«Шахтар» — «Ренн» — 2:1. Після матчу. Ігор Йовічевіч: «Заслужили забити більше»

2023-02-17 07:35 Минулого четверга донецький «Шахтар» у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи обіграв французький «Ренн» — 2:1. ... «Шахтар» — «Ренн» — 2:1. Після матчу. Ігор Йовічевіч: «Заслужили забити більше»

Минулого четверга донецький «Шахтар» у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи обіграв французький «Ренн» — 2:1. Поєдинок проходив у Варшаві. До вашої уваги післяматчеві коментарі головних тренерів команд, що зустрічалися.

Ігор Йовічевіч, головний тренер «Шахтаря»: «Дуже важливо було зіграти на перемогу, щоб перший тайм із двох матчів був вдалим і ми з гарним результатом могли поїхати в Ренн. Матч надав нам багато інформації, і ми зробимо хороший аналіз.

Відсутність ігрової практики була негативним фактором для нас, ми знали про це, тому що граємо проти «Ренна» — однієї з команд, яка перебувала в найкращій формі в Європі до чемпіонату світу, провела 17 матчів поспіль без поразок. А зараз, після мундіалю і донині, у них трохи криза в результатах, і ми хотіли цим скористатися. Але все одно наша остання офіційна гра була 23 листопада минулого року, і ймовірно, що після трьох місяців ти не можеш бути на тому рівні, як «Ренн», що грає в чемпіонаті Франції, який входить до топ-5 у Європі.

Відсутність нашого ігрового тонусу ми хотіли компенсувати мотивацією і виконанням нашого тактичного плану, які ставили перед собою через аналіз, про який я сказав. Тому що «Ренн» — дуже пресингуюча команда, дуже агресивна, яка грає в цій схемі на чужій половині поля, багато голів вона забила після пресингу біля воріт супротивника. І тут, якщо мінімальна помилка, «Ренн» цим скористається.

Це справді дуже хороша інформація і розуміння, як б’ється команда з характером і якістю: коли множиться якість на характер, це має такий вигляд, як виглядало в першому таймі, поки був «бензин», скажімо так. У другому таймі втратили трохи контроль, тому що перша лінія вже не була настільки свіжою через ті чинники, які я називав, і ми не дружили з м’ячем настільки, наскільки хотіли б. Суперник забив гол, але добре, що ми знову захопили ініціативу і взагалі мали більше гольових моментів, ніж суперник. Тут залишається тільки шкодувати, що не змогли забити більше, бо заслужили на це.

Вітаю хлопців із величезним боєм сьогодні. З тим, що подарували посмішку Микиті та Іллі — двом хлопцям, які сьогодні були на стадіоні. Ми усвідомлювали, коли терпіли, для кого ми граємо: для України, українських солдатів. Ми знаємо, за кого ми граємо, і ніколи про це не зможемо забути. Але це тільки перший тайм. Знаємо, що буде дуже важка гра в Ренні — реванш перед великою кількістю вболівальників. Наш суперник на своєму полі дуже вдало грає і це хороший тест для нас. Але, вважаю, ми будемо готові до другого матчу навіть трохи краще, ніж до першого.

Бачу, що коли команда б’ється один за одного як козаки, то їхня якість просто не може зникнути. Тому що мотивація зашкалювала, і це було видно. Думаю, ми сьогодні по праву перемогли. Терпіли в другому таймі, це теж очевидно, але загалом мали більше моментів, щоб виграти поєдинок із більшим рахунком. Думаю, якщо відсутність ігрової практики не компенсувати мотивацією, то результатом точно стане поразка. Бо тонус, який зараз є в «Ренна», і той, що є в нас, просто неможливо порівняти. Тому мусили знайти інші шляхи — мотиваційні, емоційні, тактичні — як нейтралізувати гру суперника, його пресинг, нейтралізувати Догу, Буріжо, Гуїрі, Калімундо, які є топ-футболістами. І аналіз допоміг, щоб фізичні недоліки компенсувати тактичною дисципліною і мотивацією».

Бруно Женезіо, головний тренер «Ренна»: «Одразу скажу: не думаю, що нам нічого сьогодні не вдалося. Мабуть, більшості проблем можна було уникнути, але я задоволений, що ми показали мотивацію, чого раніше не виходило. Крім того, продемонстрували бойовий дух, тож про позитив теж не слід забувати.

Я бачив із нашого боку проблему з довгими передачами. Суперник теж дестабілізував нас своєю грою. Проте моя команда гідно трималася, адже після першого голу ми змогли стримати тиск „Шахтаря“. Уже потім вдалося створити шанс і забити гол. Ми зазнавали труднощів в обороні, занадто багато відкриваючись. У другому таймі відзначилися, а наприкінці поєдинку могла б статися червона картка, щоправда, матч уже було припинено».

Кращий коментар

auto--epitaph--king-crimson
Epitaph , King Crimson (Перевертун) - Эксперт
17.02.2023 07:59
навіть і не знаю хто більше здивував - Шахтар чи Ренн . Гірники дійсно могли забити більше , як мінімум до шести голів , але і стільки ж могли і пропустити . Бондаренко , це дуже слабкий футболіст , на відміну від Степаненка , і здається , що в Україні зростає правий захисник рівня збірної з прізвищем Конопля .