Екс-футболіст донецького «Шахтаря» Олександр Сопко проаналізував перший матч своєї колишньої команди з голландським «Фейєноордом» (1:1) у 1/8 фіналу Ліги Європи, який відбувся вчора у Варшаві.
— Цей матч я очікував із тривогою, адже слабких суперників на цій стадії єврокубків не буває. — зазначив Сопко. — «Фейєнорд» — лідер чемпіонату Нідерландів, і — знак якості. Ця команда добре веде гру — інтенсивно, протягом всіх 90 хвилин застосовує активний пресинг, контроль м’яча, створює гольові моменти. «Фейєнорд» мені сподобався, це дуже кваліфікована команда.
— Напередодні цього поєдинку багато розмов велося навколо проблем «Шахтаря» в обороні, де були значні кадрові втрати...
— Так, «гірники» залишилися фактично без усієї лінії захисту. Але у мені питання до тих захисників «Шахтаря», які отримали картки і, відповідно, дискваліфікацію. Якщо вони хочуть грати в єврокубках, а це вітрина клубного футболу, то не повинні отримувати такі карти, не повинні робити такі непродумані кроки, як у попередніх матчах, не можна в поєдинках такого рівня втрачати дисципліну, піддаватися емоціям. Тож хай подумають... Все це, безумовно, ускладнило гру для «Шахтаря», тому й підготовка до зустрічі з «Фейєноордом» була такою тривожною.
— Що вдалося «Шахтарю» в цій грі, незважаючи на всі складнощі?
—Ми побачили дуже якісну тренерську роботу. Був помітний тактичний вишкіл команди, «гірники» діяли компактно, від оборони, і це могло принести перемогу. Так, гра вийшла не дуже гарною. Але, нагадаю, що навіть топ-клуби не гребують захисним футболом. Нещодавно цим дуже всіх здивувала «Барселона» в матчі проти «Реала», і це дало результат.
Те, як «Шахтар» грав проти «Фейєноорда» — єдиний ключ до успіху. Насамперед організація гри та дисципліна, але «гірники» намагалися швидко перейти в атаку. Щоправда, ефективно використовувати такі переходи суперник не дозволив.
— На яких ділянках поля у команди Йовичевіча виникали значні проблеми?
— У центрі оборони, незважаючи на очікування, справи були кращими, ніж на флангах. Тейлор продемонстрував максимум, на що здатний, проте це було не дуже... На початку матчу я був приємно здивований грою Топалова, але коли він втомився, відразу з’явилися обрізки. Наскільки я помітив, саме Топалов втратив м’яч на флангу, після чого почався стрімкий прорив суперника, передача в штрафну, і був забитий гол у ворота Трубіна.
— Як вам футбол у виконанні Ракицького?
— Ми побачили Ракицького, який грав так само, як п’ять років тому. Я був приємно здивований грою Ярослава. Все, як у кращі роки — впевненість, читання гри, утримання балансу між захисними та атакуючими діями, тобто своєчасним переведенням м’яча вперед. Зараз у більшості захисників цього немає... Ракицький продемонстрував клас і, з одного боку, я за нього радий, а з іншого — він у свої 33 роки діє фору молодим, хлопцям, які повинні вже щось подібне показувати. Взагалі, я хочу відзначити, що гра Ракицького і Трубіна в матчі з «Фейєноордом» — це топ!
— Ракіцький ще й гол неймовірний забив. То був підготовлений удар чи просто так вдало все для «Шахтаря» вийшло?
— Це несвідома дія Ярослава. У штрафну суперника йшла низька передача і Ракіцький хотів спочатку пробити потилицею, але цього не відбулося, і м’яч потрапив у спину, від якої і залетів у рамку «Фейєноорда».
Це був дуже підступний для голкіпера удар... Однак у футболі таке буває. Курйозний, звісно, гол. Але Ракицького все одно треба відзначити за те, що він опинився в потрібній точці, а всю команду за те, що йшли вперед і кутовий заробили. Гол «Шахтаря» — це результат атаки, все заслужено.
— Наскільки це можна сказати і про голу «Фейєноорда»?
— Цілком теж саме. Що цікаво, гол нідерландці забили в ситуації, коли якогось особливого тиску на оборону «Шахтаря» і не було... Як я вже казав, відбулося просте обрізання на флангу, на ворота «гірників» пішла гарна передача, і захист «Шах » не встиг перебудуватися .
— Що дали заміни, які зробив Йовичевіч по ходу матчу?
— У нинішньому «Шахтарі» заміни це головний біль для тренера. У «гірників» немає рівноцінних виконавців у запасі. Від тих футболістів, які виходять на заміну, хочеться не просто утримання рахунку побачити, але й посилення гри, якісь несподівані ходи. На жаль, поки у «Шахтаря» немає і 20 рівноцінних футболістів. У основних виконавців та резервістів — різний ступінь готовності. Подивіться на тех ж Тейлора і Топалова, так і на Криськіва, який почав свої виступи за «Шахтар» добре, потім у його трапилася пауза, після якої йому вже важко, і він не встигає, програє боротьбу і передачі невдача.
— Спад у грі «гірників», які активно відновили сезон у середині лютого, не очікується?
— Якихось ознак цього немає. «Шахтар» не форсував підготовку. Вона йшла більше на психологічному рівні. Клуб дуже вдало продав Мудрика за рахунок вдалої гри якраз у єврокубках. Тому і підготовка до матчів з «Ренном» і «Фейєноордом» була значною мірою психологічною, мотиваційною. До речі, і в чемпіонаті України все це принесло максимальний результат. Такий календар і такі суперники для «Шахтаря» поки що — на вагу золота!
— Як можна оцінити цей результат — 1:1? Чи не означає він, що у відповідному матчі команди, по суті, всі почнуть спочатку?
— Так і є. Все буде спочатку... Більше того, думаю, що й гра в Роттердамі буде такою ж. Безумовно, у складі «Шахтаря» відбудуться зміни, особливо в обороні. Але не виключає варіант, коли в центрі захисту тренер покине цю пару виконавців. Ракицький довів, що він гравець «основи». А ось на флангах будуть зміни, без сумнівів.
За якістю гри «Фейєноорд» краще за «Шахтар». Команда з Роттердама — більш солідна, більш ігрова. До того ж, «Шахтар» має важкий поєдинок з «Кривбасом».
Олег Семенченко
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар