Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Огляд ЗМІ. Труднощі росту

2024-04-15 18:32 Відсвяткувавши вихід збірної України у фінальну стадію ЄВРО-2024, наша футбольна спільнота швидко перемкнулась на внутрішні турніри, ...

Відсвяткувавши вихід збірної України у фінальну стадію ЄВРО-2024, наша футбольна спільнота швидко перемкнулась на внутрішні турніри, де інтрига закручується з кожним ігровим днем.

У ЦЕНТРІ УВАГИ – «ДИНАМО»

Традиційно особлива увага профільних ЗМІ була прикута до найпопулярнішого клубу країни – київського «Динамо».

І недаремно – адже після міжнародної паузи команда Олександра Шовковського дала дуже багато підстав для дискусій: спочатку вона видала дві феєричні перемоги, далі несподівано й зовсім не по грі втратила очки, а потім на волі й характері витягнула надважкий виїзний матч.

За розгромом «Ворскли» з рахунком 5:1 слідував не менш переконливий успіх у зустрічі із «Зорею» (3:0).

«Проти «Зорі» була одна із кращих ігор «Динамо» під керівництвом Шовковського. Це була комплексна перемога. Восени атака «Динамо» могла виграти в захисту команди або захист в атаки, а із «Зорею» у динамівців була чітка перевага над суперником у всіх лініях», – заявив коментатор Володимир Звєров (YouTube-канал «ПроФутбол Digital», 05.04.24).

Цей матч – десятий для «Динамо» під керівництвом Шовковського – став підставою для невеликих проміжних висновків з боку окремих ЗМІ, які відзначали, що на цьому відрізку біло-сині здобули дев'ять перемог при одній нічиїй та різниці голів 26-6.

«Загалом, можна сказати, що «Динамо»-машина нарешті набрала повні оберти. Бо якщо восени команда Шовковського нагадувала більше удава, котрий методично і повільно, але впевнено душить свою здобич, то зараз це більше скидається на хижака з кігтями, котрий просто розриває опонента на частини.

«Динамо» чудово грає в атаці, «Динамо» перекушує суперника в центрі поля і майже не помиляється в обороні. Таке «Динамо» має всі шанси цього сезону стати чемпіоном України», – констатував Ігор Цвик (Sportanalytic.com, 04.04.24).

Нема нічого дивного в тому, що УПЛ, провівши опитування серед журналістів і вболівальників, визнала наставника «Динамо» Олександра Шовковського і нападника біло-синіх Владислава Ваната відповідно найкращими тренером та гравцем чемпіонату в березні. Обидва лауреати перемогли з великим відривом, набравши більше третини голосів.

Тим часом у самому київському клубі, загалом не приховуючи задоволення виступами команди, із гучними заявами та передчасними висновками не поспішали. Недарма ЗМІ раніше неодноразово відзначали виважений та вдумливий стиль коментарів Шовковського.

Навіть після надпереконливих полтавських 5:1 наставник не став захвалювати своїх гравців. Навпаки – всіляко намагався спустити їх на землю.

«Якщо говорити безпосередньо про гру, то рахунок не відображає подій на полі. Об’єктивно кажучи. Просто реалізація сьогодні була на високому рівні. Мали ще шостий забивати, але натомість пропустили контратаку й дозволили супернику забити», – заявив він тоді (Football24.ua, 31.03.24).

Шовковський підкреслив, що не може бути задоволений всім – в іншому разі, мовляв, варто закінчувати тренерську кар'єру, яка тільки-но почалася.

Із схожим посилом виступив і президент київського «Динамо» у резонансному інтерв'ю після перемоги над «Зорею».

«Команда повинна прогресувати. Шовковський добре робить свою справу. Ми побачили це в Полтаві та побачили сьогодні – команда прогресує, набирає обертів. Команда у хорошому тонусі, тож я сподіваюсь, що ми будемо до останнього туру боротися за чемпіонство. Так і повинно бути в футболі. Як тільки зупинишся – нічого не буде», – наголосив Ігор Суркіс (Fcdynamo.com, 04.04.24).

Стриманість очільників «Динамо» була недаремною, адже після двох надзвичайно яскравих перемог біло-сині несподівано не змогли виграти на власному полі у черкаського ЛНЗ (1:1).

За грою кияни повністю переважали суперника, створили величезну кількість моментів, а пропустили лише після курйозної помилки талановитого голкіпера Руслана Нещерета. Тим не менш, реакція головного тренера і на такий болючий удар була достатньо спокійною.

«У першому таймі гра нам давалася. Ми забили гол, могли забивати ще, але, на жаль, пропустили самі. Після перерви намагалися змінити рахунок, але нам це не вдалося, хоча моменти у нас були. Так, прикра нічия. Але рухаємося далі. Чемпіонство? Таке завдання перед нашою командою стоїть завжди», – підбив проміжні підсумки Шовковський (Dynamo.kiev.ua, 08.04.24).

«Не шукайте логіку у футболі» – назва звіту про цей матч на сайті «ЮА-Футбол» в цілому повністю передає суть того, що трапилось (Ua-football.com, 08.04.24).

ЗМІ відзначали, що гольових нагод кияни створили не менше, ніж у попередніх дуже вдалих матчах, однак м'яч, як часто говорять футболісти, просто не ліз у ворота.

До того ж, були питання і до суддівства. Зокрема, ЗМІ звернули увагу на два відверті фоли з боку гостей, які цілком тягнули на червоні картки (Сергія Рибалки на Володимирі Бражку та Дениса Норенкова на Назарі Волошині), проте рефері Юрій Іванов у обох випадках обмежився попередженнями.

«Вийшло досить грубо. Чи це правильні рішення арбітра?» (Ua.tribuna.com, 08.04.24), – запитував автор замітки Семен Новіков.

Утім, жоден з динамівців, аналізуючи події матчу, уваги на сумнівних епізодах не зосереджував, та й виправдань не шукав. Більше того, реакція біло-синіх на втрату очок стала приводом для схвальної оцінки від відомого коментатора і ведучого Віктора Вацка:

«Після фінального свистка футболісти «Динамо» попадали на газон з розчаруванням таким, ніби вони тут програли фінал Ліги чемпіонів. Мені такі емоції подобаються, бо вони показують, що ось ці пацани живуть тим, що роблять, що вони чесно і щиро намагаються виконувати свою роботу. Я за це їм сильно респектую. Від помилок ніхто не застрахований. Ванат не забив? Так і Гаррі Кейн не забиває. Нещерет запустив? Так і Тібо Куртуа теж запускає.

Я вважаю, що найгірше в будь-якій роботі, коли тобі байдуже на неї, коли байдуже на її результат, коли ти тупо приходиш отримувати свої гроші від керівництва, а на все інше тобі пофіг. Зараз я бачу, що цим футболістам «Динамо» не байдуже на клуб, за який вони грають, і не байдуже на результати. Вони старались і виклались на полі на повну, але з результатом не склалось. Десь майстерність підвела, але подивимось, як буде далі» (Footballgazeta.com, 10.04.24).

Самі ж гравці «Динамо» протягом відкритого тренування, яке влаштувало клубне керівництво після гри з ЛНЗ, в розмовах з журналістами запевнювали, що, як і раніше, націлюються на максимум.

«Вся боротьба – попереду. Треба вірити. Якщо переставати вірити, то навіщо виходити на поле?» (Ua-football.com, 10.04.24), – резонно рефлексував Володимир Бражко.

«Усі наші матчі з початку чемпіонату – як фінали. Саме таке налаштування команди. Сподіваюся, ми виграємо усі поєдинки, що залишилися» (Football.ua, 12.04.24), – упевнений у собі та партнерах Владислав Ванат.

ЖАГА ДО ПЕРЕМОГИ ТА ХАРАКТЕР!

Саме максимальна налаштованість та характер врешті й стали вирішальними чинниками чергового успіху біло-синіх у виїзному матчі проти «Олександрії» (1:0).

Залишившись вдесятьох після двох жовтих карток Волошина наприкінці першого тайму, «Динамо» все ж забило зусиллями Бражка і відстояло переможний рахунок. І це – на полі непоступливої команди Руслана Ротаня, яка у лютому не дозволила тут виграти «Шахтарю» (лише поява на полі незаявленого гравця у складі господарів тоді нарахувала гостям три «технічні» очки).

Динамівці, власне, мали забивати ще в першому таймі, але Волошин і Ванат (двічі) втратили гарні нагоди. Коли ж суперник отримав більшість, вони зреагували ідеально – і в психологічному, і в тактичному сенсі.

«Ванат в оборонній фазі зсувався на позицію правого вінгера, й кияни, де-факто, вибудовували першу лінію оборони у вигляді Кабаєв – Шапаренко – Ванат, а пресинг центрбеків здійснював Шапаренко. В атакувальній фазі – Ванат діяв більш вільно, не завжди лишаючись на фланзі, але й забігаючи під передачу до центру.

…Другий тайм залишився за динамівцями та їх тактичним малюнком. Тобто, хто краще тактично відреагував на зміну ситуації – той і відсвяткував врешті перемогу» (Footboom1.com, 13.04.24), – робить висновки Павло Булах.

Відзначають тактичну підготовку гостей і інші видання:

«Після пропущеного голу гості основні зусилля сконцентрували на захисті. Попри чисельну меншість вони впевнено закривали простір на своїй половині поля і не дозволили підопічним Ротаня створити хоч якийсь момент для взяття воріт. Мало того, команда Шовковського забила другий гол, але арбітр його не зарахував через офсайд у Шапаренка» (Sport.ua, 13.04.24).

Цього разу рахунок на табло жодним чином не контрастував із статистичними показниками. Навіть провівши цілий тайм у меншості, кияни частіше за суперника били по воротах (9 проти 7) і довше контролювали м’яч (відповідно 52% та 48%).

Цікава деталь: обігравши на виїзді «Олександрію», «Динамо» продовжило свою гостьову гольову серію до 35 матчів. І таким чином – побило рекорд чемпіонатів України 7-річної давнини, який належав «Шахтарю».

Ба більше, вже найближчої середи кияни можуть покращити це досягнення, коли зустрічатимуться з «Минаєм». Матч, який не був зіграний у грудні через погані погодні умови і неготовність до них закарпатського стадіону, тепер пройде в Києві. Такий варіант цілком підходить номінальним господарям, адже «Минаю» не доведеться витрачати купу часу та коштів на дорогу туди й назад після суботньої гри в столиці з місцевою «Оболонню».

Між тим, весна, і квітень зокрема, виходять для найтитулованішого клубу країни наднасиченими. П’ять ігор за 18 днів, дві з яких через повітряні тривоги тривали більш ніж чотири години! Утім, ніхто не скаржиться. Навіть навпаки.

«Сил вистачає, емоцій теж. Коли ти перемагаєш, ти навіть не помічаєш, що граєш через кожні три дні» (Footclub.com.ua, 11.04.24), – посміхається захисник Олександр Тимчик

Щодо Шовковського, то він після переможної гри в Олександрії, як і зазвичай, стримано подякував підопічним за старанність, бійцівські якості та готовність відпрацьовувати за партнера. А ще додав важливі слова:

«Так виграються матчі. І не тільки матчі» (Dynamo.kiev.ua, 13.04.24).

У ФОКУСІ – ЯРМОЛЕНКО ТА ШАПАРЕНКО

І хоча усі динамівці достатньо спокійно оцінюють свої здобутки, було б несправедливо не відзначити однозначний прогрес команди у другій частині сезону.

«Молодість складу й кадрові обмеження, які постійно виникають, не дають столичному гранду розігнатись на повну. Тим не менш, під керівництвом Олександра Шовковського колектив ще не знав поразок. Загальний напрям тактичної думки теж виглядає грамотно, за кількістю створених моментів команда з відривом найкраща, а робота над помилками помітна неозброєним оком. Навіть із шансами на чемпіонство не все так погано. Розрив становить всього чотири очки, до Класичного ще далеко, а Шахтар теж далекий від ідеалу – «гірники» десь та й допустять осічку» (Football24.ua, 13.04.24), – окреслює ситуацію Олекса Бик.

Тим часом у згаданому вище інтерв'ю клубному сайту президент «Динамо» окремо торкнувся двох тем, які зараз активно обговорюються у спортивних ЗМІ та вболівальницькому середовищі. А саме – про повернення після важкої травми Андрія Ярмоленка та прогрес Миколи Шапаренка.

Підвищений інтерес футбольного загалу до Ярмоленка зумовлюється не лише тим, що він, мабуть, досі є найбільшою зіркою українського чемпіонату, але й у світлі наближення ЄВРО-2024, адже динамівець залишається капітаном національної збірної.

«Ярмоленко – це людина, яка вносить спокій, людина, яка на футбольному полі розуміє все, людина, яка може одним дотиком вирішити долю матчу. У Ярмоленка теж був непростий час, він набирає свої кондиції. Якщо він і далі буде так грати, я впевнений, що він дуже допоможе збірній України на чемпіонаті Європи.

Він може грати на будь-якій позиції. З його досвідом та розумінням футболу. Він дуже розумна людина. Ярмоленко – це той хлопець, з яким, я сподіваюсь, ми будемо довго співпрацювати, коли він закінчить кар’єру гравця. Але зараз я хочу побажати йому, аби він виходив на поле і показував таку красу ще довгі роки, аби вболівальники шаленіли від його гри», – сказав Ігор Суркіс (Fcdynamo.com, 04.04.24).

«Ярмоленко навіть не в тонусі сильніший за 99,9% гравців УПЛ. Це людина, на яку ти сподіваєшся, що вона дасть якість. Ярмоленко додасть «Динамо» потужності, тому що ти знаєш, що людина може виконати будь-що», – підкреслив аналітик Михайло Смоловий (Dynamomania.com, 02.04.24).

Ярмоленко не вийшов зі стартових у хвилин у грі з «Олександрією», проте це – нормально. Адже процес його відновлення триває. Тим не менш у трьох перших неповних матчах після свого повернення він зробив три результативні дії, в тому числі єдиний гол у ворота ЛНЗ. Андрій не лише додає «Динамо» потужності та глибини складу, але й значно розширює тактичний арсенал команди.

Досвідчений вінгер показав, що може діяти як на позиції «десятки», так і в ролі центрального нападника – у відтяжці чи на вістрі. Залишилось лише набрати оптимальні кондиції, а це просто справа часу.

До речі, вразивши ворота ЛНЗ, 34-річний Андрій забив свій 105-й м’яч у чемпіонатах України. Більший доробок мають поки лише троє – Максим Шацьких (124), Сергій Ребров (123) та Євген Селезньов (116)…

Що ж стосується Шапаренка, то його гра в цьому календарному році, особливо ж після стиків ЄВРО-2024, викликала цілу хвилю захоплень з боку журналістів, експертів та вболівальників. Навіть у невдалому для команди матчі проти ЛНЗ він виділявся, а в грі з «Олександрією» створив класний момент для Волошина, сам загрожував воротам, взяв участь і в результативній комбінації, і в тій, що призвела до незарахованого голу. Іншими словами – постійно перебував на видноті.

«У чемпіонаті в України 2024 році Шапаренко демонструє гру одного із найкращих центральних півзахисників українського футболу... До нього знову повернулась впевненість, що була до травми» (Ukrfootball.ua, 02.04.24).

Президент «Динамо» також відзначив чудову гру Миколи, додавши до цього, що попри поширену серед уболівальників думку, клуб не збирається тримати одного із своїх головних талантів в «золотій клітці».

«Усі вболівальники, всі, хто розбираються у футболі, розуміють, що Шапаренко – дуже якісний, класний футболіст, у якого, я сподіваюся, буде велике майбутнє в європейському футболі. Ніхто його не буде тримати. Якщо на нього будуть запити, ми будемо розглядати їх.

Микола – справжній динамівець, він дуже переживає за результати команди. Він хвилювався, що у нього не все виходило на футбольному полі. Він дуже довго відновлювався. Але зараз усе гаразд, він набрав свої оптимальні кондиції, тож ми будемо бачити Миколу у ще кращій формі, він буде віддавати паси, забивати. Це дуже якісний футболіст. Такі футболісти народжуються дуже рідко», – підкреслив Ігор Суркіс (Fcdynamo.com, 04.04.24).

І повернення Ярмоленка, і відмінна форма Шапаренка, і прогрес Ваната, Бражка, Волошина та Тараса Михавка не можуть не тішити прихильників «Динамо». А після того, як набере звичні кондиції і Віталій Буяльський, команда Шовковського нарешті зможе підійти в дійсно оптимальному форматі до вирішальної фази сезону.

СТАВКА НА МОЛОДЬ

Оптимізму біло-синім безперечно додають і успіхи юнацького колективу, який впевнено і одноосібно лідирує в першості для 19-річних. З урахування того, що Київ у цьому турнірі не брав «золота» з 2019 року, нинішні звитяги команди Ігоря Костюка є дійсно знаковими. У поточному році вона виграла сім матчів із загальним рахунком 28:2 – такі цифри говорять самі за себе.

При цьому юні динамівці, які випереджають найближчого конкурента на сім балів, ставлять перед собою конкретну ціль – вихід на міжнародну арену.

«На кожну гру ми виходимо, як на фінал, адже всі хочемо здобути чемпіонство та грати в Юнацькій Лізі УЄФА», – розставляє акценти захисник «Динамо» U19 Іван Котуха (Fcdynamo.com, 12.04.24).

Важливо й те, що від нинішньої юнацької до «дорослої» динамівської команди вже прокладений чіткий місток. Найкращий бомбардир першості U19 Матвій Пономаренко активно долучається до матчів УПЛ, і така довіра з боку тренерського штабу безперечно є важливим мотиваційним чинником для молоді.

«Пономаренку тільки 18, він – свій вихованець, дуже забивний форвард на рівні U-19, як в клубі, так і в збірній. Здоровий, силовий, атлетичний, габаритний. Я розумію, що в «Динамо» бачать в ньому потенціал гравця першої команди. Я вважаю, що йому дуже грамотно дають ігровий час в Прем’єр-лізі, щоб він адаптувався до дорослого футболу і до боротьби з дорослими мужиками», – оцінює потенціал юнака той таки Вацко (Footballhub.ua, 10.04.24).

Пономаренко був дуже близьким до свого першого голу в УПЛ (у зустрічі з «Зорею» Матвій влучив у стійку), і гол цей рано чи пізно станеться. Ну а приклад настирного нападника безперечно має надихати й підштовхувати його партнерів по юнацькому складу, який залишається надійною опорою першої команди.

ЧИ ПОВТОРИТЬ «ВОРСКЛА» СЕНСАЦІЮ 2009 РОКУ?

До кінця клубного українського сезону залишається півтора місяці, й окрім чемпіона ми після трирічної перерви маємо отримати володаря національного кубку. Нагадаємо, що після перемоги «Динамо» в кубковому розіграші-2020/21 два наступні фінали не проводилися через військову агресію з боку РФ.

Цього разу турнір має бути доведений до кінця, і на початку квітня вже визначилися учасники вирішального матчу. У Рівному 15 травня за трофей посперечаються «Шахтар», який у півфіналі переміг «Чорноморець» (4:1), і «Ворскла», яка взяла гору над «Поліссям» (1:0).

Звісно, така пара претендентів викликала лавину згадок про знаменитий фінал цього ж турніру в 2009 році, коли полтавці сенсаційно перемогли донеччан (1:0).

«Наприкінці травня виповниться 15 років з моменту завоювання «Ворсклою» Кубка України, і от тепер полтавська команда знову потрапила до фіналу. Я вважаю, що нинішній «Шахтар» не сильніший за той, який у 2009-му, за одинадцять днів до зустрічі з нами, виграв Кубок УЄФА. Тому шанси у «Ворскли» зараз набагато кращі, ніж тоді», – зазначив відомий тренер Микола Павлов, під керівництвом якого «Ворскла» завоювала той Кубок України (Ua-football.com, 05.04.24).

До слова, нинішній головний тренер «Ворскли» Сергій Долганський тоді підняв трофей у статусі капітана. Тож хто, як не він, знає, як налаштувати свою команду на ще одну сенсацію.

У рамках 24-го туру УПЛ, до речі, «Ворскла» саме приймала «Шахтар» і поступилася 0:1, проте цей результат жодним чином не понижує градус інтриги і навіть ще більше змушує озиратися назад. Адже тоді, навесні 2009-го, полтавці теж програли гірникам з аналогічним рахунком в чемпіонаті, але потім все-таки взяли реванш у кубковому фіналі.

Чи вдасться Долганському «скопіювати» досягнення свого клубу 15-річної давнини – дізнаємось за місяць.

ІНШІ АСПЕКТИ ФУТБОЛЬНОГО ЖИТТЯ

Відрядження Реброва. Тренери та персонал 24 команд-учасниць фінальної частини ЄВРО-2024 зібрались на семінар у Дюссельдорфі, щоб обговорити ключові робочі деталі напередодні турніру. Серед учасників семінару, звісно, був і наставник синьо-жовтих Сергій Ребров.

