчика, Дубинчака, Волошина, Ваната (этого особенно), Сироты, Попова, Дячука и даже Караваева с Буяльским? Ведь механическими подсчетами количества ТТД здесь не отделаешься: тут придется оценивать массу факторов мастерства, часть из которых являются нематериальными, как-то умение оценивать обстановку, реакцию на ее перемены, психологический настрой, игровое мышление и так далее. А что говорят формулы о координации движений игрока, завязанной на вышеозначенных нематериальных факторах? А то, что и всегда: играются "иксами" в никогда не раскрываемых скобках.
Никакой алгеброй гармонию футбола не поверить - никогда. Сорок три гола К. Роналду после изгнания из МЮ никак не тождественны куда большей массе голов, забитых им в составе этой команды. И вся "математика" футбола только на этом и построена.
Рекомендую автору блога заранее готовить свои расчеты для нового тренера Динамо. Но заранее известно, что при остальных составляющих его формул результат окажется точно таким же. Ибо от перемены мест слагаемых сумма не меняется. И для понимания этой простой аксиомы не то что искусственного интеллекта не требуется - даже деревянных счет много.
Цифры в футбол не играют: они следствие умения или неумения играть в футбол.
Але від мене "плюс".
Но приятнее обсуждать уровень тренера, о котором вы ничего не знаете...
Пройдет совсем немного времени и тренер будет другой. Но не игроки. И все, кто сегодня горлопанят, причем в очередной раз - "Долой!", попрячутся до следующего раза. А потом опять вылезут с примерами типа "в Тоттенхеме бузина, а в Киеве - дядька".
Тогда просьба перечислить игроков Динамо хотя бы среднего добротного уровня.
Ох, как вы себе льстите :).
"Тренера делают игроки" - это позиция Валерия Лобановского. То есть это вы его "загнали в угол" :). Вот и нынешнего Луческу тоже сделали нынешние игроки Динамо. Но вам из вашего угла виднее, поэтому вы фантазируете, будто бы эти же игроки другого тренера сделают победителем. Да они своим "умением" утопят его еще быстрее.
Ваш опыт наблюдений футбола как на ладони.
Теперь ответ на конкретный вопрос. Он давно дан народной поговоркой "В огороде бузина, в Киеве дядька". То есть ваша конкретная параллель между Тоттенхемом и Динамо - она конкретно ни о чем: никаких параллельно сходных условий между ситуациями в двух командах нет и никогда не было - начиная с подбора игроков и заканчивая уровнями футбольных сред в целом.
Выберитесь из своего угла, раскройте глаза и попытайтесь хоть в чем-то разобраться - прежде чем кого-то поучать, да еще столь примитивным набором штампов и стереотипов.
Куренье - это яд.
Минздрав предупреждает,
А Колумб, а Колумб, а Колумб ни в чем не виноват.
------------------
Результата достигнет второй, а,вот, болеть, почему-то хочется за первого...
Я как Винни Пух из м\ф,, у которого правописание хорошее, но...
Чтения тебя, говорит что я ещё не последний пескарь в этой луже.)
Просто ты мало пишешь)
Просто они немного умерли.:-)