Відкладений матч 8 туру чемпіонату України. «Динамо» — «Металіст» — 3:0. Огляд матчу, статистика

2022-11-30 15:54 У середу, 30 листопада відбувся відкладений матч 8-го туру чемпіонату України між київським «Динамо» та харківським ... Відкладений матч 8 туру чемпіонату України. «Динамо» — «Металіст» — 3:0. Огляд матчу, статистика

У середу, 30 листопада відбувся відкладений матч 8-го туру чемпіонату України між київським «Динамо» та харківським «Металістом». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 8-й тур, відкладений матч

«ДИНАМО» (Київ) — «МЕТАЛІСТ» (Харків)3:0 (2:0)
Голи:
Буяльський (20), Ванат (29), Циганков (76)

Попередження: Сидорчук (42) — Танковський (19), Демченко (80)

«Динамо»: 1.Бущан — 94.Кендзера (21.Кравченко, 78), 4.Попов (34.Сирота, 46), 25.Забарний, 2.Вівчаренко — 5.Сидорчук (К), 8.Шепелєв (9.Періс, 78) ) — 15.Циганков, 29.Буяльський, 22.Лонвейк (18.Андрієвський, 72) — 11.Ванат (28.Кулач, 66).
Запасні: 35. Нещерет, 6.Бурда, 7.Кабаєв, 20.Караваєв, 24.Тимчик, 41.Бєсєдін, 44.Дубінчак.

«Металіст»: 99.Костик, 22.Клименчук, 2.Мизюк, 31.Порох (6.Ралюченко, 46), 14.Книш (47.Романюк, 46), 26.Каплієнко, 21.Багачанський, 29.Танківський (К), 8 .Рязанцев (17.Демченко, 62), 11.Картушов (70.Чідомере, 80), 9.Прядун (7.Коркішко, 80).
Запасні: 1.Зиновенко, 23.Рибка, 6.Ралюченко, 8.Панасенко, 12.Підлепенец, 27.Шопін, 53.Синчук.

Щогли почалися в «класичному» ключі: «Металіст» усім складом вишикувався на своїй половині поля, і динамівці почали методично шукати проломи в насичених оборонних порядках суперника. Довгий час підопічним Луческу не вистачало останнього пасу, останнього удару, але на 20-й хвилині зустрічі рахунок у матчі було відкрито — це Буяльський майстерно виконав штрафний, направивши м’яч в обвід стінки точно в «дев’ятку» воріт «Металіста» — 1:0.

Гол зовсім не вплинув на малюнок гри — вона, як і раніше, проходила за повної переваги «Динамо». Хіба що харків’яни стали частіше чіплятися за м’яч, але втілити це в якусь осмислену контргру їм не вдавалося.

А ось «Динамо» на 28-й хвилині зустрічі було близьким до успіху — це Лонвейк ударом з лінії воротарської замкнув фланговий простріл, м’яч летів точно під поперечину, і тільки блискуча реакція Костика зуміла виручити «Металіста» від голу. Втім, лише через хвилину другий гол «Динамо» все ж відбувся: після навісної подачі Циганкова у штрафну площу «Металіста» і боротьби м’яч потрапив до Ваната і, по суті, сам відскочив від його ноги в ворота—2:0.

Більше того, на 33-й хвилині матчу той же Ванат увірвався в штрафну «Металіста» ліворуч, пробив, але знову на висоті був Костик. «Динамо» атакувало й далі, аж до свистка на перерву, але інших можливостей розвинути свій успіх не мало.

Другий тайм спершу також проходив за повного контролю з боку «Динамо». «Металіст» грав так, ніби поточний рахунок на табло, принаймні, нічийний. Лише зрідка події зустрічі переміщувалися на половину поля киян, а так динамівці безперервно атакували харків’ян, які, як і до перерви, оборонялися повним складом. І на 63-й хвилині матчу «біло-сині» створили черговий гольовий момент — це Кендзера, який підключився до атаки своєї команди, хльостко пробив з меж штрафного — м’яч летів точно в гол воріт, але Костик зумів зреагувати і ногою парирував.

Ситуація у грі почала змінюватися ближче до середини другого тайму. «Динамо» скинуло оберти і стало грати за рахунком. «Металіст» одразу ж спробував отримати з цього вигоду. І на 73-й хвилині харків’яни мали шанс скоротити рахунок: Каплієнко увірвався до штрафної киян ліворуч і потужно пробив у ближній верхній кут — Бущан не без труднощів перевів гру на кутовий.

Але в підсумку все закінчилося голом в інші ворота: на 76-й хвилині Циганков відправив у прорив у штрафну площу «Металіста» Кендзеру, який прострільною передачею повернув м’яч Віктору, і той ударом відразу приблизно з 11-метрової позначки врзив ціль — 3:0. На цьому «Металіст» здався. Залишок матчу пройшов на половині поля харків’ян. Втім, рахунок більше не змінився.

Після зіграних матчів «Динамо» ділить з Донецьким «Шахтарем» 2-е та 3-е місця в турнірній таблиці (обох команд по 30 очок), відстаючи від лідируючого «Дніпра-1» на п’ять очок. Але при цьому «гірники» провели на дві гри менше, а дніпряни — на одну.

Додамо, що на цьому «Динамо» завершило першу частину сезону-2022/23. Після того, як цього тижня будуть зіграні ще кілька відкладених матчів, чемпіонат України піде на зимову перерву. Поєдинки наступного, 16-го туру першості пройдуть у перших числах березня 2023 року.

Олександр ПОПОВ зі стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського

Кращий коментар

Mykhajlo
Михаил Борисович - Наставник
30.11.2022 17:00
З перемогою, Динамо! Хоча б перед перервою підняли настрій. Ще й у звіті розвеселила "бавовна" )) В російському тексті замість "Матч начался..." написано "Мачт начался...", а в українському відповідно – "Щогли почалися..."