Протягом двох днів презентацій та дискусій представники національних асоціацій дізналися про заходи та проблеми, пов’язані з організацією матчів, командними готелями та тренувальними приміщеннями, суддівством, безпекою, дисциплінарними, медичними та антидопінговими питаннями.

Керівник суддівського комітету УЄФА Роберто Розетті та член арбітражного комітету Бьорн Куіперс зустрілися з тренерами та технічним персоналом, щоб обговорити нюанси суддівства на турнірі.

«Під час сесії представники УЄФА скористались нагодою, щоб обговорити з тренерами розміри заявки команд на майбутній турнір. УЄФА взяв до уваги різні думки та погляди тренерів. Остаточне рішення буде прийнято в найближчі тижні» (Uefa.com, 13.04.24).

Кіпрські оглядини для 17-річних. Юнацька збірна України, яка пробилася до фінального турніру чемпіонату Європи серед гравців до 17 років, розпочала адресну підготовку до цих змагань. Підопічні Юрія Мороза на Кіпрі провели два спаринги з місцевими однолітками, спершу взявши гору з рахунком 2:0 завдяки голам Микити Шелекети («Шахтар») та Івана Денисова («Рух»), а потім поступившись із мінімальними 1:2 (цього разу відзначився динамівець Іван Андрейко).

Нагадаємо, що на ЧЄ-2024 (U17), який прийматиме саме Кіпр, збірна України потрапила до групи А, де знову зіграє з господарями, а також із Сербією та Чехією. Форум за участю 16 збірних проходитиме з 20 травня по 5 червня.

Перші перевірки арбітрів. Журналіст Володимир Звєров повідомив, що в Українській асоціації футболу вже розпочали реалізувати нещодавно анонсовану ініціативу. «За моїми даними, під час перерви на матчі національних збірних кілька арбітрів УПЛ пройшли перевірку на детекторі брехні. Мова йде про весняний період сезону, адже Андрій Шевченко постійно наголошував, що починає все з чистого листа», – розповів Звєров в ефірі своєї програми на YouTube («ПРОФУТБОЛ Digital», 01.04.24).

А згодом у Будинку футболу відбувся й семінар арбітрів та асистентів арбітра УПЛ. Першого дня проходили теоретичні заняття, другого – педагогічні тестування (Uaf.ua, 13.04.24).

«Дніпро-1» залишається вдома. На початку квітня після удару дронами та ракетами по Дніпру зазнала ушкоджень навчально-тренувальна база та академія місцевого клубу.

«Десь повилітали вікна, десь не витримали стелі. Суттєво пошкоджений манеж. Там тренуються діти, юнаки. Жіноча команда проводила свої матчі. Зараз усе це потрібно ремонтувати. Також постраждав адміністративний корпус, де розташована бухгалтерія, тренерські кімнати», – описав завдану шкоду комерційний директор «Дніпра-1» В'ячеслав Фрідман (Sport-express.ua, 03.04.24).

Утім, незважаючи ані на цей інцидент, ані на частіші, ніж в інших містах УПЛ, повітряні тривоги, клуб поки не збирається міняти місце проведення своїх домашніх матчів.

«На «Дніпро-Арені» нам залишилося провести кілька вкрай складних ігор: Динамо, Кривбас, Шахтар. Можливо, якусь гру ми перенесемо, але на сьогодні такого рішення у нас нема», – зазначив Фрідман (Sport-express.ua, 03.04.24).

Те, що плани «Дніпра-1» наразі не міняються, згодом підтвердив і почесний президент клубу Юрій Береза:

«На жаль, наша база знаходиться неподалік від об'єкта критичної інфраструктури. Ми з початку війни прив'язані до того, що об'єкт критичної інфраструктури постійно атакується…

Моменти з влучанням «шахедів» задокументовані. Наразі власником бази є держава. Ми орендуємо її у держави. В принципі, «рукожопість» виродків, з якими ми воюємо, побачила не тільки країна, а весь світ завдяки ЗМІ. Місто Дніпро велике, тому ми маємо, де тренуватись. Є три варіанти, які ми використовуємо. На широкий загал говорити не буду, але на сьогодні у нас тренувальний процес не зупинився» (Football.ua, 09.04.24).

ГУМАНІТАРНА ЕСТАФЕТА ФУТБОЛУ

Ситуація, в якій опинився «Дніпро-1», зайвий раз нагадує про жахливі події в нашій країні та умови функціонування всього вітчизняного футбольного господарства. А також нагадує, що допомога військовим, допомога тим, хто потерпає від агресії лютого ворога, є наразі негласним обов’язком наших футбольних суб’єктів та інституцій.

Показовим у даному сенсі виглядає звіт про гуманітарну місію, який днями опублікувало київське «Динамо».

Клуб зазначив, що разом із фондом братів Суркіс продовжує допомагати українській армії, дітям, різноманітним фондам та організаціям. Щотижня динамівці обробляють та задовольняють запити від військових, від прикордонників, лікарень, дитячих домів, відправляючи допомогу в усі куточки нашої країни.

«Днями ФК «Динамо» разом з фондом братів Суркіс відправили допомогу до дитячої лікарні Охматдит. Для наших діток у лікарні відправили велику партію харчових продуктів – пюре, пудинги, каші та дитячі суміші. Окремі фури з харчовими продуктами були відправлені у дитячі дома, а також для сімей наших військових, які виконують бойові завдання. Ми наголошуємо на виключної важливості підтримки дітей та родин військових та продовжимо підтримувати їх за будь-яких обставин.

За останні місяці наш клуб та фонд братів Суркіс передали дитячим домам та сім'ям військово службових 60 тонн дитячого харчування. Наразі ми очікуємо наступну велику партію, яка буде передана за призначенням» - інформує широку громадськість офіційний сайт клубу (Fcdynamo.com, 10.04.24).

Черговий вантаж був відправлений у розпорядження українських прикордонників. Київський клуб закупив велику партію мінеральної та солодкої води. Це була вже п'ята фура для наших прикордонників, які боронять країну та стримують навали російської орди.

У березні «Динамо» відправило прикордонникам дві великі партії енергетичних протеїнових батончиків. Загалом, для наших захисників заготовлено понад 400 тисяч батончиків, які будуть відправлені на фронт. Крім цього, клуб організував відправлення великої фури з обладнанням для прикордонників, у тому числі з вогнегасниками та маскувальними сітками, спеціальними матрацами та напоями.

У звіті окремо йдеться про допомогу для українських військових, які знаходяться у зоні бойових дій. Нещодавно ФК «Динамо» та фонд передали для них цінне медичне обладнання – три мобільні апарати для лазерної обробки поранень.

«Щиро дякуємо нашим титанам на передовій та обіцяємо, що підтримка від Динамо» та фонду братів Суркіс не зупиниться ніколи!» (Fcdynamo.com, 10.04.24).

Окрім того, наприкінці березня ФК «Динамо» допоміг з організацією протезування військових. Клуб провів спеціальний захід для військових у манежі бази у Кончі-Заспі, забезпечивши військових питною водою, перекусами, приємними подарунками.

30 військових, які мають ампутації та вже забезпечені державою звичайними, повсякденними протезами, отримали ще й спортивні, щоб займатися спортом – бігом, футболом, боксом, кросфітом та іншими видами фізичних навантажень.

«Зазначимо, що ФК «Динамо» (Київ) та Фонд братів Суркіс вже більше двох років, поки триває повномасштабне вторгнення, продовжує робити усе можливе задля найголовнішої спільної мети – наближення такої довгоочікуваної та омріяної перемоги» (Fcdynamo.com, 10.04.24), – наголошується у звіті.

Відомості про благодійні заходи, що регулярно здійснюються столичним клубом, охоче підхоплюються та розповсюджуються вітчизняними ЗМІ. Й ця гуманітарна діяльність динамівців є складовою єдиної, великої та героїчної естафети усього нашого суспільства, невід’ємною частиною якого був, є і залишатиметься футбол.

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

15.04.2024, 18:32
15.04.2024, 18:32
570720 0
S.Vasiliev
Автор:
(S.Vasiliev)
Статус:
Читатель (15 комментариев)
Подписчиков:
34
Медали:
Выбор редакции × 3
Топ-матчи
Чемпионат Италии Рома Парма 2 : 0   22 декабря 13:30
Чемпионат Испании Валенсия Алавес - : - 22 декабря 15:00
Чемпионат Англии Эвертон Челси - : - 22 декабря 16:00
Фулхэм Саутгемптон - : - 22 декабря 16:00

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть