Відомий блогер Борислав Береза, якби був не просто політиком і вболівальником-динамівцем, а ще й юзером сайту "Динамо Київ від Шурика", оцей свій блог написав би так: «Дятлів у нас багато. На різних рівнях. Від лави біля під'їзду, від дивану біля монітору, аж до Офісу президента. Доведено виборами 2019 року та підготовкою до травневих шашликів у 2022 році.
Дятли вважають, що вони все знають краще ніж, наприклад, розвідка США, професійні аналітики чи фахові експерти (наприклад, з того же футболу). А ще дятли схильні до ефекту Даннінга-Крюгера. Проблема у тому, що дятлів багато і коли вони одночасно висловлюються по якомусь питанню, то можуть ввести в оману нормальних людей, які підпадають під вплив натовпу. А ще дятли залюбки погоджуються з тим, що їм подобається; ігнорують всі аргументи тез, які їх дратують; та зашугують несприйнятні, неприємні для них попередження чим то схожим співом на кшалт "а то путін нападьот". Тому вони чекають на ті самі травневі шашлики; чекають, що війна закінчиться за два-три тижні; не вірять у те, що знімуть Залужного; але вірять у перемогу Динамо з-за будь-яких обставин. А коли все траплятися навпаки, то дятли не визнають свою помилку і в кращому випадку засовують язик собі між сідниць. В гіршому - у всіх проблемах, невдачах, тощо звинувачують всіх навкруги, хто "попадеться під руку", аж до власне погоди (вже не кажучи про дійових осіб того же футбольного матчу); чим яскраво відрізняються від людей, які помилилися, але можуть визнати свої промахи.
Наведу приклад, який, може, дятли і зрозуміють. Дощ може бути в будь-який день; тим більше, на футбол. Питання у відсотках вірогідності. Є служби, які мають профільну експертизу по прогнозування дощу. Так, їх прогнози не гарантія на сто відсотків, але допомагають орієнтуватися. І якщо прогноз погоди говорить, що вірогідність дощу 90%, то значить шанси на це більше, ніж завжди. І тоді розумна людина бере з собою на стадіон парасольку і плащ, а дятел каже, що не треба панікувати, ігнорує попередження, та переконує "проскочемо" і "переможемо".
Так от, з попередженнями експертів, розвідок, посольств та профільних інституцій все так само. І питання лише у двох чинниках - у довірі до них та їх репутації, а також до того дятел чи адекват той, хто чує попередження.
PS: І так, я знаю, що дятли ображаються і мінусять, але це мені настільки байдуже, що навіть смішно. Якщо б я бажав всім подобатися і рейтинг був би для мене на першому місці, то писав би геть інше. Кількість важлива, але якість важливіша - навіть, якщо якість такої думки виявиться зашуганою мінусами і закритою дятлами».
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости