Легендарного тренера київського «Динамо» Валерія Лобановського вшановують і пам’ятають не тільки в Європі. На днях у Кувейті протягом трьох днів пройшли заходи, присвячені роботі Метра в цій країні. Нагадаємо, Лобановський з 1994 по 1996 рік очолював збірну Кувейту.
Основною подією, якій було приурочено ці заходи, стало видання першої арабськомовної книги про Валерія Лобановського. Це стало результатом ініціативи Надзвичайного та Повноважного Посла України в Державі Кувейт Олександра Балануци, який, в тому числі, звернувся з відповідною пропозицією до президента київського «Динамо» Ігоря Суркіса.
Автором книги про Метра став Салех Таркаві, а зі сторони «Динамо» проект її створення курирував віце-президент клубу Олексій Семененко, який працював пліч-о-пліч з Валерієм Лобановським з 1989 року. Він допоміг творцям книги впорядкувати ряд даних, в результаті чого, зокрема сторінки видання прикрасили звернення, фотографії та автографи видатних учнів Лобановського — володарів «Золотого м’яча» Олега Блохіна, Ігоря Бєланова та Андрій Шевченко.
На заходи, присвячені вшануванню спортивної спадщини Лобановського, в числі інших були запрошені власне Олексій Семененко, а також відомий арбітр ФІФА Мирослав Ступар.
У результаті, всі зустрічі та прес-конференції, організовані в рамках презентації книги про Лобановського, зібрали широку міжнародну аудиторію. При цьому в приміщенні Посольства України в Державі Кувейт пройшла спільна прес-конференція Посла та української делегації, в якій взяли участь кілька провідних кувейтських газет і телеканалів, а також місцеві блогери. У результаті, в кувейтській пресі вийшло 6 повноцінних інтерв’ю та інформаційних повідомлень, а багато відеоматеріалів ще монтуються.
А головний захід, на якому власне і була презентована книга про Лобанівського, відвідали понад 60 гостей, серед яких іноземні посли понад 15 країн, журналісти та футбольні вболівальники.
Про те, як пройшли заходи в Кувейті, присвячені презентації книги про Лобановського, нашому сайту розповів Олексій Семененко.
«Головним ініціатором створення такої книги дійсно виступив Олександр Балануца, який з дитинства є вболівальником „Динамо“, а його бабуся була шкільним учителем голкіпера „Динамо“, а нині — тренера воротарів першої команди клубу Михайла Михайлова. А коли Балануца виконував дипломатичну місію в ОАЕ, він відкрив там дитячу футбольну академію, яку назвав на честь київського „Динамо“.
Ну а самі заходи — це просто вищий пілотаж професіоналізму та дипломатичної вишколеності команди нашого Посольства, який продемонстрували третій секретар Посольства з питань культури та публічної дипломатії Ольга Сегеда-Андрейчук, другий секретар з економічних питань Іван Сегеда та інші співробітники.
А ще мені на власні очі вдалося побачити, який величезний обсяг роботи проводиться командою Посольства для привернення уваги кувейтців до війни в Україні. І, звичайно, коли мені надали слово під час презентації книги, насамперед я акцентував увагу не на футболі, а висловив подяку всім країнам, які допомагають Україні в цей складний період. При цьому мені вдалося особисто поспілкуватися з Послом США і висловити щиру подяку від імені всіх наших співвітчизників американській державі за допомогу Україні з перших днів повномасштабного вторгнення росії.
Нарешті, за підсумками заходів уряд Кувейту ухвалив рішення про допомогу українцям в умовах російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури — ця країна виділила кошти на придбання партії генераторів для України», — розповів Семененко.
Олександр ПОПОВ
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости