Що робити?

Темы:
Украинский футбол

Отже, Шовковський випустив проти Роми якщо не резервний склад, то відсотків на 80 гравців резерву. Бо хто може вийти зі вчорашнього римського стартового складу на поле динамівського стадіону на Грушевського в неділю, 27 жовтня? Майже 100 відсотково що гратиме Попов і, можливо, Тимчик з Михавко. На місті Вівчаренко швидше за все буде грати Дубінчак.

Виставляючи такий стартовий склад Шовковський ясно, як два по два чотири, дав нам зрозуміти сьогоднішні пріоритети Динамо.

Цей пріоритет називається: чемпіон України. Тільки це і лише це.

Але чому ж тоді наші команди рубляться якщо не на смерть, то на довічне інвалідство, в матчах УПЛ. В часи суворої реальності, в часи війни щодо виживання країни, в часи, коли футбол перетворюється з гри (принаймні у нас) в битву на зеленому полі і стає схожим на поєдинки гладіаторів, в часи, коли все більше і більше нашим світом править сила жовтого металу сатани, то невже лише заради примарного щастя і ілюзорної честі для нас, для себе, для Суркісів з Ахметовим і іншим?

Навіщо наші команди, не жаліючи живота свого, б’ються за вихід в єврокубки. Чому? Заради престижу? Щось в цьому є, але в нашому цинічному світі навряд чи це є головним стимулом.

Чи може гравці таким чином хочуть побачити світ? Та вони мають змогу і так його бачити, навіть якось під час війни.

Чи може клуби хочуть щось підзаробити в цих турнірах, щоб не канути в вічність.

І підзаробляють дещо. Одні більше, інші - трохи –трохи, але якась крихта все-таки попадає в бюджет, хоч, на мою думку, у деяких клубів дохід за рахунок трат на поїздки може бути мінімальним, а то й мінусовим. Тим більше, що за рахунок логістики, та і якості футболу, що демонструють наші клуби, вони в основному в цих турнірах програють.

Тобто, домігшись участі в європейських турнірах, наші клуби програють там все що можна і не можна програти, втомлюються, вимотують своїх гравців, щоб через пару-трійку днів боротись насмерть дома, в УПЛ, щоб на наступний рік знову ж таки потрапити в європейські турніри.

При цьому кількість можливих учасників за рахунок програшів і зниження нашого рейтингу в УЄФА буде постійно зменшуватись. Якесь зачаровано коло: клуби дома в УПЛ б’ються вусмерть, щоб зменшити можливу кількість наших учасників в європейських турнірах. Диво та й годі.

Все це помітив Олександр Сажко в своїй статті на Трибуні. Він вважає, що для виправлення ситуації потрібно більш ретельно розробляти календар турніру УПЛ, погоджуючи його з розпорядком ігор в європейський лігах і, крім того, заради покращення логістики пересування клубів, проводити ряд ігор зимою в Європі.

Може й так. Але ж календар ігор УПЛ розроблюється ще до того, коли немає ніякої ясності які клуби і в яких турнірах будуть грати. Тут можливо лише гадати.

Далі. Матчі наших учасників в європейських турнірах між собою заради покращення логістики проводити за кордоном привабливо, але ж це також є як моральним, так і фізичним впливом на гравців, і, до того, значними тратами для клубів. Крім того, і це основне, саме нашим рідним місцевим вболівальникам, а не вболівальникам за кордоном, які, чесно кажучи вже майже не вважають себе громадянами України, хочеться наживо бачити ігри «заклятих друзів» між собою.

Є більш радикальне рішення: на період війни відмовитись від європейських кубків.

Можливо хтось скаже, що ця пропозиція є дурною і, навіть, злочинною.

Можливо. Але ж давайте чесно скажемо, що в нинішніх умовах, крім того, в умовах нестерпної логістики війни, участь наших клубів зводиться до того, що, як коні, будуть загнані гравці. А це приведе і вже приводить до нескінченних травм футболістів і, як наслідок, їх можлива неучасть в іграх збірної.

Та неучасть в іграх збірної ще можна пережити, а жертвувати здоров'ям гравців заради того, щоб зменшити кількість місць для українських клубів в європейських турнірах – це вже злочин (сарказм, якщо хто не розуміє).

Добровільна неучасть можливо саме дозволить залишити ту ж саму кількість місць в європейських турнірах, бо як показує практика, якісь бали все одно будуть нараховуватись. Наприклад, вигнаним росіянам нараховуються 4,33 бали. До речі в сезоні 2023/2024 наші клуби зуміли занести в рейтинг УЄФА лише 4.1 бала, а в цьому році українці мають поки лише 2,2 бала, а вигнана з турнірів країна –агресор буде мати ті ж самі 4,33 бали.

Це перше.

Друге, може здатись, що ми неучастю в турнірах будемо втрачати європейський досвід. Але який досвід отримали гравці Кривбасу і Поліссі, програючи кваліфікаційні матчі другорядним клубам? Який досвід отримують загнані гравці Динамо і Шахтаря, граючи проти європейських команд з пудовими гирями на ногах? Так що я б про отримання досвіду перед тим як стверджувати цей постулат подумав би трохи.

І третє. Престиж. Який до чорта престиж, коли наші клуби так граючи втрачають його.

Хоч якщо чесно, мені дуже хочеться бачити ігри Динамо і з Ромою, і Аталантою, а ще дужче хочу вболівати за Динамо в грі проти Барси, наприклад. Хочу до нестями хочеться. Але ж реалії воюючої країни, в якої найкращий клуб називається ЗСУ, заставляє хоч трохи подумати і задати сакральне питання: «Що робити?».

Моя пропозиція абсолютно дискусійна. Можливо я зовсім втратив розум, пропонуючи добровільно відмовитись від європейських турнірів, але щось же потрібно робити, щоб не спускатись до того, щоб в ЛЧ, ЛЄ, ЛК наші клуби грали дублючими складами.

А Шовковський молодець, що наважився на такий крок і буде найбільшим виправданням цього кроку (хоч навіщо оправдовуватись) перемога Динамо над Шахтарем в цю неділю.

З повагою,
Скіф.

Автор: (Skyf)

Статус: Эксперт (10226 комментариев)

Подписчиков: 41

15 комментариев
Лучший комментарий
  • Валерий Сикорский(VTS) - Эксперт
    25.10.2024 15:07
    При составлении календаря УПЛ уже известны участники еврокубков. Поэтому все претензии к распиз...ям руководства УПЛ. В положении о ПЛ записано, что календарь составляется с представителями команд УПЛ. В этом году, ни одного представителя команд при составлении календаря не было приглашено. Как следствие, через несколько недель после опубликования, пошли переносы и отложенные игры. Как можно было составлять календарь, что Динамо имеет два дня, а Шахтер четыре после еврокубковых играх. Это злой умысел или не компетенция составителей. Что касается участвовать, не участвовать, то здесь команды имеют, хоть какую - то возможность заработать. Увы, на данном этапе, получается хотим, но не можем. Ну о начислении очков раше, так это издевательство со стороны УЕФА. Не участник получает больше, чем участник - цирком это назвать трудно. Но, учитывая засилие представителей раши в УЕФА, удивляться не приходится. Удивляться надо без зубости нашей УАФ. Ни одного протеста, ни одного слова против такого решения.
    • 3
Комментировать