Збірна України 9 жовтня дізналася суперників з відбірної групи чемпіонату Європи 2024 року. Нагадаємо, в групу C разом з українськими потрапили національні команди Італії, Англії, Північної Македонії та Мальти. Враженнями від жеребкування поділився екс-тренер збірної України, легендарний гравець київського «Динамо» Леонід Буряк.
— Всі суперники в цій групі — серйозні, але збірна України здатна брати своє з кожною європейською національною командою, особливо, на своєму полі, — зазначив Буряк. — Думаю, треба дивитися правді в очі, — вийти на Євро-2024, навіть з другого місця, нам буде дуже складно.
— Тобто, Італія та Англія перші два місця в групі нікому не віддадуть?
— Турнір довгий, тому треба розробляти та втілювати в життя план на кожну окрему гру. Багато чого буде залежати від дрібниць. Важливо, де наша збірна готуватиметься, чи багато доведеться витрачати часу та сил на переїзди, а також, звичайно, яка ситуація буде в країні. Звичайно, краще тренуватися вдома і суперників приймати на українських аренах. Що стосується матчів з грандами, то чому та ж Північна Македонія змогла переграти Італію та позбавити її путівки на ЧС-2022, а ми не здатні на таке? Та про шанси наразі нема сенсу говорити, після чемпіонату світу побачимо, що і як буде.
— Жереб визначив в кваліфікації Євро-2024 дві складні групи — нашу, та групу B, де зібралися збірні Нідерландів, Франції, Ірландії, Греції та Гібралтару…
— Це так звані групи смерті… Командам з групи B буде непросто здобути путівку на Євро-2024, але з таких груп на фінальний етап турніру виходять загартовані в складній боротьбі, мотивовані та дуже часто якісно оновлені колективи. Збірній України також треба оновлюватися, більше задіяти у відборі молодь, особливо — гравців з «молодіжки».
— Наскільки радикально треба оновитися нашій національній команді перед кваліфікацією Євро-2024?
— Не думаю, що треба відмовлятися від досвідчених футболістів, які ще знаходять мотивацію грати на високому рівні. Від таких, як Ярмоленко, наприклад. Треба чітко визначити, хто з футболістів хоче й надалі грати за збірну. Ярмоленко, думаю, ще не сказав останнього слова в національній команді, і здатен багато в чому допомогти молодим гравцям.
Тривогу наразі викликає рівень клубів УПЛ, які не можуть обіграти команди з Ліхтенштейну та Кіпру. Звісно, в умовах війни важко вимагати від наших клубів висококласного футболу. З одного боку, через те, що УПЛ залишили багато хто з легіонерів, в основних складах виходять чимало юнаків, але їм потрібен час на прогрес, на впевненість в кожному матчі, незалежно від суперника. В мій час в збірну не могли потрапити через конкуренцію такі зірки, як Біба та Лобановський, що підкреслювало рівень чемпіонату.
— Питання про те, хто надалі буде очолювати збірну України висить у повітрі… Чи треба залишити Олександра Петракова, який не вивів команду ні на ЧС-2022, ні в дивізіон А Ліги націй?
— Це нехай президент УАФ Андрій Павелко вирішує. Знали, кого призначали. Знали, що робота з юнацькими командами відрізняється від роботи із досвідченими футболістами… Але я хочу, щоб наше керівництво нарешті дійшло до того рівня, коли належно оцінюється праця тренера, і коли тренеру кажуть «дякую» за роботу. Не треба на Петракова звалювати всі негаразди, всю провину, тому що він, вважаю, як мінімум старався.
— Тобто питання з тренером збірної бажано вирішити якнайскоріше, тим більше, що вже відомі суперники «синьо-жовтих» по групі?
— Саме так. Це тільки здається, що часу багато, що до весни все можна встигнути. Думаю, з тренером національної команди УАФ повинна визначатись вже зараз. Тим більше, що очолити збірну України в умовах війни, та ще й перед відбором у такій складній групі, де шансів на вихід небагато, не кожен погодиться. До речі, не думаю, що Сергія Реброва відпустять з клубу, і що він зможе очолити збірну.
Треба чітко вирішити, що у нас в пріоритеті — красивий футбол чи результат. Тренер вже зараз повинен розпочати робочий процес і якнайшвидше потрібно визначитись хоча б відсотків на 70 з тренерським штабом «синьо-жовтих».
— Можливо, варто спробувати варіант з призначенням іноземного спеціаліста?
— Іноземні тренери сюди приїдуть — це питання тільки суми контракту. Гроші великі пообіцяють і хтось-таки приїде. Але будь-якому іноземцю зараз буде важко розібратися с українському футболі. На це потрібен час та повне розуміння ситуації. Думаю, альтернативи українському тренеру немає. Вже є склад суперників у відборі на Євро-2024, чемпіонат України в розпалі, значить треба мати керманича національної команди та робочий план підготовки до нового відбіркового циклу.
Олег Семенченко
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости