Відомий тренер Олег Федорчук розповів, що чекає у найближчому майбутньому на «Челсі» та Михайла Мудрика, який взимку перебрався до цього клубу. Експерти також пояснив, як вплине на українця прихід до керма «Челсі» Френка Лемпарда.
— Що, перш за все, Лемпард змінить та привнесе в «Челсі» після Поттера?
— Я вважаю, що це логічне рішення. «Челсі» зараз зацікавлене у тих тренерах, які нещодавно звільнилися. Лемпард — свій вихованець, можемо його навіть порівняти з «динамівськими серцями». Це правильне призначення, адже Лемпард безумовний авторитет, а гравцям Челсі цього не вистачало.
Можемо згадати як Луческу прийшов в «Динамо». Всі молоді гравці тягнулися до нього. «Динамо» тоді стало одразу чемпіоном. У Лемпарда зараз є лише одне завдання — змусити керівництво повірити у свій тренерський геній. Звісно, «Челсі» — такий клуб, який нікого не бере назавжди. Френк розуміє, що паралельно ведуться перемовини з топ-тренерами на його місце. Та це його й буде максимально мотивувати.
— Наскільки зміниться тактична схема команди та як це зачепить Мудрика?
— Він буде йти рівно на тих схемах, на яких працював його попередник. Розкрию секрет: посеред сезону, коли закрите трансферне вікно, будь-який тренер — навіть найбільш впертий і догматичний — буде виставляти ту схему, яку диктують наявні в нього гравці. Не більше — і не менше. Єдине, на відміну від Поттера, який грав з іншою архітектурою флангів і навіть з Мудрика ліпив нападника, Лемпард повернеться до вінгерів і це дає маленький додатковий шанс Михайлові.
Стосовно Мудрика, то він ще не готовий тактично до АПЛ і не варто шукати винного в тренері. Я не бачу Мудрика в командах навіть першої десятки. Швидкості в Англії не дають зупинитися ні на секунду, а він тут лише перші місяці. В Україні результат можна зробити за 15 хвилин, а в Англії далеко не так.
— Тренер, який тимчасово виконує обов’язки, ризикне ставити молодих?
— Лемпард буде боротися за себе. Ті, хто не борються за своє майбутнє в спорті — не спортсмени. В цьому плані він буде егоїстом, адже в нього з’явився другий шанс попрацювати в топ-клубі. Молоді? А що таке молоді для топ-клубу? Енцо — молодий, та він уже чемпіон світу й не перший сезон легіонер.
— Мудрику може допомогти те, що Лемпард цікавився можливістю запросити його в «Евертон»?
— Повірте мені, в топ-клубах далеко не завжди тренери займаються селекцією. Скаутський відділ бере на себе відповідальність за перегляд таких молодих футболістів. Тоді ж Мудрик навіть особливо не грав. Він загравався лише за молодіжні склади збірної. Тому не думаю, що це якось вплине.
— Наскільки погано може закінчитися для «Челсі» цей сезон?
— Для того, щоб заглянути у майбутнє, треба знайти аналогію. Аналогія дуже очевидна, «Арсенал» два-три роки тому був в такій же ситуації. Їх трусило тоді так, як зараз «Челсі». Теж були дуже гучні придбання, зміна тренерів, а потім, коли стабілізувався склад, пішли результати і «Арсенал» зараз вже лідер. Мій прогноз ‒ це чекає і на «Челсі».
У наступному сезоні «Челсі» посяде третє-четверте місце, а через рік буде боротися за перше-друге місце. Мені щось підказує, що це останній сезон, який буде конкурентним для «Манчестер Сіті», тому що там відчувається, що гравці трошки втомлені тими навантаженнями, які вони мають останні три-чотири роки.
— Долю Мудрика буде визначати успішність чи неуспішність команди? Умовно кажучи, якщо «Челсі» залишиться без єврокубків, це понизить шанси Мудрика на те, щоб залишитися в команді?
— Успіху, як не парадоксально, легше досягнути навіть в команді аутсайдерів, ніж в клубі, де є великі амбіції. Здається, Мудрику треба ще рік півтора пограти на нижчому рівні може в тій же лізі.
— Якщо й далі Мудрик залишиться гравцем ротації й затягне з результативними діями, що йому робити — йти в оренду? Залишатися й доводити?
— Я вважаю, що Мудрику треба пройти шлях Салаха, адже той розвивався в орендах і лише потім вистрілив. До речі, він теж починав в «Челсі». Мудрику потрібно набратися терпіння та працювати. Також він почав нервувати, йому потрібно перестати зараз підвищувати очікування.
Це — Англія, тут не так, як в Україні, адже там всі розкриваються, там футболістів, які грали в середніх клубах, запрошують до топів. А у нас, треба грати у двох, максимум трьох клубах, щоб на тебе звернули увагу. У них оренда — не вигнання, а шанс. Тому Мудрику трошки треба перевести дух, тому що його підкинуло на таку висоту, де у нього з’явився кисневий голод, трішки понизити психічне навантаження.
— Чи може Мудрик вигравати конкуренцію? Він потрапив в основний склад «Шахтаря» та став залізобетонним гравцем тільки тоді, коли легіонери покинули клуб. В «Челсі» він вперше зіткнувся з конкуренцією і йому доведеться справді боротися за місце під сонцем. Чи є в нього такі якості?
— Я не можу сказати, хто з наших зміг би розкритись. Шевченко потрапив до Англії в пізньому віці на тлі травм. З Ярмоленка нічого не вийшло. Забарний під великим питанням. Ребров зовсім провалив англійський період кар’єри. Воронін так і не став своїм у «Ліверпулі».
Але у Мудрика є те, чого нема у наших футболістів, він — дуже працьовитий на тренуваннях, впертий. По ньому так і не скажеш, але це так. По ньому є позитивні очікування. Хлопцю треба понизити очікування й просто працювати. Вдосконалить свої прогалини в тактиці, в темповому футболі — і почне реалізовувати свої виняткові природні якості. Це прийде з працею та часом.
Артем Жилінський
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар