Вихованець футбольної школи київського «Динамо» Володимир Циткін висловився про відмінні риси Олександра Зінченка в «Арсеналі» і збірній України.
— Чому раніше Гвардіола, а тепер Артета ставлять Зінченка на позицію лівого захисника, а в збірній за всіх тренерів він грає центрального хавбека?
— У мене є тільки одне пояснення цьому. Я пам’ятаю, коли Зінченко з’явився в юнацькій збірній під керівництвом Головка. Це був один із найбільш обдарованих і грамотних хлопців. Такі футболісти рідко грають на фланзі, особливо в захисті. Як правило, їх використовують у центрі.
Інше питання, що в АПЛ таких гравців дуже багато, там висока конкуренція, але Артета знайшов йому місце на фланзі зі зміщенням у центр. Рівня майстерності Зінченка вистачає, щоб грати практично по всьому полю. В Україні дефіцит таких гравців, тому в збірній він грає в центрі. Ставити Зінченка в національній команді на місце лівого захисника — це як калькулятором забивати цвяхи. У цьому немає сенсу.
— Віталій Миколенко в останніх матчах випав зі старту «Евертона», до цього він лікувався від застуди. Може, Руслану Ротаню варто спробувати в матчі з Англією Зінченка на позиції лівого захисника?
— Я впевнений, що проти Англії Зінченко гратиме в центрі. Грубо кажучи, на фланг оборони можна поставити хоч запасного воротаря. Зінченко повинен грати в центрі півзахисту і вести гру нашої команди. У нас дефіцит високоінтелектуальних гравців.
— На якій позиції Зінченко має кращий вигляд: зліва в захисті («Арсенал») чи як центральний хавбек (збірна України)?
— Мені більше подобається, як він грає в «Арсеналі». Це пов’язано з тим, що його партнери в лондонському клубі вищі за рівнем, ніж у збірній України. Ця позиція дозволяє йому повністю проявити свій інтелект. Зінченко номінально грає лівого захисника, але практично перебуває по всьому полю, іноді — навіть на правому фланзі нападу.
— Зінченко забив лише один гол за п’ять років в АПЛ, віддав не так багато передач, але вболівальники канонірів двічі визнавали його гравцем місяця, англійська преса і футболісти його хвалять, називаючи топом. У чому феномен Зінченка?
— Пояснюється його феномен дуже просто. Сучасний футбол — це не тільки забиті голи. У «Ман Сіті» Голанд забиває дуже багато, але майже всі його голи після вивірених передач партнерів, він рідко забиває після індивідуальних дій.
Зінченко дуже добре віддає передачі в останню третину і за рахунок свого футбольного розуму — він непередбачуваний, ніхто із суперників не може передбачити, як він зіграє. Навколо Зінченка дуже часто будується гра «Арсеналу». Футбол Олександра — ефективний і ефектний, а це рідкісне поєднання. Англійські вболівальники непогано знаються на футболі, тому відзначають внесок Зінченка. Якби було по-іншому, то Зінченко просто б не грав в «Арсеналі».
— Ви вважаєте Зінченка топовим гравцем? Він найкращий лівий захисник світу?
— Я б не сказав, що Зінченко — найкращий лівий захисник світу. З моєї точки зору, він не лівий захисник. Це більше робота преси. Я навіть не знаю, як назвати його позицію на полі. У Зінченка теж є недоліки — це відбір м’яча, але це природно, адже до переходу в Англію він цим взагалі не займався. Також він слабенько грає вгорі головою, іноді втрачає позицію, не встигаючи страхувати партнерів. Але ці недоліки з лишком перекриваються великими перевагами.
Чи гравець він світового рівня? Я думаю, наразі Зінченко не топовий, але в третій чверті найкращих він уже перебуває. Однак у нього є всі якості, щоб вирости в гравця світового рівня. Зінченко грамотний і працьовитий хлопець, у нього європейський менталітет, він вміє швидко вливатися в колектив, а це дуже важливо.
Андрій ПІСКУН
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар